Příspěvky uživatele - 135.151

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jarní mrazíky, 7.5.2019
U nás k ránu přízemní mrazík. Jedněm sousedů namrzly brambory, mně popínavé fazole a druhým sousedům rajčata, Jak dopadly jahody zatím nevím, možná ještě květy zčernají, Trochu jsem to podcenil a nezakryl to, co jsem určiě zakrýt měl. Dnes jsem to... celý příspěvek >
Rajče Stupické polní rané, 7.5.2019
Z Vašeho příspěvku není patrno na koho se vlastně obracíte. Hledal jsem v tomto vláknu, ale žádný příspěvek z 21.5.2018 jsem nenašel. Jen k tomu obrázku bych chtěl dodat, že je na té rostlině několik přerostlých zálistků, nevím jestli to je záměr... celý příspěvek >
Akumulace tepla v pařeništi, 7.5.2019
Proč myslíte? Já jsem zrovna uvažoval, že bych tu stěnu z feolitových cihel obrácenou k jihu natřel na černo. Jen nevím, jaká barva by byla dobrá, aby něco vydržela.            V ladimír
Akumulace tepla v pařeništi, 7.5.2019
Děkuji všem za plno zajímavých rad, ale většinou jsou pro mne nerealizovatelné. Možná budou přínosem pro ty, kterým dovolí podmínky realizovat některé návrhy a tím si uspíšit sklizeň. 1.Vytvoření tzv. teplého pařeniště. Proč nemohu? Rajčata dávám... celý příspěvek >
Akumulace tepla v pařeništi, 6.5.2019
Co je to skleníkový efekt: Ze slunce přichází paprsky určité vlnové dělky, kterým říkáme světlo.Toto světlo projde sklem pařeniště a dopadne na předměty a půdu v pařeništi. Dopadem na tyto věci a půdu se část světelných paprsků přemění v teplo... celý příspěvek >
Rajčata - plíseň?, 6.5.2019
.Schválně jsem si přečetl tu diskuzi loni v červnu. Pochopitelně o plíseň bramborovou nešlo a otrháváním listů jste rostlinu zachránila i když podle mne úroda nebyla taková jako by byla pokud by byla rostlina zdravá. Podle mne je teď ale situace... celý příspěvek >
Lístky rajčátek, 6.5.2019
To jsou kupované sazenice? Jaká je to odrůda? Asi to bude chtít léčit- ty fleky jsou houbová choroba. Kroucení s tím může souviset nebo je to nějaká abiotická porucha (sucho, přelití, apod.) nebo vlastnost odrůdy. ¨    Vladimír
Rajčata - plíseň?, 6.5.2019
V každém případě je to listová nemoc (houbová chroba, klidně jí můžete říkat plíseň)  a chtělo by to střiknout. Byl by dobrý Acrobat, třeba vám někdo trochu dá.            Vladimír
Akumulace tepla v pařeništi, 6.5.2019
Děkuji všem za příspěvky do této diskuze. Šlo mně opravdu hlavně o nějakou tu akumulaci tepla. Pochopitelně zamezení tepelných ztrát je také důležité, ale to se dá řešit nějakými technickými prostředky. Jak vypadá mé pařeniště? V nejvyšším místě je... celý příspěvek >
Cuketa na špalíru, 5.5.2019
Cuketa je keříčková tykev (Cucurbita pepo) a netvoří žádné výhony, Na špalírech by se daly pěstovat druhy Cucurbita Maxi (např Hokaido, atd.) nebo Cucurbita moschata (Buternut, Lyscia, atd,), ale jejich výhony jsou dlouhé několik metrů a teprve potom... celý příspěvek >
Opakované použití substrátu, 5.5.2019 Obsahuje fotku
Na obrázku č.3 je rostlina postihnutá listovou chrobou buď Alterneriovou skvrnitostí (angličané tomu říkají raná plíseň nebo také předčasná) nebo Septoriovou skvrnitostí a nebo také některou z méně častých chorob.  Lehce se přenáší z jedéí... celý příspěvek >
Opakované použití substrátu, 3.5.2019
Pokud máte sustrát z paprik zvlášť, tak ho můžete jistě použít na rajčata a možná i na papriky. S tím substrátem na rajčata to není tak jasné a každé doporučení by bylo jen věštění z kouzelnické koule. V půdě může být ledasco, spóry plísně bramborové... celý příspěvek >
Rajčata 2019/2, 3.5.2019 Obsahuje fotku
Na jediné rostlině ze vše ch cca 130 rostlin se mně obejvila tato vada. Choroba nebo nějaký nedostatek v pěstování? Přestal jsem sazeničku zalévat a čekám, co bude dál. Pokud se zletí, tak ji vysadím, pokud tato porucha bude pokračovat tak ji... celý příspěvek >
Uragan F1, 3.5.2019 Obsahuje fotku
Nedopatřením se mně stalo, že jsem zapomněl rozesadit dvě rostlinky rajčete Uragán F1. Rozesazovat je teď, cca týden před výsadbou by asi nebylo dobré a tak je nechám pospolu. Zatím ještě nevím, jestli budu mít nějakou spirálu navíc, abych každou... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 3.5.2019
Vzhledem ke vzdálenosti mezi námi z toho letos nic nebude. Snad příští rok.            Vladimír
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika