Projekt na zahradu - kolik stojí?



host - 20.42 (?)
15.1.2009 9:23

Před 5 lety koupili rodiče 20 let zpustlou zahradu. Začal jsem jim pomáhat s úpravama /odstranování náletů, kácení, terenní úpravy/ a docela mě to chytlo. Takže jsem začal kupovat knihy a časopisy a studovat, jako co se vším souvisí, co která rostlina potřebuje, jako to múže vypadat v jednotlivých obdobích. Zahrada má cca 2000 m čtverečních Jak probíhaly práce na zahradě, tak jsme postupně začali vysazovat. trvalky, kde byl upraven terén tak zasít trávu, pak koupě sekačky, čerpadel atd... Vždy někdo z rodiny přišel s tím, že tam a tam viděl nádhernou rostlinu, nastudovali jsme co potřebuje a dle toho vybrali místo a nadšeně sázeli. Mezitím jsem zjistli, co se stane když je velké sucho nebo když prší moc, co udělá průtrž mračen. Po 2 letech jsme měli pocit, že je hotovo. Bylo, všude samý trávník (který furt někdo musí sekat jako magor), do toho směs rostlin, no nic moc. Přestal jsem kupovat časopisy a našel zahradní architektku. Bohužel, bála se hadů, takže na zahradě nevylezla z auta. Nic. Druhý poku - super. S paní jsme odpoledne strávili diskusí, přitom si vše zaměřila. Připravila návrh, který jsme pak přímo na zahradě připomínkovali. Za 3 týdny připraveny rozměrové výkresy, osazovací plány, seznam rostlin, pohledy jak to bude vypadat za 10 let. přitom využila i rostliny, teré už tam byly, jen jse přesadili a doplnili jinýma.  To vše za 6.000 Kč. Kdyby jsem to udělal hned, ušetřil jsem tak 3.000 Kč za knihy a časopisy a aspoň rok práce s nevalným výsledkem. Doporučuji všem určitě konzultaci s odborníkem, stojí to za to. Aspoň v našem případě. PM.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 97.3 (?), 27.7.2008 13:51

zahrada 10-10metrů ctverecnych, ovocne kere asi 6, mala skalka a zivy plot..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 2.11.2008 22:06

Vzhledem k velikosti zahrady bych tam už jen nasela trávu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.128 (?), 3.11.2008 16:00

já bych naopak na malé zahradě trávník úplně vynechala, Usnadníte si značně život a taky nemusíte kupovat sekačku. S keříky a trvalkami je práce jen občas, s trávníkem pořád.

Užitkovou část umístěte na místo, kde svítí nejvíc sluníčko, pokud je to možné. Já jsem řešila užitkovou systémem zakroucených cestiček, žádné obdélníkové záhony, ale naopak nepravidelné tvary. Pak i užitková část vypadá pěkně na pohled.

Přes tu vaši plochu by mohly vzniknout různé cestičky, vysypané štěrkem, a kolem nich uděláte na kusu třeba skalku, na jiné části bylinky, o kus dál dáte rybíz, doprostřed třeba zákrsek jabloně, nebo broskev. Pohlídejte si kam jsou stíny stromů a od domu, aby vám moc nestínily na rajčata a papriky, těm vyberte místo na slunci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.197 (?), 10.6.2009 17:13

Ten Váš nápad s užitkouvou zahradou zní zajímavě, ale neumím si to úplně představit. Můžete prosím vložit foto. KobrlovaZ@seznam.cz  Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 239.132 (?), 14.1.2009 22:05

Záleží jak rozsáhlý a jak podrobný projekt máte na mysli, ale od cca 4000 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 14.1.2009 22:29

Taky bych měl zájem o placenou konzultaci k projektu na zadní část malé zahrady rozměru 25m x 25m. Moje předstva spolupráce ale je ta, že já navrhuji co bych chtěl a projektant mně citlivě vyvádí z omylu nebo mi vysvětlí proč to nejde nebo jak to realizovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.205 (?), 15.1.2009 8:50

Vážený pane, určitě vam architekt nebo projektant(ten asi ochotněji) poradí, nicméně problematika je hodně složitá.  Zahradní architekt je uplně jiná kategorie tvoření a vzniku zahrady než zahradn íprojektant.   Věřte, že pokud Vy budete říkat své představy, musíte se smířit s tím, že nemusí návrh dopadnout nejlépe a také se může stát, že poctivý architekt, vas pošle do háje.  je to opravdu umění.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.42 (?), 15.1.2009 9:23

Před 5 lety koupili rodiče 20 let zpustlou zahradu. Začal jsem jim pomáhat s úpravama /odstranování náletů, kácení, terenní úpravy/ a docela mě to chytlo. Takže jsem začal kupovat knihy a časopisy a studovat, jako co se vším souvisí, co která rostlina potřebuje, jako to múže vypadat v jednotlivých obdobích. Zahrada má cca 2000 m čtverečních Jak probíhaly práce na zahradě, tak jsme postupně začali vysazovat. trvalky, kde byl upraven terén tak zasít trávu, pak koupě sekačky, čerpadel atd... Vždy někdo z rodiny přišel s tím, že tam a tam viděl nádhernou rostlinu, nastudovali jsme co potřebuje a dle toho vybrali místo a nadšeně sázeli. Mezitím jsem zjistli, co se stane když je velké sucho nebo když prší moc, co udělá průtrž mračen. Po 2 letech jsme měli pocit, že je hotovo. Bylo, všude samý trávník (který furt někdo musí sekat jako magor), do toho směs rostlin, no nic moc. Přestal jsem kupovat časopisy a našel zahradní architektku. Bohužel, bála se hadů, takže na zahradě nevylezla z auta. Nic. Druhý poku - super. S paní jsme odpoledne strávili diskusí, přitom si vše zaměřila. Připravila návrh, který jsme pak přímo na zahradě připomínkovali. Za 3 týdny připraveny rozměrové výkresy, osazovací plány, seznam rostlin, pohledy jak to bude vypadat za 10 let. přitom využila i rostliny, teré už tam byly, jen jse přesadili a doplnili jinýma.  To vše za 6.000 Kč. Kdyby jsem to udělal hned, ušetřil jsem tak 3.000 Kč za knihy a časopisy a aspoň rok práce s nevalným výsledkem. Doporučuji všem určitě konzultaci s odborníkem, stojí to za to. Aspoň v našem případě. PM.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.81 (?), 15.1.2009 13:14

Nekdy se to musi ale kdyz kste mel tolik moudrych knih a urcite zkusenosti, tak si myslim, ze by jste to zvladl i bez archit.Ja mam taky zahradu taky studuji knihy a koukam na internet, hledam ruzne zahrady-pro inspiraci, ale stejne skoncim tak, ze si to udelam dle sveho, ale hodi se mi rady jak, kde,pestovat urcite druhy rostlin, to je dulezite vedet kam co dat aby netrpely suchem premokrenim, upalem,zda maji byt na slunci ci v polostinu, atd.Bala

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tiskel - (1) - 34.162 (?), 1.6.2009 12:34

Dobrý den, připojuji se k Vaší reakci. Chtěli jsme od zahradních architektů vypracovat projekt a konzultaci vzhledem k umístění zahrady ve svahu. Nikde jsme se nesetkali se vstřícným přístupem. Tak nám nezbylo, nic jiného, než se spolehnout na knihy, které nám byli doporučeny a výsledek..Super.. Keltis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika