Syrová a klasická strava pro psa



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?)
11.6.2010 8:01

Už bych se k tomu nikdy nevracela hlavně proto, že je velmi VELMI obtížné namíchat krmnou dávku s vitamíny ve správném poměru. ... to je teda věta, to je teda perla. By mne zajímalo, jak pisatelka míchá vyváženou krmnou dávku pro sebe. Já aspoň když sestavuji krmnou dávku pro sebe vůbec neberu ohled na vitamíny, případně mineraly, Stejně nevím, která potravina kolik čeho obsahuje.  A představte si před nedávnem jsem byl na prohlídce a mám všechny takové ty základní životní funkce v normě, včetně cholesterolu. To je co!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 4.13 (?), 4.6.2010 10:25, zobrazeno: 103982x

Dobrý den, chtela bych se poradit od tech kdo krmi syrovou stravou popripade varenou.Mam fenu labradora, dva roky a celou dobu bud z lenosti vyvarovat nebo z reklam ze granule jsou lepsi krmim granulemi.Chtela bych zacit krmit varenou stravou a pomalu prejit na syrovou.

1)v jakem pomeru psovi potravu davate(maso, zelenina, priloha)

2)jake vitaminy dodavate

3)kosti neuvarene nejsou nebezpecne, kosti uvarene ano?

4)zda krmite nekolikrat za den, ci jedna davka, apod

5)jake vnitrosti jsou vhodné, jake maso...

 Dekuji za odpovedi a pripadne zkusenosti

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.31 (?), 5.6.2010 22:23

Myslíte třeba BARF?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.13 (?), 7.6.2010 11:51

ano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.106 (?), 9.6.2010 13:00

Kdysi před mnoha lety, kdy ještě byly granule hodně drahé a malý výběr, jsem krmila vařeným nebo syrovým masem s vitamíny a přílohou. Už bych se k tomu nikdy nevracela hlavně proto, že je velmi VELMI obtížné namíchat krmnou dávku s vitamíny ve správném poměru. Kromě toho, maso určené pro zvířata opravdu nevoní (mírně řečeno) a smrdí při vaření, v lednici i v mrazáku. A zvlášť pro labradora ho budete potřebovat hodně. A velcí psi jsou náchylní na problémy s klouby, i to byste musela zohlednit ve výživě, stejně jako stáří psa, různá onemocnění, které ho ve stáří postihnou, náchylnost k tlouštce...

Nemluvě o tom, že ze syrového masa může pes dostat parazity, kosti nejsou vhodné ani vařené ani syrové, maximálně bych dala okousat nějakou velkou hovězí kost, ale připravte se na to, že bude mastný pes i vše kolem.

Takže za mně jen kvalitní značkové granule, které ve finále nevyjdou dráž správná krmná dávka z masa, příloh a zeleniny a jsou po všech stránkách psu i majiteli prospěšnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.174 (?), 10.6.2010 19:11

To je zajímavé, co s lidmi dělá reklama. Jak víte, že v granulích jsou živiny namíchané ve správném poměru? Granule jsou na trhu nějakých 40 let, je zajímavé, že do té doby vůbec nějací psi existovali - čím se probůh živili? Maso syrové musí být přemražené, pak zdravotní rizika nehrozí. A kvalitní maso pro psy od dobrého výrobce nepáchne, ani syrové ani při vaření, nehledě k tomu, že při vaření se přidává zelenina. Krmte si svého psa klidně granulemi, ale nevynášejte kategorické soudy o ostatních možnostech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.31 (?), 10.6.2010 22:03

Ony granule jsou v podstatě velmi pohodlné krmení tedy z pohledu páníčka. Pokud má ovšem člověk spoustu času, peněz a dostupné dodavatele pak si klidně může dovolit třeba styl BARF. Pro normální lidi to ovšem prostě není, ti musí být vděční že granule vůbec jsou. Dříve, tedy před granulemi, byli psi krmeni třeba buřty a houskami a také museli přežít. No granule jsou přece jen o něco lepší, ale pes by si, kdyby mohl, vybral přece jen něco lepšího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 51.27 (?), 11.6.2010 6:05

meli jsme 9 stenat boxera. Vychovali jsme je a jejich mamu taky na syrove sekane bez koreni- proste na mletem mase s ryzi nebo testovinou. je to sice hodne prace(varilo se vzdy na nekolik dni dopredu a moc to skladovat neslo) ale udelal bych to stejne znovu. A granule? kdyz si berou deti psa na vylet do skal, neni nad ne, jsou skladne, lehke, nekazi se...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 11.6.2010 8:01

Už bych se k tomu nikdy nevracela hlavně proto, že je velmi VELMI obtížné namíchat krmnou dávku s vitamíny ve správném poměru. ... to je teda věta, to je teda perla. By mne zajímalo, jak pisatelka míchá vyváženou krmnou dávku pro sebe. Já aspoň když sestavuji krmnou dávku pro sebe vůbec neberu ohled na vitamíny, případně mineraly, Stejně nevím, která potravina kolik čeho obsahuje.  A představte si před nedávnem jsem byl na prohlídce a mám všechny takové ty základní životní funkce v normě, včetně cholesterolu. To je co!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.13 (?), 11.6.2010 10:39

tak jsem založila diskuzi a zatim na me otazky nikdo neodpovedel :((ano, granule jsou mene pracne(spise bez prace), ale vim jak a z ceho se delaji a uz mi nejka dochazi, ze psa hodne okradam at superpremiovkama nebo tema levnejsima.a pri prepocteni tak domaci strava vyjde stejne ne -li levneji naz "kvalitni" granule. Myslim si, ze pokud k masu, priloham a zelenine budu dodavat vitaminy, pes se bude mit mnohem lip nez s granulemi. Konecne mi treba pribere a bude mit kvalitnejsi srst.

Ale aspon budu mit lepsi pocit, kdyz vidim jake to maso je a ne ze budu davat rozemlety schnily buhvi co za skoro 2tisice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.242 (?), 11.6.2010 11:50

Naši 11ti letí vlčáci dostávají ráno granule poloviční denní dávku, dnes už nevážím, od oka. Večer mají buď vařené maso nebo konzervu s přílohou - těstoviny, rýže, starý chleba. Pes nesnáší dva dny stejnou přílohu, dostane průjem, fenka sežere vše bez problémů a taky podle toho vypadá. Při očkování proti vzteklině nás chválil pan dr., neboť zná jejich původ (fenka má velmi špatné kyčelní klouby, jeden již po operaci - jejich matka neměla nikdy mít štěňata) a říkal, vidíte, daleko zdravější psi v jejich věku už tu nejsou. Nikdy jsem se netrápila nějakými poměry živin, dostávají zeleninu. Syrové maso bych nikdy nekrmila. To je ale věc vkusu. Psi jsou vitální, fenka častěji polehává (nohy), ale hru s balonkem si ujít nikdy nenechá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika