pes rozhrabuje zahradu



host - 80.30 (?)
7.5.2014 14:39

Dobrý den, hledám na internetu stejnou odpověď na otázku psanou výše.. Moc děkuji. Mám 3 měsíční štěně ovčáka a hrabe hlavně květináče - stojí mi z ní vlasy! Snažím se jí věnovat co nejvíce, ale člověk prostě pacovat musí.. 

Jsem moc ráda, že zde vidím větu, že je ovčák inteligentní - snad se to tedy zlepší.. Zatím nám tchýně asi ukroutí krk. :-D Právě sežrala celý květináč kytek... 

S pozdravem Kateřina

profi.sedlackova@seznam.cz

Sára hrabala
Sára hrabala
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 113.14 (?), 5.6.2006 19:02, zobrazeno: 92039x
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte, jak odnaučit psa hrabat a ničit zahradu - hlavně rozhrabovat květináče, zkoušela jsem snad všechny odpuzovače psů co se prodávají v obchodě a bez výsledků. Máme ročního vlčáka.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 27.29 (?), 6.6.2006 9:21
Milá pani(nebo slečno) , to není otázka pro zahradníky a zahrádkáře ale pro "pejskaře". Je mu tam chudákovi smutno , nemá  si s čím a kým hrát a tak, z vašeho pohledu dělá škody. Až bude starší tak se "uklidní" ale stejně mu nebude dobře. Pes je zvíře "smečky" a tak mu pořiďte ještě pár kamarádů nebo se mu věnujte na plný úvazek. Přesto, že nesklidím potlesk  tvrdím, že psa by si neměli pořizovat lidi  co chodí do práce a nemohou s ním být převážnou část dne. JP..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.14 (?), 7.6.2006 12:30
Děkuji za odpověď a souhlasím s vámi, můj problém je, že pes hrabe převážně v noci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.165 (?), 9.7.2006 10:26
Přeji krásný den a nedá mi po přečtení příspěvku paní JP nereagovat. Jak může napsat, že kdo chodí do práce, nemá si pořizovat psa, to jsem ještě neslyšela a vůbec nechápu proč.Já pracuji a mám psa belgic.ovčáka a nijak netrpí!!!!!že je přes den na zahradě sám, co to je za názor, bože.Ale k problému. Já jsem vyřešila hrabání a jinou neplechu, že jsem kytičky oplotila nízkým plůtkem (cca 50cm) a květináče holt dala tak, aby nedosáhl....a opravdu od roku a půl je pes klidnější, takže letos vydržte a příští rok bude v poho.......i když znám psa-poulič.směsku, který to dělá stále a je mu asi 5 let!taky majitelé nechápou proč, ale něm. ovčák je inteligent!!! Já ještě řeším tzv.značkování, hlavně keřů....Radili mi postavit ke keři PET lahve s vodou, ale jak by to po zahradě vypadalo, tak jsem aspoň kolem rybízů a borůvek ve vzdálenosti 1 metru natáhla provázky, které nesmí ani přeskočit, ani podlézt a zadařilo se!!!!!!!Zdravím Michaela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.184 (?), 25.4.2007 13:43
Mame take psa,je to milacek rodiny,ale take mne hrozne stve,ze mi znici vetsinu kytek.Take nevim jak to vyresit.Snazim se ho hlidat,ale asi to neuhlidam.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.3 (?), 23.5.2007 8:49
No, také mám psa "pouliční směsku", také hrabe, a je mu přes deset let, ale díky jeho hrabání jsem se zbavila nepříjemného a vytrvalého zvířátka hryzce, na kterého do té doby neplatilo absolutně nic. Našemu pejskovi z vděčnosti teď nějaké to hrabání odpustím. Beru to jako prevenci proti nezvanému hostovi, dokonce ho někdy i vyprovokuji, stačí říct "myška, hledej". A s tím hodnocením, že oříšek není inteligentní nesouhlasím, to byste se divila, ba někdy jsou přímo "vyčůraní".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.38 (?), 18.7.2007 14:23
Máme u domu poměrně velkou zahradu a dva psy: dobrmana a beaucerona - to je francouzský ovčácký pes, větší než dobrman. Zahradu buduji asi 15 let. Původně  jsem si zoufala, že mi psi všechno na zahradě zničí - buď vyhrabou nebo počůrají a ono to zajde. Např. jsem koupila 15 ks rododendronů a zasázela jsem je okolo plotu,kde byl polostín, takže předpoklad dobrého růstu. Za týden je všechny zlikvidovali. Pak mi došlo, že  nemůžu vytvářet zahradu jen pro nás lidi, ale taky pro psy. Prostě se jim přizpůsobit. Takže jsem tam udělala takové úpravy, že mohou na více místech cestičkou k plotům  a taky okolo plotů volně obíhat - vždyť přece musí sledovat, co se kde děje. Ten francouzký pes má asi v genech, že si vyhrabává taková "hnízda", téměř nory. On se v nich v létě chladí a v zimě se tam schovává před větrem, ačkoliv má každý náš pes má svojí moc pěknou zateplenou boudu.Několik těch "hnízd" jsem mu  povolila a to na místech, kde to moc nevadí. např. jedno takové doupě má pod borovicí klečí a hned vedle jsou růže a konifery a ty nechává na pokoji. Když si chce hrabat někde, kde se mi to nelíbí, tak mu tu díru třeba i několikrát za seboz zasypu (nejlépe tam přidat i jeho výkaly) a on to pochopí. Jo a ještě jeden "vynález". Na zahradu jsem umístila na všechna místa, kde psi rádi značkovali, velké kameny. Jednak je to hezké a hlavně, psi teď čůrají na ně. Jak jsou dva,psi tak se pořád přeznačkovávají což je ještě větší problém, než když máte psa jednoho. Při zalévání vždycky ty kameny kropím , aby tam nebyla cítit psí moč. Věřte nebo ne, všichni naší zahradu moc chválí a diví se, že tak velcí psi mi jí nezničili.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.198 (?), 16.8.2009 8:37

proboha, to je názor. Nedá mi to a musím reagovat. Pes je opravdu zvíře smečky a ikdyž chodíte do práce a pes je sám a zdá se vám že je spokojený protože nic nezničí a je veselý a rár že jste přišla, tak není veselý když tam je sám. Schválně se zeptejte třeba sousedů jak se pes chová když je tam sám, pravděpodobně celý den prospí nebo jen tak proleží, ale to že nic nerovede neznamaná že je šťastný. My jsme to vyřešili tím, e jsme k fence pořídili kamaráda a lidicky opravdu to doporučuji. Nic lepšího jsme pro ně udělat nemohli. Pak se mmi krásně oslouchají sousedi, kterých se ptám, jak se dnes chovali moji psi na zahradě. Je to to nejlepší co jsme mohli udělat. Uvedomte si že řada lidí kterým pes rozhrabe nebo vytrhá záhon si nemuze poradit tak ze natahne rovazek nebo plutek. Moji novofundlandaci by s tim plutkem byli hotovy driv nez byste se otocila protoze by to pochopili jako novou vec k prozkoumani. Proboha lidi pochopte, že nemáte měnit zahradu pro psa ale vhodným výcvikem přizpůsobit chování psa té zahradě. Pes je tvor inteligentní a je schopen naučit se chodit i po chodníčku mezi záhonky a utřít si packy před vstupem do domu, ale občas žasnu jak jsou schopni lidé sprznit si vlastní zahradu jenom aby nemuseli cvičit psa slušnému chování, jako tahle pani.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 80.30 (?), 7.5.2014 14:39

Dobrý den, hledám na internetu stejnou odpověď na otázku psanou výše.. Moc děkuji. Mám 3 měsíční štěně ovčáka a hrabe hlavně květináče - stojí mi z ní vlasy! Snažím se jí věnovat co nejvíce, ale člověk prostě pacovat musí.. 

Jsem moc ráda, že zde vidím větu, že je ovčák inteligentní - snad se to tedy zlepší.. Zatím nám tchýně asi ukroutí krk. :-D Právě sežrala celý květináč kytek... 

S pozdravem Kateřina

profi.sedlackova@seznam.cz

Sára hrabala
Sára hrabala
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.38 (?), 7.5.2014 19:25

Odnaučí se to spíše časem, ale jsou plemena hrabavá a méně hrabavá (já mám ty méně, ale mi zase okusovali keře a honili se s těma větvemaindecision) Pokaždé jsem udělala virvál, ale stejně to nepomohlo a psi byli akorát vynervnutí... Vyrostli z tohosmiley Co tak si s ní třeba zahrát na schovku: zakopat jí nějakou dobrotu (kost, špekáčekwink) na místě v zahradě, kde by hrabat mohla a pořádněwink ať se u toho alespoň nadřelaugh Přiveďte ji na místo a s povelem,,hledej" či ještě líp,,hrabej" jí ukažte zhruba kde. Prostě tam, na tom místě bude mít hrabání povoleno a hlavně tehdy, kdy jí to povelem dovolíte.

Takto dopadli, když mi roztahali pytel rašelinywink Konvalinka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13:51
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika