Pokus o skalku v brehu



host - 248.29 (?)
9.4.2014 21:43

Navíc, pokud se tam dají nějaké kameny, keříky nebo traviny, tak se v místech sázení utvoří takové kapsičky - plošinky, a při osázení svahu na těch teráskách bude kůra držet a zbytek porostou rostliny... L.

z netu...
z netu...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
jirkalala - (3) - 130.24 (?), 8.4.2014 20:32, zobrazeno: 13724x

Zdravim,
chcem sa poradit co by som mal dat medzi kvetinace a trvalky, kedze je to v brehu skusal som pletivo a na to rosypat mulcovaciu koru ale neni to dobre, poradte co by som mal dat medzi to, nechcem tam hlinu lebo zachvilu bude plna buriny a tych par trvaliek nebude ani vidno,
dakujem


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.29 (?), 8.4.2014 21:46

Sem tam balvan, plazivé keře (zpevní břeh), občas pěknou travinu a mezi to sem tam odolnou trvalku... wink     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.38 (?), 8.4.2014 23:43

jak píše Lída a vysypat nějakým drobným štěrkem, drtí... dle výběru. Jak se trvalky budou rozrůstat a srůstat, postupně textilku odtrhávat. Je to peklo, mám to podobně, ale bez textilie a s plevelem bojuju už několik let, se střídavým úspěchem dle toho, jak mám čas to vyplet...frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.29 (?), 8.4.2014 23:52

No, ona ta textilie není žádná výhra, ten štěrk z ní pojede dolů... Zatím, ze začátku, bych spíš mezi rostliny položila zhruba po vrstevnicích kusy větví a zasypala kůrou, ale textilku bych nedávala. Ony ty poléhavé keře většinou pak větvemi koření do země a skrz textilku neprolezou, ta brání i rozrůstání kytek. Sama ji teď sundávám tam, co jsem ji kdysi dala (ještě, že byla jen na polovině záhonu ze třech).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jirkalala - (3) - 130.24 (?), 9.4.2014 19:47

ved toto, ked tam dam strk zosune sa dolu, a ako myslis konare po vrstevniciach, ake, ako???mulcovaciu koru mam kupenu ale zatial som ju tam nedaval lebo si myslim ze tiez sa zosune dolu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.29 (?), 9.4.2014 21:36

Sundala bych folii, položila bych sem tam vodorovně do pruhů jakékoliv suché větve, aby bránily sjetí mulčovací kůry dolů. V té kůře se pohledově ztratí. Až bude svah ozeleněný, rostliny ho pokryjí, větve se dají pryč a kůra se buď doplní, nebo se zbytek rozpadne - dle přání majitele. Zakořeněné rostliny už tu šikminu svahu trochu naruší a kůra se udrží. Kamarádka to takhle dělala na svahu u chalupy a povedlo se.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 10.4.2014 8:13

Pokud sundáte folii, jak vám radí Lída, tak to rychle zaroste všelikou lebedou.A mezi těmi větvemi se bude blbě odstraňivat. Máme taky podobný svah, máme tam folii a to do toho jsme zasadili všeliké keře (svídy, vrby, zlatice, šeříky, ibyšky...). Folii jsme nijak nezakrývali, plán byl takový, že ta folie časem nebude přes listí těch keřů vidět. A že se časem ta folie sama rozpadne a zmizí, ale to už bude svah zastíněn těmi keři a tedy už tam ta lebeda nebude až tak růst. A zatím tam vše vychází podle našich plánů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.29 (?), 9.4.2014 21:43

Navíc, pokud se tam dají nějaké kameny, keříky nebo traviny, tak se v místech sázení utvoří takové kapsičky - plošinky, a při osázení svahu na těch teráskách bude kůra držet a zbytek porostou rostliny... L.

z netu...
z netu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.38 (?), 9.4.2014 23:02

Moc pěkná..ta fotka, ale oproti zadavateli má mnohem menší sklon. Tam, kde to mám stejně, je to dobrý, ale v některých prudších místech to jede dolu. Já tam textilku taky nemám, mám jen takovou kamennou drť a ta na hlíně celkem drží. Pokud je kůra na zemi, bez textilky, to zajedno na plevele moc nepomáhá, za druhé se rychle rozkládá a rostlinám to zrovna moc neprospívá. Drť se mi osvědčila mnohem víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.35 (?), 9.4.2014 23:37

Izolační rohož pod plechové střechy, klidně na tkaninu osázet a pak zasypat kačírkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika