Příspěvky uživatele - 20.52

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Stromky - jak daleko od sebe, 7.8.2019
Uvádzať na štítku, či je to zákrsok, polokmeň alebo vysokokmeň, je prinajmenšom neštandardné. Takáto informácia jednak nie je celkom pravdivá a jednak to nemá žiadnu praktickú výpovednú hodnotu. Ak tie konáriky vo výške 60-70 cm odstránim a založím... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 7.8.2019
Vzhľadom na pokročilosť sezóny by som listy už nejak etra neriešil. Teraz je dôležité, aby stihli do zimy dobre vyzrieť. Na prvý rok po výsadbe sú prírastky celkom slušné.
Hanita, Haganta, Katinka, Gabrovská, Wangenheim, 6.8.2019
Očakávate na Toptaste hnilobu? Mne sa zdá Toptaste veľmi odolný proti hnilobe.
Co vaše réva 2019?, 6.8.2019
Ak bobule už zamäkajú, asi by som už síru nedával. Síra sa používa proti múčnatke a zamäkajúce bobule už nepostihuje. Jedine ak by ste chceli bojovať proti listovej múčnatke, no tá na kvalitu úrody veľký vplyv nemá. Streknite pred dažďom,... celý příspěvek >
Flamingo, 6.8.2019
Ja mám Flamingo v 146 mnm ešte stále tvrdé. Úroda je až príliš bohatá, už mi stihlo dolámať jednu haluz. Každý rok si hovorím, že spravím radikálnejšiu prebierku a vždy to takto dopadne...
Kapková závlaha, nebo průsaková hadice?, 6.8.2019
Ako ju inštalujete na hriadku? Predpokladám, že kúsok mimo riadok, aby mali semená priestor na vschádzanie. Je to zaujímavé riešenie, nevedel som, že bežne existujú kvapkacie hadice s 10 cm rozostupmi dier. Štandardne sú myslím 30 cm rozostupy. Pri... celý příspěvek >
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 5.8.2019
Ja ju mám na dvoch stanovištiach, obe na podpníku St. Julien. Jedna je v tvare ovocnej steny a druhá ako pyramidálna koruna. Úroda zvykne bývať stabilná, z jedného stromu okolo 30-35 kg, výnimočne môže dosiahnuť 40 kg. 
Zralost broskví, 1.8.2019
Prvým viditeľným znakom je, že sa broskyne začínajú vyfarbovať, zväčša do rôznych odtieňov červenej. Druhým neklamným znakom zrelosti je mäknutie plodov. To je celá veda zisťovania zrelosti broskýň.
Hanita, Haganta, Katinka, Gabrovská, Wangenheim, 31.7.2019
Tento rok je šarkoidný, príznaky pozorujem na viacerých stromoch. Ja už som ochutnal zopár nečervivých popadaných plodov Hanity a už teraz je chuťovo veľmi príjemná. Aj napriek minuloročnej nadúrode prinesie znova dostatok kvalitných... celý příspěvek >
Řez mladé révy, 26.7.2019
Tento rok by som to už nechal tak, nech do zimy stihne dobre vyzrieť. Na zimu ochrániť pred mrazom a na jar zastrihnúť po prvé nevymrznuté očko. Ak by prežil zimu celý, tak skrátiť o polovicu. Je možné, že utrpel väčší šok pri presadení, budúci... celý příspěvek >
Kapková závlaha, nebo průsaková hadice?, 25.7.2019
Osobne by som do tejto závlahy nešiel, ale aspoň nebudete ľutovať, že Ste vyhodila veľké peniaze, keď to nebude fungovať podľa predstáv. Ešte dôležitá vec, zavlažovacia voda by mala byť čistá, bez väčších mechanických nečistôt, inak Vám to upchá... celý příspěvek >
Kapková závlaha, nebo průsaková hadice?, 25.7.2019 Obsahuje fotku
Kombinovať rôzne typy závlah na tak malých plochách nepôjde. Buď dáte rozprašovače alebo kvapkaciu hadicu. K rajčinám určite rozprašovače nie, tam bude vhodnejšia kvapková závlaha. Rozprašovače sa dajú použiť k mrkve, petržlenu, reďkovkám,... celý příspěvek >
Kapková závlaha, nebo průsaková hadice?, 25.7.2019
Tie políčka su dosť malinké, myslel som, že to bude väčšie. Píšete, že máte kombinované záhony. Závlahu by som preto prispôsobil pestovaným plodinám. Ak máte napr. rajčiny a šalát spolu, bude vhodná aj kvapková závlaha. Treba ale zvoliť vhodný... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 24.7.2019
V akej oblasti pestujete vinič? V teplých oblastiach bude Nero čo nevidieť zrelé. Okrem toho, Nero má husté strapce a skôr kratšie, ale objemnejšie. Toto sa mi na Nero nepodobá.
Úroda meruněk 2019, 23.7.2019
U nás prináša VP tiež obrovskú úrodu, každoročne 200 a viac kg. Gro z toho skončí v sude, niečo sa spracuje na džem, prípadne zavarí. Na bežnú konzumáciu čerstvých plodov je tak veľký strom zbytočný. Na druhej strane, je to trochu aj o nostalgii,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika