co tam zasadit?



host - 227.229 (?)
24.11.2008 14:09

Na loucce o rozloze 25x25m2 chci vytvořit včelnicí, nad. výška 549m od severovýchodu v zimě příme větry od Jeseníku.v letě silne jihozápadní větry.Včelstva musí byt protí větrum chráněna, je to volna krajina a nechci narušit ráz krajiny jakou formu živého neopadavého plotu, či jenom hustou vysadbu v jedne či několika liniich mam zvolit? Take aby pokud možno keře či stromy byly celkem rychlerostouci. Uvažovala jsem o tysu, ten je však pomalurostouci, není něco podobného jehličnatého, s tychlejším růstem? Děkuji za rady Alena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 3.11.2008 16:11

Máte pravdu, omlouvám se, ještě jsem to neslyšel.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.229 (?), 24.11.2008 14:09

Na loucce o rozloze 25x25m2 chci vytvořit včelnicí, nad. výška 549m od severovýchodu v zimě příme větry od Jeseníku.v letě silne jihozápadní větry.Včelstva musí byt protí větrum chráněna, je to volna krajina a nechci narušit ráz krajiny jakou formu živého neopadavého plotu, či jenom hustou vysadbu v jedne či několika liniich mam zvolit? Take aby pokud možno keře či stromy byly celkem rychlerostouci. Uvažovala jsem o tysu, ten je však pomalurostouci, není něco podobného jehličnatého, s tychlejším růstem? Děkuji za rady Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.194 (?), 24.11.2008 14:41

Dobrý den paní Aleno. Nápad je to skutečně bezva. Jehličnany ale nejsou včelařsky významné rostliny. Napíšu jen ty listnaté, které v Jeseníkách nějak nebudou zlobit krajinu. Zkusím české názvy. Javory, kaštan, olše, bříza, dřín, líska, hloch, lýkovec, jasan zimnář, břečťan, ořešák, ptačí zob, jabloň, topol, slivoň, hrušeň, dub, meruzalka, akát, růže, vrba, bez černý, jeřáb, lípa, jilm. Snad Vám to pomůže. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 24.11.2008 14:56

Dobrý den, ještě přidám buky, habry, různé druhy kalin-Tušalaj, vrásčitolistá..-a od věci vůbec nejsou trnky. Ale skutečné trnky, ne švestky. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Liduška - (3) - 176.18 (?), 25.11.2008 0:00

Rychle rostou a zjara brzy kvetou také lísky, stálezelená je např.hlohyně, která je později i okrasná plody...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.194 (?), 25.11.2008 4:09

Předem se omlouvám, ale ani buk a ani habr není včelařsky významná rostlina. Slivoně jsou všechny významné, čili i ovocné stromy. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 25.11.2008 7:37

Pane Stanislawe, neomlouvejte se, buky a habry pouze patří poblíž Jeseníku a jako vyšší krytí pro včely, vůbec jsem je nemyslela jako potravu. Vy jste téměř vše medonosné vyčerpal, tak jsem přidala jen trnku. Prima den. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika