Příspěvky uživatele - 126.28

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata pro rok 2020, 15.5.2020
Vladimíre, můžete ještě prosím napsat, kdy jste je sel a jakou měly péči? Já dávala březnové výsevy 9.3., což se ukazuje moc brzo, protože teď už všechny kvetou. To mi trochu dělá starosti, protože je mám buď ve studeném pařníku nebo jen venku v... celý příspěvek >
Sázení brambor 2020, 13.5.2020
Vladimíre, fólii jsem měla černou tkanou, školkařskou, tu nejpevnější, která by teoreticky měla propouštět světla nejmíň. Teď už si nevzpomenu jestli jsem přes fólii dávala i slámu, ale je to dost pravděpodobné, aby půda tolik nevysychala. Ale i tak... celý příspěvek >
Sázení brambor 2020, 12.5.2020
Pěstovala jsem takto brambory dva roky a měla jsem dobré zkušenosti, úroda veliká. Jediná nevýhoda byla, že hlízy, které rostly těsně pod fólií měly tendenci zelenat. Loni jsem pak zkoušela pěstovat brambory bez fólie, jen hodně zamulčované slámou.... celý příspěvek >
Rajčata - mšice?, 12.5.2020
Také bych doporučila přesadit. A klidně bych jim dala něco "na povzbuzení" : Kristalon Start, Lignohumát, Simbivit... podle toho, co máte. Sela jsem několik keříčkových rajčat 5.4., což je asi ve stejné době jako vy, pikýrovala do směsi rašeliny,... celý příspěvek >
Rýchlenie rajčín pre rok 2020, 11.5.2020
Děkuji, Evo a Milane za odpovědi. No, nejsem důchodce, mám malé děti, a svůj jarní rajčatový start jsem trochu přepálila. Moc mě to všechno kolem baví, ale je to teda spousta práce, hlíny, času... Vidím, že skleník by mi asi hodně pomohl, nebo... celý příspěvek >
Rýchlenie rajčín pre rok 2020, 8.5.2020 Obsahuje fotku
Díky, Milane, no já si prostě po čtení tohoto fóra chtěla dokázat, že zvládnu vypěstovat rajčata v březnu / dubnu a dál jsem jaksi už moc nepřemýšlela, co jako pak s nima do zmrzlých, když už to budou velký kytky... Taky mám spoustu nových... celý příspěvek >
Rýchlenie rajčín pre rok 2020, 7.5.2020
Chci se s Vámi podělit o to, jak se daří mým listopadovým výsevům. Není to žádná velká sláva. Doma už nebylo místo, tak jsem je v půlce dubna rozdělila následovně: 1. tyčkové (Goldkrone, Gardenberry a Stupické) jsem přesunula do garáže, kde bylo... celý příspěvek >
Kroucení listů u rajčat - proč?, 2.5.2020
Stalo se mi to loni. Hledala jsem po celém českém Internetu a žádný přesný výsledek - nejvíce se o tom píše asi tady a převládající názor jsou ty zmíněné herbicidy. Rajčata jsem nicméně nechala ve stejné půdě a chovala se jako by nic. ... celý příspěvek >
Jak zachránit umírající kanadskou borůvku, 19.4.2020
Co se týče velikosti díry na sázení, určitě se rostlinám bude líbit i rozměr 50 x 50 , jenom ta hloubka 50 cm už mi přijde zbytečně velká, borůvky koření hodně u povrchu. Ale mám u nich dobře 10 cm štěpky, což možná tu půdu ve smyslu ochrany před... celý příspěvek >
Jak zachránit umírající kanadskou borůvku, 18.4.2020
Dobrý den, doporučila bych nezachraňovat. Stálo by Vás to dost úsilí a výsledek nejistý. Pokud chcete borůvky pěstovat, kupte si novou sazenici a udělejte jí od začátku vhodné podmínky. Vsadila bych se, že už příští rok by na tom byla líp než ta... celý příspěvek >
Malinoostružiny - řez, 16.4.2020
Děkuju za odkaz i radu přes rok vůbec nestříhat, dává to smysl, že rostlina si myslí, že "má málo" a žene o to víc, výhony pak nevyzrají a vymrznou... Zkusím tedy keře hodně prostřihat a ty mladé pak nějak vázat k sobě a vést prostředkem, ať tolik... celý příspěvek >
Malinoostružiny - řez, 14.4.2020 Obsahuje fotku
Dobrý den, malinoostružiny pěstuju asi třetí rok a stále sbírám zkušenosti jak to co nejvíce zefektivnit. Mám je v úzkém záhonu s drátěnkou (viz fotka), dráty ve výšce 50 - 100 - 150 - 200 cm, dvojitě, 60 cm od sebe. Jednotlivé rostliny mají spon... celý příspěvek >
Rýchlenie rajčín pre rok 2020, 1.4.2020
Děkuji Evo za Vaše zkušenosti, příští rok se pokusím držet je více při zemi podle Vašich rad. V jaké výšce se Vám tímto postupem daří ty tyčkové udržet? A kolik bočních výhonů jim v tomto případě necháváte?... že bychom vyráběli z tyčkových keříková... celý příspěvek >
Rýchlenie rajčín pre rok 2020, 1.4.2020
Děkuji za pochvaly, taky jsem nadšená. Jen tu Gardenberry a Goldkrone musím příští rok asi přesazovat do U až po šestý list a pak vést po šroubovici nebo co, už teď mají asi 1,7 metru a co s tím?! A to už jsem jim před třemi týdny zaštípla vrchol...... celý příspěvek >
Rýchlenie rajčín pre rok 2020, 31.3.2020 Obsahuje fotku
Březnová sklizeň se podařila! Rajčata mám letos dřív než ředkvičky Vítezem v ranosti se u mě stává Gardenberry a Stupické, těsně následováno Goldkrone a Maglia Rosa, Vilma bude během pár dní, Pink Passion a Sleeping lady mají zatím plody... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika