Fenka dělá loužičky



Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?)
26.10.2009 7:49

Právě proto, že se za ty loužičky styděla, jsem to naši čubinu naučila dělat na hadr nebo na ty podložky.Stačí, když ji v momentě kdy čůrá řeknete "fuj" a přendáte na hadr(pokud je malá a unesete ji)nebo ten hadr dát vedle, ukázt ji na něj a stačí říct třeba "tady" nebo "sem".Uvidíte že se to naučí.Zbavte ji pocitu viny a ty louže ji zlegalizujte.Nechte ji ten hadr na místě, kde chcete aby čůrala a ukažte ji to místo a ona si ho najde.Chce to trochu trpělivosti, ale jestli se stydí, je čistotná a ráda se to neučí.Jí i Vám se uleví.Radka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 210.193 (?), 18.10.2009 18:17, zobrazeno: 20017x

Dobrý den, dneska jsem na tomto diskusním foru poprvé, tak nevím, jestli je tady můj dotaz namístě. Mám fenku křížence, 11 let, je doma. Asi před 4 měsíci začala mít problémy s močením, močila i 10 minut po kapkách. Navštívila jsem s ní veterináře, ten zjistil nějaké krystalky v moči, dal jí antibiotika. Po těch se močení zlepšilo, tedy zkrátilo na kratší dobu, ale fenka začala dělat doma loužičky. Navštívili jsme ještě několikrát veterináře, ten nezjistil žádný problém, kromě kyselé moči, dal jí speciální granule a konzervy na úpravu moči, ale problémy se nezlepšily.Zvětšenou dělohu nemá. Takže problém zůstal, fenka dělá louže několikrát za den. Měl někdo podobný problém? děkuji Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.221 (?), 18.10.2009 20:33

11 let?tak to je už babička, počkejte až Vám bude 77,jestli vše udržíte, jinak Vám neporadím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 20.10.2009 7:56

Stejný problém jsem měla i já se svou čubinou, bylo jí 14.Je to prostě stáří.V létě to bylo dobrý, měla otevřené dveře a stihala to.V zimě jsem to řešila podložkama, co se dávají v nemocnici(nebo můžete zkusit hadr, noviny) a tam jsem ji naučila chodit.Chtělo to čas.Záleží taky na čistotnosti psa.Některý pes pak běží z venku domů.Ale při troše dobré vůle z obou stran, to jde.Při každý loužičce zvolte trochu káravý tón hlasu, i 11 pes se dá něco naučit.Musíte ji přesvědčit, že sice chápete že to má těžký ale snažit by se mohla.Třeba ji trochu víc litujete a ona se nesnaží.Na to jsou naši miláčkové dost chytrý.Zkuste to a uvidíte.

(Nevím jak ta Vaše, ale ta naše čubina měla tak provinilý pohled, že člověk ani nadávat nemohl.Ale jinak to nešlo.Aspoň trochu zlobit, jsem se musela.)   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 242.92 (?), 20.10.2009 15:26
Jeste bych zkusil jineho veterinare. Rentgen, ultrazvuk, vysetreni moci a krve. Moje fenka to zacala delat v 15 a v 17 letech umrela. Co bych za to dal abych to po ni mohl jeste par let uklizet. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 99.52 (?), 20.10.2009 16:23

Moje švagrová dává své fence při hárání pamperskové kalhotky. Běhá v nich doma po celou dobu hárání. Možná, že by si ta Vaše na pampersky také zvykla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.150 (?), 22.10.2009 18:46

Milí psí přátelé, děkuji vám za vaše rady a zkušenosti. Moje fenka se za loužičky stydí, vždycky je hned vylizuje a já nemám do srdce ji ještě kárat. Teď mi známá poradila, že má pejska 15 let starého, který také dělal loužičky a veterinář jí radil kastraci, ale druhý veterinář jí doporučil jiné granule, které jsou pro starší psy a prý se nemá psovi dávat vůbec nic kromě granulí a prý se problémy vyřešily. Taky jsem zkusila jí bříško mazat koňskou zahřívací mastí a když ji večer namažu, tak udělá loužičku až k ránu. Takže budu zkoušet co se dá a vám moc děkuju. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 26.10.2009 7:49

Právě proto, že se za ty loužičky styděla, jsem to naši čubinu naučila dělat na hadr nebo na ty podložky.Stačí, když ji v momentě kdy čůrá řeknete "fuj" a přendáte na hadr(pokud je malá a unesete ji)nebo ten hadr dát vedle, ukázt ji na něj a stačí říct třeba "tady" nebo "sem".Uvidíte že se to naučí.Zbavte ji pocitu viny a ty louže ji zlegalizujte.Nechte ji ten hadr na místě, kde chcete aby čůrala a ukažte ji to místo a ona si ho najde.Chce to trochu trpělivosti, ale jestli se stydí, je čistotná a ráda se to neučí.Jí i Vám se uleví.Radka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika