Pes a bouřka



host - 148.153 (?)
8.7.2009 20:57

Já jsem se teď musela smát, když jsem si přečetla Pavly příspěvek.Ne, že by tam bylo něco nesprávného, ale představila jsem si, jak zvedám k mixeru našeho 50-ti kilového vlčáka. Jinak souhlasím s těmi, kteří si myslí, že je to, že se pes bojí hodně ovlivněno jeho povahou.Máme třetího něm.ovčáka, vychováváme psy podobně a jen jeden se bouřky vůbec nebál.Tomu nynějšímu je 10let, řekla bych, že se přímo nebojí, ale určité zvuky(dunění, střelba,rachejtle, ale i silný vítr)mu vyloženě vadí.Projevuje se to tak, že zuřivě štěká a lítá jak pominutý.Jinak je to ovšem PAN pes.Mějte se hezky B.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 4.7.2009 14:24

Nejsem sice odborný cvičitel psů ale kdysi dávno jsem jako pomocný cvičitel fungovala.Souhlasím s pisatelkou předešlého dotazu pouze v tom, že pes vycítí náš strach, vycítí naše emoce.Ale bouřku cítí dleko dřív než my.Pokud se Vaše švagrová bouřky bojí, tak je možné že strach přenese na psa.Ale zakázat psovi povahu, to nelze.Lze ji zlomit.Jde o to proč.A těžko budete lámat 12ti letou čubinu.Ta si zaslouží to pohlazení.

Asistenční pes určitě nezaleze pod stůl před bouřkou.Štěňata jsou vybírana podle povahy ještě dávno před tím, než se dostanou od feny.Agresivní a bázlivé jedince si určitě cvičitel takového psa nevybere.Možná jsou už teď jiné metody, je to přes 20let co jsem se tím zabývala.My jsme vybírali psa tak, že jsme do chumlu štěnat hodili např.svazek klíčů.Bázlivá štěňata utekla, agresivní se rozňafala a hned se zakousla do klíčů a pro takovéto účely se vybírali ty rozvážlivci, kteří necouvli ňafli a klíče si v klidu očichali.Tak jako my lidi máme své povahy, mají je i psi.A podle toho je potřeba k nim přistupovat.Příliš tvrdá ruka napáchá na bázlivém psovi víc škod, než ta laskavá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 55.26 (?), 4.7.2009 16:03

Dost se divím, že se do mě nepustili všichni majitelé bázlivých psů Jak jsem koupila, tak prodávám. Přesto všechno bych se obrátila na cvičitele. S tím, že staršího psa něčemu neodnaučíte nebo ho něčemu nenaučíte nesouhlasím. Tak jako člověk, i pes se učí celý život. Nevím, no, já psa a jiná zvířata beru jako zvířata, ne tak, jako by byli rovni lidem. Což je bohužel velmi častý jev a proto se odehrávají tragedie, o kterých pak čteme nebo o nich slyšíme. Ale to už je z jiného soudku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 4.7.2009 19:48

Zase s Vámi musím souhlasit.Ano i starý pes se naučí novým kouskům, ale odnaučit ho ty staré je těžší.Ale lze to.A těžko bych mohla brát psa jako člověka, to bych je nemohla cvičit.Ale děje -li se to, je to opravdu špatně.Té čubině je 12,je nahluchlá.Té hluchotě ji odnaučit nejde.Ta se musí respektovat.A jak jsem se dočetla, sklep pomohl.Prostě tu bouřku neslyší.

Pes který se počůrá do pelechu, tam bych asi použila to "fuj",tam je namístě převýchova a zřejmě i trochu víc důslednosti, laskavé přísnosti.Bez křiku, ale důrazně.I mazel někdy může přerůst přes hlavu.Prostě čůrá se venku.Strach nestrach.Pokud nemá po operaci nějaké komplikace s močákem.Ale to asi posoudí veterinář.Možná bych zkusila nějakého dobrého cvičitele poprosit o radu, aby psa viděl, jak reaguje. 

Dodneška pomáhám cvičit psy ve stáří od půl roku do 1 roku.Prošlo mi jich rukama dost.Přesto si netroufám kategoricky radit jen tak od oka.Špatně vychovaný pes ve špatných rukou je nebezpečná zbraň.Svoje vlastní psy jsem ovládala pohleden, intonací hlasu, posunkem a tu poslední snad i myšlenkou. Jedinou ránu, kterou znali, byla rána novinama o stůl.Poslední čubině bylo 17 let, když jsme o ni přišli.A veřte, je po ní prázdno jako po milovném člověku.V tom se psi podobají lidem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 4.7.2009 23:53

Děkuji Vám za Váš přístup. Bylo to fajn, myslím, že bychom si určitě dobře pokecaly. Mějte se hezky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.29 (?), 8.7.2009 8:52

Mám malého jorkšíra a od malička jsem mu všechno nové ukazovala. Když jsem pustila mixer tak jsem ho zvedla a ukázala mu co to tam hučí. Na silvestra jsme byli v okně a sledovali ohňostroj, když byla bouřka tak jsme se dívali na bouřku. Když byl venku nezvyklý hluk tak jsem se chovala jako že je vše v pořádku. Nebojí se ani na nic neštěká. Zdraví Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.153 (?), 8.7.2009 20:57

Já jsem se teď musela smát, když jsem si přečetla Pavly příspěvek.Ne, že by tam bylo něco nesprávného, ale představila jsem si, jak zvedám k mixeru našeho 50-ti kilového vlčáka. Jinak souhlasím s těmi, kteří si myslí, že je to, že se pes bojí hodně ovlivněno jeho povahou.Máme třetího něm.ovčáka, vychováváme psy podobně a jen jeden se bouřky vůbec nebál.Tomu nynějšímu je 10let, řekla bych, že se přímo nebojí, ale určité zvuky(dunění, střelba,rachejtle, ale i silný vítr)mu vyloženě vadí.Projevuje se to tak, že zuřivě štěká a lítá jak pominutý.Jinak je to ovšem PAN pes.Mějte se hezky B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 20.7.2009 16:26

A co třeba mixér sundat ze stolu a ukázat mu ho na podlaze? To by šlo, co?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.91 (?), 26.9.2013 9:50

Souhlasím.Přesně tak to dělám taky, dokonce i s králikem.Nikdy se králík ani jorkšír ničeho nebáli.Můj jorkšírek, taky není uštěkany.Naopak neštěká skoro vůbec.Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.107 (?), 25.8.2009 23:04

Také nemohu souhlasit - máme 3-letého rhodéského ridgebacka a do 1. roku se bouřky ani petard nebál, jenže pak se najednou začal bát  - začalo to petardami už před silvestrem(osobně si myslím, že sousedovic děti si hrály a jeden "korzár" hodily k nám přes plot a jelikož Max byl zvědavý, tak mu možná bouchl u čumáku a bylo to..)..Jenže to se bál jen petard a bouřky ne, nikdy mu nevadila a začal se jí nepochopitelně bát až letos zjara.A názor, že je to tím, že psa litujeme si strčte za klobouk, NIKDY jsme ho nelitovali když začal jančit, právě naopak, prostě jsme se chovali jakože se nic neděje, ale bohužel... Nejhorší je, že se ten jeho strach stupňuje, je na tom při každé bouřce čím dál hůř... No a žádný cvičitel taky nedokázal poradit nic co by zabralo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.98 (?), 24.7.2014 21:06

Přesně tak... v té době 2009 našemu Ridgebackovi byly 2 a nic. Dnes má 7 let a při bouřce a ohńostroji panika naprosto šílená. Děláme taky jako by nic a nějaké nesmíš atd. absolutně neřeší přesto, že jindy poslouchá na slovo. Když jsme v práci a začne bouřka demoluje hlavní dveře, skáče po sedačce přesto, že ví, že na ní nesmí atd. Už jsem z toho docela unavená... do práce se, ale hald chodit musí!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika