Projekt na zahradu - kolik stojí?



host - 28.1 (?)
19.1.2009 22:48

No já bych tak úplně nesouhlasil. Máme zahradnickou firmu na vesnici. Možná byste se divila, jak tihle lidé z venkova velice dbají o své zahrádky a prakticky se dá říci, že tvoří 50% naší klientely. Řekl bych, že jsou i více schopni komunikovat o projektu zahrady než lidé ze satelitu, kteří si nejdříve koupí živý plot z tújí nebo ptačího zobu aby k nim nebylo vidět a pak zahradníku snaž se…

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 129.57 (?), 8.3.2009 13:43

Tak ta cena se mi zdá dobrá. Mám taky problém, že chci trošku zkulturnit starou zahradu, ale vůbec nevím jak. A vždy jsem si myslela, že tyto návrhy jsou o dost dražší.

Jindra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 80.247 (?), 27.7.2009 19:20

Dobrý den,

Zaujala mne Vaše zkušenost. S manželem bydlíme na vesnici a zahrádce vládla babička - klasické záhony se směsicí okrasných květin stylem, co mi zrovna přišlo pod ruku) a jeden užitkový. Navíc jsme do správy dostali chatu s poměrně velkým pozemkem, kde manžel teď vytváří malý rybník. Zahrada je v mírném svahu a půda je jílovitá. Osobně se domnívám, že minimálně konzultace s odborníkem je na místě a to v obou případech, zvláště v tom druhém. Pokud máte tak svělou zkušenost s paní projektantkou, neposlal byste mi na kontakt? Mailová adresa: veronika.kottatko@seznam.cz.

Moc Vám děkuji

V@ K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.195 (?), 29.2.2016 23:58

konečně super odpověď smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.70 (?), 19.6.2013 16:47

Když už jsme u toho doporučování, já mohu doporučit pana Špičku. Velmi sympatický, rozumí tomu co dělá a jeho firma nabízí vše od projektu až po realizaci... tzn. je jen na domluvě co vše budete potřebovat. Zajímavý bude ale spíš pro ty zvás co potřebují realizace zahrad Praha a okolí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.254 (?), 21.11.2013 20:51

Každý projekt je opravdu individuální. Cena se pohybuje od 3000 až po 10 000 Kč za zahradu u rodinného domu. Něktre firmy také nabízejí projekt zdarma, pokud si sjednáte realizaci zahrady 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.160 (?), 16.1.2009 9:48

Dobrý den, co člověk, to názor... Ten Váš oceňuji, neboť máte svou představu, ale chcete si ji ujasnit s odborníkem. Kéž by takto postupovalo čím dál více lidí. Zatím se ve své praxi (mám kompletní zahradnické vzdělání od vyučení po zahradnickou fakultu) spíš setkávám, hlavně na vesnici, s tím, že pár keřů umí přece koupit a zasadit každý. A když nám odejdou, zkusíme to znovu, hlavně že ušetříme za projekt. S pozdravem Jana K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.1 (?), 19.1.2009 22:48

No já bych tak úplně nesouhlasil. Máme zahradnickou firmu na vesnici. Možná byste se divila, jak tihle lidé z venkova velice dbají o své zahrádky a prakticky se dá říci, že tvoří 50% naší klientely. Řekl bych, že jsou i více schopni komunikovat o projektu zahrady než lidé ze satelitu, kteří si nejdříve koupí živý plot z tújí nebo ptačího zobu aby k nim nebylo vidět a pak zahradníku snaž se…

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.142 (?), 14.5.2010 16:19

S tím satelitem a plotem z tújí vs. zahradníku snaž se plně souhlasím. Satelit je uměle v každém slova smyslu vytvořené město a jedním takovým jsem není to zas tak dlouho projížděl a podél silnice za plotem měli nasázené thuje. jeden soused začal, druhý pokračoval, výjimkou tam byl barák, který měl živý plot z červenolistého buku, jinak vládla thuje. Připadal jsem si jako na hřbitově pomalu. A přitom je tolik krásných druhů, kultivarů dřevin, které by se takto daly použít nebo výsadbu kolem plotu řešit jiným způsobem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 14.5.2010 17:12

Čert vem satelity, ale oni si to sází i na vesnici a nejstrašnější je, že i starorusedlíci, mladá generace. Prostě hnus, velebnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 69.219 (?), 28.9.2010 15:23

Dobrý den.

Nás stál projekt 4tis. Asi 5 konzultací na místě, 20 mailů, 30 telefonátů. Dohlížela a usměrňovala i realizační firmu. Citlivě řešila mé návrhy typu: "co třeba tenhle keřík, nebyl by lepší než tamten" a "proč tam nikde není ten červený řebříček, nešel by tam přeci jen někam dát?". Moc mě to bavilo.  Vše jsme 10x měnili jak se vyvíjel můj názor, terén a podobně. Byla jsem nadmíru spokojená. Zato realizaci zahrady bych si už dělat opravdu nenechala. Snad se mi během let podaří napravit vše co napáchali. I když trávník by se mi asi nepodařilo založit tak dobře, to musím přiznat. Zahrada má cca 20x20m a je napůl užitková, měnili jsme kompletně terén zahrady proti předešlé, přesazovali něco z původní zahrádky.

Každopádně jsme projekt řešili v zimě, kdy nebylo moc kam se jít podívat, jak to vypadá v reálu. Také bych nejdřív doporučila něco nastudovat a trochu vědět co chtít. Trvalo mi, než jsem pochopila, že k prvorepublikové vilce po babičce se spousta věcí nehodí a ty kytky co kdysi mívala babička vlastně jsou moc krásné. Pochopila jsem, že zahradá plná konifer je sice dost bezúdržbová, ale furt stejná. Nikdy by mě dřív nenapadlo, že se budu každý den několikrát procházet po zahrádce a obírat odkvetlé kvítky. Ocenila jsem zejména praktičnost. Nejen že to dobře vypadá, ale všude se dobře seká, kačírek nepadá do trávníku, plevel roste jen v zeleninovém záhonu. Celou sezonu je co uzobávat z ovoce. Co má být vidět je vidět, co nemá, je decentně schované.

Takže projekt velmi vřele doporučuji a pak si to postupně realizovat s láskou a pečlivostí.

Zuzka B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika