Barf a zácpa



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?)
25.10.2010 16:24

Co to máte za psa, že sežere denně 2 kg granulí a je hubený.  To je totiž množství co naši dva psy (NO a bígl) sežerou dohromady tak   za 2-3 dny a to jsou ještě tlustí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 151.64 (?), 22.10.2010 12:56, zobrazeno: 36403x

Dobrý den, krmím nyní asi 14 dni syrovou stravou(ryby, kureci, hovezi, doplňky plus zelenina a ovoce...) a mám obavu z toho, že něčeho dávám málo nebo moc, protože 2letá fenka má najednou minimum odpadu(což jsem čekala dle informací) ale né tak málo a hlavně mi spíš přijde, že je odpad hodně suchý(sypký) a má problémy s vyprazdňováním.Zeleninu se snažím dávat vždy(ikdyž žere jen něco) a přidávám pokaždé olej.a i přesto se mi to nezdá.Jak poznám, že je vše ok? děkuji za případné info

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 22.10.2010 23:53

Nejsem nejpovolanější Vám radit, ale pokusím se. My máme spíše opačný problém - krmíme granulema a kosti přidávám občas z důvodu moc řídkých bobků. Něco jsem načetla, chtěla jsem na BARF přejít, ale psiska syrové kosti odmítala - respektive z kostí žrala pouze vepřové a maso vůbec, natož tak zeleninu či přílohy  Tak jsem to vzdala a jen přidávám ke granulím ty kosti.

Začínala jste s přechodem na BARF postupně? A z vařené stravy či granulí? I tak si myslím, že 14 dní je ještě krátká doba na to, aby si organismus psa zvyknul a trávil to správně. Pokud jsou bobky moc tvrdé až suché, převládají vám ve složení kosti. Kosti ubrat, přidat šlichtu. Vývar, jogurt, kefír a pod. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.64 (?), 25.10.2010 12:01

o vikendu jsem bohužel musela dát granule a fena měla průjem(ne takový, ale byl a hlavne odpadu jako blazen.) takže mi to jen BARF potvrdilo, že dělam spravne. Takže asi je lepší zácpa(ikdyž to asi tak hrozné nebude, spis je to nezvyk).

Neco jsem nacetla behem pul roka, co sem na tento zpusob krmeni prisla.Snazila jsem se drive porad hledat ty nejlepsi granule, aby konecne pribrala, nemela prujmy a nemela tak velky odpad, protoze zrala denne cca 2kila granuli(superpremiovek) a byla porad hubena az moc.nechtela jsem varit jidlo s domnenim, ze granule jsou nejlepsi(spise jsem nevedela cim jinym krmit a popravde je to opravdu pohodlne).pak ale pritel byl na tyden na exkurzi, kde se vyrabi maso pro psy a granule a rekla jsem si dost.

Ackoliv nemam penez nazbyt, tak chci pro psa to nejlepsi.kdyz jsem to zkusila poprve fence hodit ke granulim jen kureci kridlo, slupla ho bez problemu... pak jsem dokrmovala zbytek pytle s tim, ze zacnu barfem.porad ale jsem se bala, zda dokazu zajistit vse potrebne.pak jsem si ale rekla, ze jestli ji mam krmit granulema, ve kterych neni vubec nic, co by ji pomohlo, tak ze zkusim tim barfem a uvidi se.presla jsem naráz a žádný problém nebyl.Ovšem kdysi když jsem to zkoušela poprvé, dala jsem vnitrnosti, což ji zrejme zpusobilo prujem.na chvili jsem se bala, ale ted vim, ze sice zeleninu nemusi, ale kdyz nastrouham mrket, salat, tak ho sni s masem bez problemu.krmim zatim krutim, kurecim a hovezim a moc ji to chutna.dokonce napred ty granule ani nechtela.granule jedla vzdy v nouzi kdyz uz silhala hlady, kdezto ted netrpelive vyckava az dostane do misky maso, tvaroh, ovoce.a musim rict, ze za ty dva tydny krasne pribrala.coz se mi nepovedlo s granulemi za dva roky.

zatim davam ovoce+tvaroh nebo bily jogurt(rano), popripade masite kosti, vecer dostane zeleninu+maso(kosti)+vitaminy, kolagen a kvasnice.podstatne mene pije, coz je dalsi klad. a hlavne ji to chutna a prospiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 25.10.2010 16:24

Co to máte za psa, že sežere denně 2 kg granulí a je hubený.  To je totiž množství co naši dva psy (NO a bígl) sežerou dohromady tak   za 2-3 dny a to jsou ještě tlustí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.64 (?), 26.10.2010 7:43

Labradora, ale atletickej typ, hyperaktivni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 26.10.2010 16:07

Dvě kila granulí není dávka pro labradora ale tak pro dospělého tygra. Jestli má pes nějaké zažívací potíže, tak je má nejspíš z přežírání. A z toho taky hromady odpadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 26.10.2010 19:20

Já tu dávku granulí vůbec nějak nezaregistrovala  Snad se paní spletla. Já mám 50kg berňáka a ten sežere 2 klasické granulové odměrky denně (ani nevím kolik to je) a nejsou vrchovaté! Já vím, že jste chtěla fenku vykrmit, ale tohle je divné... kontroloval jí vet štítnou žlázu? Můj je pořád vychrtlý, ale taky strašně málo žere. Takže je tam přímá úměra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.64 (?), 29.10.2010 14:06

pisu to jak to je... denne mela dve plne misky a zrala by porad.coz mi normalni neprislo.Veterinář mi řekl, že pokud by hodně hubla, že by to chtělo krevní testy, jestli nemá špatnou fci štítné žlázy. Od té doby jsem tak nějak přemýšlela, čím jí budu krmit.Nyní krmim syrovym, rano bud trochu tvarohu s ovocem nebo kureci krky a vecer cca 3%jeji hmotnosti a krasne pribrala.a to ji krmim opravdu malym(oproti puvodnimu)mnozstvi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.64 (?), 29.10.2010 14:08

a moje fena odmalička žrala jako blázen a po jídle by zase žrala, takže ačkoliv je to labrador, nepřibírá snadno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.234 (?), 5.2.2014 12:41

2kg granulí / den je s velkou rezervou dávka pro oba naše kavkazské pastecké psy (60-70kg živé váhy). 

Barf je výborný systém krmení - jen je trochu náročnější na přípravu. Granule jsou pro páníčka pohodlnější. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika