Příspěvky uživatele - 20.52

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co s odnožemi u jahod, 20.5.2019
Ja som zopár odnoží už nasmeroval na prázdne miesta v záhone, ktoré chcem zajahodniť. Nadbytočné a neperspektívne odnože budem priebežne odstraňovať.
Roubování meruněk, 17.5.2019
Zaujímavá odroda, no neviem si celkom dobre pri marhuli predstaviť bielu dužinu.
Keříkové zelené fazolky, 14.5.2019
Tento rok skúšam prvýkrát predpestovať si v kelímkoch priesady kríčkovej fazule. Robil som to podobne ako je uvedené v článku vyššie, akurát som semená hneď zasypal substrátom. Vzišli pekne, do týždňa budem vysádzať na záhon.
Úroda meruněk 2019, 13.5.2019
Minulý rok bol hojný, tento rok bude možno slabší, uvidíme. Osobne nemám rád extrémne roky, keď je úroda tak obrovská, že pod ťarchou plodov láme celé konáre. Radšej nech je ovocia tak akurát, aby sa to zvládlo pojesť/spracovať a aby aj stromy ostali... celý příspěvek >
Orangered, 10.5.2019
Ja som bol jeden zo sťažovateľov  Dopadlo to tak, že na časti stromu je pekná úroda a časť je úplne bez plodov, čiže celkovo skôr podpriemer. Čo som ale odpozoroval, že opadávali tie kvety, ktoré kvitli medzi prvými a tie neskôr kvitnúce... celý příspěvek >
Pěstování Nekterinek, 9.5.2019
Ja zvyknem nielen neskoré odrody striekať ešte proti obaľovačovi východnému. Za vlhkého a daždivého počasia sa môže vyskytnúť klasterosporióza (dierkovitosť) listov, ale proti nej neošetrujem. Výnimočne, počas suchého a teplého leta sa môže vyskytnúť... celý příspěvek >
Typhlodromus pyri, 9.5.2019
Ja som nasadil dravých roztočov minulý rok v predjarí. Zatiaľ nepozorujem žiadne zlepšenie oproti predošlým rokom. Na stránke distribútora som čítal, že dravé roztoče potrebujú 2 roky na stabilizáciu populácie a až v 3. roku sa naplno prejaví efekt.
Karneval, 9.5.2019
Ja sa z tohto poznatku teším. Zatiaľ ho mám iba navrúbľovaný, no ak by sa osvedčil, venoval by som mu aj celý strom. Je predpoklad, že nadpriemerne teplých rokov bude pribúdať, čo by tejto odrode mohlo vyhovovať.
Napadena merunka, 7.5.2019
Nie je zbytočné, sú tam aj živé vošky. Neviem ako veľmi vám ide o to, aby bol postrek "bio". Ak je to jedno, môžte použiť niektorý z insekticídov ako je napr. Decis, Mospilan, BI58, ak máte, dobre funguje aj Calypso.
Nektarinka Harko, 6.5.2019
Na Venus sú aj tu na fóre pozitívne ohlasy. Ja som ju posadil minulú jeseň, rast je zatiaľ dosť bujný.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 2.5.2019
U mňa je to podobne, prvé príznaky múčnatky začínam pozorovať zhruba v štádiu zelených púčikov. Objavuje sa väčšinou na slabších letorastoch, také odstraňujem celé hneď na začiatku. Napriek tomu, že síra pôsobí kontaktne, neošetrujem v častejších... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 2.5.2019
Vďaka suchému a relatívne teplému počasiu má múčnatka ideálne podmienky. Preto mám chemickú ochranu postavenú najmä na síre, chrastavitosť cielene neošetrujem.
Rybíz - Jonkheer van Tets, 30.4.2019
Aby som to celé uviedol na správnu mieru. Stromčeky som posadil na jeseň 2017. Na jar 2018 som konáriky hlboko zakrátil v rámci povýsadbového rezu. Pekne začali rásť, no vietor ich dolámal (podobne ako ten na obrázku). Prežili iba krátke... celý příspěvek >
Topfirst poskozeni mrazem?, 29.4.2019
Minulý rok som tiež mal na Topfirste zopár plodov, hoci nemrzlo. Tento rok má zase toľko plodov, že by z toho kľudne mohli byť dve úrody. Sem-tam sa stáva, že strom si dá rok pauzu. Horšie by bolo, ak by sa to opakovalo pravidelne.
Jarní škůdci, 29.4.2019
To by som ho musel obnovovať každý týždeň. A spraviť to na zhruba 70-tich stromoch by bolo dosť prácne a účinnosť nedostatočná. Ono dať na kmeň, ktorý nie je vždy ideálne hladký, akúkoľvek bariéru proti mravcom je vždy zložité, lebo ju môžu... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika