Kotec pro psa



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?)
4.8.2011 12:54

Pes jako člen rodiny? No to je nějaké divné. Pes je prostě pes.

Návštěvám nic nazakazuju, když chcou naše psiny krmit, tak ať si je krmí.  Ale mám mezi návštěvami lidi co se psů bojí, tak je nepřesvědčuji, že jim neublíží, ale prostě psa zavřu do kotce a neřeším psychický stav psa. Stejně tak je zavírám, když někdo přijde s malými dětmi.  Znám se sousedství případ, kdy hodný pes, který nikdy nikomu neublížil, pokousal dítě tak, že si to vyžádalo řadu plastických operací.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 147.59 (?), 2.8.2011 16:50
Pokud je pes dobře vychováván, tak naopak bere kotec jako své útočiště a mnohdy ho tam najdeme i jen tak odpočívat... Kotec je pro to, aby se pejsek nemazlil s každou návštěvou, neboť na samotě nesmí pustit nikoho příchozího - hlídací pes nemá co mít rád návštěvy!!! Když někdo přijde, pes štěká a hlídá, dostane pochvalu a odvolat na místo, poté může návštěva dovnitř. Když sedíme venku, pes je zavřený v kotci, kde je chráněn on i návštěva - Nebojím se, že by někoho pokousal v mé přítomnosti, ale já bych si nešel pro slova daleko, kdyby návštěva začala hladit, nebo nedej bože něco dávat mému psovi... Kotec chrání psa před rozmazlením a "znehodnocením" výchovy a návštěvu přede mnou!! Navíc příjdou-li děti, pes automaticky jde do kotce - neexistuje, aby vlčák stejně velký jako vnoučata běhal mezi nimi - je to pes, nikdy nikdo neví co udělá! A můžete si to myslet tisíckrát, že se nic nestane, ale i psy mají nálady a 150x snese tahání za uši a stoupnutí na ocas, ale po 151 bude mít špatnou náladu a už to nikdy nevrátíte... a nemluvím jen o pokousání, ale takové drápnutí packou taky není nějaké pohlazení! Kotec s podlahou z fošen(je to teplejší než beton), rám z trubek s vyvařenou armaturou, na střeše plech... uvnitř klasická bouda, jinou nemá, je tam i normálně, akorát když přijde návštěva, zavřu dveře...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.45 (?), 2.8.2011 21:06

lip se to snad ani rict uz neda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 4.8.2011 8:30

Rozdíl je v pohledu na psa. Moji psi jsou členy rodiny, kteří se s náma účastní veškerého dění v zahradě, mezi které patří i posezení na terase s návštěvou. Návštěvy mají zakázáno psy krmit a psi nežebrají a leží opodál. Hodně lidí si chodí zahradu jen tak prohlédnout, chodí k nám kluci hrát tenis. Moji psi musí vědět že lidi, které pustím do zahrady - jsou vítáni. I když to nevypadá, sami jsme zjistili, že psi to umí rozlišit. Pustili jsme do zahrady neznámé kluky, natáhnout si kabel s elektřinou. Jednoho kontrolovali, jak si zapojuje s náma kabel v garáži, ovšem nestihli si všimnout, že druhý mezitím prošel z venku od branky k plotu a snažil se kabel prostrčit pod plotem ven. Jakmile se zvednul a chtěl od plotu přijít za náma ke garáži, pes proti němu ostře vyběhnul a nepustil ho výhružným štěkáním z místa. Pro vás je pes jenom nástroj ostrahy. Nevím, jestli si může pohrát s kamarády svého druhu, s lidma podle vás vůbec. Je jako ten Černý šerif z obchoďáku, co si ho nikdo nevšimne, jak je den dlouhý... nebo spíše... markantně zajímá pouze ty, co tam jdou něco šlohnout 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 4.8.2011 12:54

Pes jako člen rodiny? No to je nějaké divné. Pes je prostě pes.

Návštěvám nic nazakazuju, když chcou naše psiny krmit, tak ať si je krmí.  Ale mám mezi návštěvami lidi co se psů bojí, tak je nepřesvědčuji, že jim neublíží, ale prostě psa zavřu do kotce a neřeším psychický stav psa. Stejně tak je zavírám, když někdo přijde s malými dětmi.  Znám se sousedství případ, kdy hodný pes, který nikdy nikomu neublížil, pokousal dítě tak, že si to vyžádalo řadu plastických operací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.45 (?), 4.8.2011 17:11

nevim co se tady porad resi tazatel chtel vedet jak postavit kotec a konvalinka tady prosazuje psa bez kotce toho urcite nezajima on proste nema psa blbce.ktery pusti do objektu kdekoho ale ma psa ktery je hlidac a v dobe kdy nepotrebuje jeho sluzby mu chce zajist soukroumi a klidny odpocinek a ne aby musel kontrolovat zapojovani kabelu a podobne kdyz mu nikdo nechcete poradit se stavbou tak si myslim ze o jiny prispevek zajem nema tot muj nazor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.59 (?), 4.8.2011 17:41
Ano, je to v rozdílu pohledu na psa, ale vy jste hned zavrhla tazatelův kotec vzhledem k Vašemu postoji, tak jsem Vám chtěl prezentovat i jiný pohled... Ale to můj pes ví také, že kdo jde se mnou je vítán a když jdu od branky s návštěvou domů, tak ho nezavírám... Ale nějaké přátelení a kontakt psa s návštěvami/cizinci je zbytečný a pro účel, pro kterého psa mám i nežádoucí... Můj pes je také členem rodiny - jen tak s nadsázkou, má žena je taky člen rodiny a moc by se mi nelíbilo, kdyby se tulila a hrála si s každou návštěvou: D - ale je člen rodiny jako pes!!! I děti jej vnímají jako psa, tedy zvíře, které máme pro nějaký účel/jedním z těchto účelů je samozřejmě i radost/, ale je to relativně krátkověké zvíře a nemám rád katastrofické scény 10letých vnoučat, že jsme ve 13letech nechali utratit nemohoucího psa - je to pes, pořídíme dalšího... Jen tak pro upřesnění a co kdyby na dotyčného ve Vašem případě pes opravdu zaútočil??Těmto situacím se já vyvaruji zavřením psa! Pes si hraje se mnou, jsme spolu okolo 8hodin denně, je to pes u statku - běhá se mnou okolo zvířat, nebojte, nestrádá, když nejsem doma, na dvoře se dokáže zabavit - kolik hodin s ním trávíte Vy? Myslím, že ten můj je šťastnější, než jiný, který sice běhá jednou za týden okolo návštev, ale pána vidí ráno, když jde do práce a večer, když příjde z práce... Já mám psa, nikoliv domácího mazlíčka/dle toho i vybírám plemeno, což je také dosti důležité, když si potom někdo pořídí Huskyho k domu za plot, tak ten taky není zrovna nadšený, že si může pohrát sem tam s návštěvou, ale raději by šel s páníčkem zaběhat/...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.131 (?), 19.8.2015 20:42

Někdo zavírá psi do kotce jiný do bytu... pes musí být v kotci rád a musí mít dostatek pohybu, stejně tak pes v bytě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 20.8.2015 11:48

Jéé, to už je doba, kdy bylo aktuální tohle téma, ale jelikož je to na mne, nedá mi to nereagovat. Ne, neodsuzuju, každý máme ke psům jiný přístup, Jen slovo kotec mi doslova nahání husí kůži, protože za dob mého dětství a u někoho to bohužel přetrvalo doteď, byl kotec doživotním vězením pro psa. A ano, psa bych si do bytu nikdy nepořídila, tedy ne jako normální pracující člověk, který je mimo byt minimálně 9h denně. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 24.1 (?), 12.8.2015 14:41

Já si myslím, že kotec je dobrá věc, Samozřejmě kvalitní, to tady nebudu rozvádět, já rozhodně nemůžu své psy zavřít jen tak někam, at´je to garáž, či nějaká místnost v baráku, jelikož zničí a rozkoušou na co přijdou... takže jednak nehodlám řešit kdejaké škody a navíc si můžou i ublížit. Proto kotec, kde jsou zvyklí, mají tam i hračky a zavřu je tam kdy potřebuju. Jinak běhají hodně na volno :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.59 (?), 4.8.2011 17:48
omlouvám se za odvedení z tématu - svůj kotec jsem Vám popsal v jednom z příspěvků, jen jsem zapomněl doplnit - dříve bylo míň peněz, tak jsem střechu řešil vlnitým plechem, dnes bych to již udělal jinak - na střechu bych dal něco, hodící se k domu - to za prvé a za druhé, plech dosti rezonuje při dešti a mě i při padání zbytků ovoce - dnes bych volil buď nějakou dřevotřísku s kanadským šindelem, případně, kdyby to bylo hodně na pohledové straně, tak tašky jako na baráku... Prostě bych psovi dopřál komfort většího ticha při dešti - ikdyž má kvalitní odizolovanou boudu, bude mít určitě větší klid...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika