Pes s citlivým zažíváním - strava



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?)
21.12.2017 10:42

Psu s citlivým zažíváním, bych v prvé řadě dávala jen maso, ne granule.

V minulém režimu jsme měli pudla.Granule se tehdy běžně neprodávaly, zato jsme měli známé na jatkách. Tak jsme pejska krmili jen masem. Po čase však chřadnul - slézala mu srst, táhl zadek po zemi. Veterinář řekl že jde o tzv. řeznickou nemoc psů, že máme pejskovi dát pestřejší stravu, vařit i těstoviny a rýži. Jestli to bylo tím, nevím, každopádně se brzy uzdravil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 240.228 (?), 21.12.2017 23:07

yes tak to jste jedni z mála, kteří se z toho vyhrabali a ještě tak krásný věk. Skoro závidím, nám jeden pejsa umřel před dvěma lety a nebylo mu ani 8. No... berňuchasad Pořád si vyčítám, že jsem je nechala průjmovat dva roky, než jsem přešla na maso. I to ho určitě poškodilo. Ne, že by vyloženě průjem, ale bobky rozměklé, na prochajdě kadili i několikrát. A já pořád měnila a hledala ty nejlepší granuleangry Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.98 (?), 20.12.2017 21:53
Máme taky pejska s citlivým zažíváním a granule ze supermarketu bych mu být vámi rozhodně nekupoval. My krmíme granulemi husse…konkrétně těmi pro psy s citlivým zažívacím systémem a super, tak hodně štěstí. Lukáš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 21.12.2017 10:42

Psu s citlivým zažíváním, bych v prvé řadě dávala jen maso, ne granule.

V minulém režimu jsme měli pudla.Granule se tehdy běžně neprodávaly, zato jsme měli známé na jatkách. Tak jsme pejska krmili jen masem. Po čase však chřadnul - slézala mu srst, táhl zadek po zemi. Veterinář řekl že jde o tzv. řeznickou nemoc psů, že máme pejskovi dát pestřejší stravu, vařit i těstoviny a rýži. Jestli to bylo tím, nevím, každopádně se brzy uzdravil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.228 (?), 21.12.2017 13:54

Pes na dvorku u dědy, viděl maso tak maximálně v neděli, co se mu daly zbytky od oběda a vařené z polívky. Jinak dostával taky od oběda, ale maso v tom nebylowink sami jsme ho nejedli. Rád vyžíral pro prase, tedy vařené brambory se spařeným šrotem. Každý se dožil 14let, kdežto můj salašník(většinu života na granulích) ani ne 8letnoTeď dávám maso se zeleninou, sem tam nějakou přílohu, protože psi mi jen na granulích pořád průjmovali. Už může i ty granule a má je rád a sem tam je dostane. Nechtěla jsem to dopodrobna rozepisovat, když zadavatelka neupřesnila, čím se u nich projevuje to citlivé zažívání. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.197 (?), 22.12.2017 20:30

My to kombinujeme... granule, občas něco uvařím, když je více času a do toho za odměnu dostávají pejsci konzervu a vyhovuje jim to takhle o mnoho více než jiné ''formy stravování'' které jsme doposud zkusili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.12.2017 9:16

Nezáleží taky na tom, o jakého jde psa? Podle mě velice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.228 (?), 23.12.2017 11:25

Trochu to rozeberte, moc jsem to nepochopila. Proč by mělo záležet na tom, co je to za psa? Všichni mají předka vlka a jsou to šelmy psovité. Tedy i strava by měla být u všech stejná. Když je to čivava, nebudu ji přežírat a budu dávat maso s kostí, protože tahle pidi plemena velmi brzy přicházejí o zuby... tam je to i následek krmení pouze granulema, které mají většinou celý den k dispozici, protože musí jíst průběžně, kvůli nebezpečí hypoglykemienoKonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.12.2017 12:59

Rozdíl je to veliký. Mám křížence, na pravidelné prohlídce jsem se u veterináře sešel s výmarákem. Chodil ztěžka, měl 10 let a doktor říkal, že je to průměrný věk dožití. Ten můj má 17 a chová se jak roční štěně. Taky normální, podvraťáci prý žijí déle. Nejvíc mu chutná to, co psi jíst nemají. Kosti z králíka, slupky od salámu, čokoláda. Granule samozřejmě z Alberta. Nemocný byl 2x - když si zlomil nohu v plotě a když ho přejelo auto. Čistokrevní psi jsou ušlechtilí a mají své dobré vlastnosti, ale všechno je za něco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.228 (?), 23.12.2017 16:00

Tak to s váma samozřejmě souhlasím. Bohužel šlechtěním jsme psům niak nepolepšili, právě naopak. Náš skorošpic se také dožil 17let a nikdy mu nic nebylo. Chodil jen na očkování. Krmený byl stejně. Po vánocích se mu schrnulo všechno zbylé cukroví, vysypalo na dvorek a jedl to týden. A to mi pečem jen kakaové. Nebo dostal starou prošlou bonboniéru, tedy po částech. Nejraděj měl lógr z mamčina turka, když pracovala v zahradě. Stav berňáků(kterého jsme měli) je bohužel zaviněn nepřímo... chov se obnovoval už jen z malého zbytku populace. Samojed je na tom líp, ale není to také žádná hitparáda. Problémy s nohama jsou z části dané velikostí plemene. Jediná výhrada k tomu: voříšci už nebudou. Ti praví. Už ani na naší malé vesnici nefungují moc psí vobšourníci, co lítají tam, kde to hárá a feny už jsou povětšinou kastrované. Takže končí přirozený výběr a množení se jen, u zdravých fen. Ti dnešní,,voříšci", už jsou povětšinou potomci neuchovněných psů, které sice majitelé nachají zabřeznout, ale aby to byl opravdu hezký pes, tak skorolabradorku se skoroběrňákem a neštěstí je hotovo. Většinou si takový kříenec nese všechna-spíše negativa, od svých předků...no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.228 (?), 23.12.2017 21:13

Šmarjá, teď to teprve po sobě čtu a mám to jak hotentot a samá hrubka!indecisionblush Muž mi hučel za ušima, že máme jít motat ven světýlka na chvojku a už bude tma, tak jsem to po sobě nekontrolovala, k tomu vynechává klávesnice... Omlouvám se, Konvalinkasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika