Sadovnická projekce



host - 40.135 (?)
29.6.2010 13:17

Děkuji za tip, zkusím to. Pozemek mám změřený i na všechny možné uhlopříčky, ale nějak se mi to včera nedařilo. Demo verze mi stačí, pro moji potřebu akorát. I když to stejně nakonec vidím na milimetrový papír a pauzák... Ještě jednou díky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 207.92 (?), 1.10.2007 18:24

"Když selžou všechny pokusy, je na čase si přečíst návod!"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 66.74 (?), 7.4.2008 23:48
jak se zde resi a resilo - stahnou, ukrast nebo cokoliv jineho - tenhle program ma zcela zasadni nevyhodu - nema studentskou verzi - snazil sem se neco podobneho sehnat, ale bohuzel zadna verze typu pres vytisknutou stranku je napis "DRAFT" popr studentska verze neexistuje..nebo sem ji nekde prehledl. Byl tu zmineny autoCAD, ktery ja sam ve stavarine pouzivam, ale i ten mel pro me jako studenta onu verzi. Bohuzel ac treba kvalitni muze byt program SPW je studentum zahradnictvi nedostupny pro vyzkouseni a zdokonaleni se v navrhovani zahrad prostrednictvim elektronicke formy.Takze kdyz to nakonec shrnu - mam stesti ze se ucim stavarinu a ne jako pritelkyne zahradni architekturu. :) doporucte neco podobneho kamaradovi, stanislawe...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.194 (?), 8.4.2008 7:33

Vážený pane. Nevím, jestli je to zásadní nevýhoda, že program SPW nemá studentskou verzi, protože má demo verzi. Pravděpodobný důvod, proč nemá studentskou verzi možná bude v tom, že každý rok stavební průmyslovky a stavební fakulty v našem státě opouštějí tisíce studentů, kdežto zahradnické školy jen desítky. A ještě z toho malého počtu se navrhováním zahrad bude živit jen pár lidí. V Lednici a Břeclavi jsem tyto studenty potkával, a opravdu jich bylo pár. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 66.74 (?), 23.4.2008 20:18

DEMO verze je fajn, ale sam sem to teda nezkousel - netusim jak moc velka je moznost dodavat si vlastni rostliny, stromy (proste objekty) to je v podstate zasadni omezeni demo verze. Ale zatim jsem objevil ze jeden z casopisu poskytuje jakousi mini verzi - nic extra - ale jak se rika, lepsi nez dratem do oka - myslim, ze tato verze by pro studentske ucely mohla stacit. S pozdravem Jakub Göringer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 28.4.2008 9:54
Pokud jste někdo aspoň trochu více počítačově gramotní a nevadí vám strávit několik hodin samovýukou, tak můžete zkusit program pro obecnou 3D modulaci - google sketchup. Program není určen pro sadovnickou projekci a ani se jej nepokouším s ním srovnávat. Spíše, pokud vám jde o to, nakreslit si zahradu a její nový projekt, jde to po chvíli učení celkem snadno. Je dobré, že pokud máte mizernou trojrozměrnou představivost jako já, načrtnete si plánek ve 2D, a pouze jej "ztrojrozměrníte" potáhnutími myší. Program dobře zvládá práci v nastaveném měřítku, práci s úhly, rovnoběžkami, průsečíky, vše intuitivně naznačuje. Také obsahuje spoustu pluginů, povrchů, předdefinovaných objektů. Lze udělat i členití terén formou nakreslení vrstevnic a použití "sandboxu." K programu se dá "nastudovat" spousta videotutorialů, kde jsou přesné popisy postupů. Vychytávka je stažení svých latifundií ve 3D přes google earth (bohužel v potřebném rozlišení asi jen v Praze a okolí) a následném dokreslení ve sketchupu. Já jsem si ve sketchupu nakreslil celý dům, včetně budoucí rekonstrukce, a nakonec jsem dodělal i zahradu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.233 (?), 20.9.2008 1:55

no kazdy asi nema tolik casu aby se ucil ve "slozitem" programu..kdyz v jinem je na vlozeni rostliny 1 tlacitko :-)

jde o to si navrhnout svoji zahradu (rekneme za odpoledne) a nenavrhovat zahrady (tedy se ucit google sketchupu) a stravit nekolik dni (pro mnohe i mesicu) ucenim v nemec uplne novem..

ale jinak jste moc sikovnej :-)..  o to slo..ne aby jste se tady pochlubil..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 20.9.2008 10:29

Škoda, že nereagujete na to, co píši, ale podsouváte mi něco, o čem jsem nepsal. Nejde o to, zda jsem šikovný, dokonce ani nepíši, že je potřeba se program učit několik dní, či dokonce měsíců, to jsou vaše výmysly. Ani nejde o to, že v programu sad. projekce to jde kliknutím myši, to nikde nevyvracím. Výslovně upozorňuji, že program GS není určen pro sadovnickou projekci, a že jej ani s SP nesrovávám. V threadu jsou tazatelé, kteří si chtějí nakreslit zahradu včetně návrhu a nechtějí platit na program, který ani nevyužijí, a nechtějí jej používat nelegálně. Příliš dalších free možností nemají, a pokud jsou aspoň trochu poznamenáni prací s výpočetní technikou, je pro ně jednou z možností právě google sketch up, který, ač je pro domácí použití free, má slušnou spoustu příruček, případně lze spoustu věci dohledat i z jiných zdrojů. A o to šlo, ne o to, kritizovat něco, o čem není řeč, a avšak sám nic nenavrhnout. Pokud znáte jiný, klidně lepší free 3D alternativu k SP s kvalitní dokumentací, tak jej zde uveďte a popište zkušenost s ním, jistě to ocení spousta lidí a určitě to bude přínosnější než to, co jste předvedl dosud ;).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 29.6.2010 9:29

Zkouším si do demo verze zadat svoji zahradu, ale jsem teda úplně mimo. Můžete mi poradit, jak tam zadat hranice pozemku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 29.6.2010 10:36

Dobrý den. Jelikož nepracuji s demo verzí, tak nevím, zda je možné zadávat hranice pozemku přímo v demo programu. Já to dělám pomocí ikonky oplocení, kdy si prostě pomocí bodů vytýčím plot a je to. Přiznám se, že hranici pozemku jsem v profi programu ještě nikdy nedělal, vždy to dělám pomocí oplocení. I kdyby totiž ta plocha plot ještě neměla, je důležité majitelům ukázat tvar jejich pozemku, což oplocení ukáže přímo perfektně. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.135 (?), 29.6.2010 13:17

Děkuji za tip, zkusím to. Pozemek mám změřený i na všechny možné uhlopříčky, ale nějak se mi to včera nedařilo. Demo verze mi stačí, pro moji potřebu akorát. I když to stejně nakonec vidím na milimetrový papír a pauzák... Ještě jednou díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika