Příspěvky uživatele - 165.146

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
SweeTango, 12.9.2023
Pane MH, škaredé jablka Vám nevadí ale vřete mi až vypěstujete krásná jablka budete mít hned jiný pocit a motivaci pěstovat jablka na úrovni.Bez rozumného použití fungicidů a isekticidů toho nedosáhnete.Zvláště když máte ve své lokalitě kalamitní... celý příspěvek >
SweeTango, 12.9.2023
Proti obaleči ošetřuji plošně klasickým způsobem.Zda by pomohlo zasíťování nevím ale spíše ne.Ještě jsem nikde nečetl zda by toto opatření mělo nějaký efekt nebo se provádělo proti obaleči.Do pytlíků se dávají již vyvinuté plody na ochranu proti... celý příspěvek >
Akane - perla podzimu, 11.9.2023 Obsahuje fotku
Akane - 2023 - štíhlé vřeteno Na snímcích 1 a 2 si jistě někteří všimnou jistou prostorovou neúplnost vřetene.Je to způsobeno sesazením terminálu vřetena a letos naroubování další odrůdy.Jinak velmi solidní velikost plodů a potvrzení... celý příspěvek >
SweeTango, 10.9.2023
Snímky potvrzují neuspořádaný růst této odrůdy ale výpěstky jsou nádherné a odpovídající schopnostem pěstitele.Dobře se podívejte, vy co tady panu Korzárovi neustále spíláte, stěžujete si na jiném fóru a hartusite na jeho způsob prezentace jeho... celý příspěvek >
SweeTango, 10.9.2023 Obsahuje fotku
SweeTango - 2023 - štíhlé vřeteno Letos druhá úroda devíti plodů.Stromek roste trochu neuspořádaně.Vyžaduje vyvazování a tvarování pro pěstitelský tvar štíhlého vřetene.Ne vždy vyrazí letorost kde ho potřebujete.Vše nahradí vynikající vzhled,... celý příspěvek >
Mollies Delicious, 9.9.2023 Obsahuje fotku
Mollies Delicious - 2023 - malé vřeteno V minulosti jsem psal, tato odrůda mě mou vinou kdysi zababčela.Za dlouhá léta jsem stromek nedonutil udělat terminální přírustky.Na jaře jsem do terminálu narouboval silně rostoucí odrůdu Dukát.Oba rouby... celý příspěvek >
Williamsova - ten pravý požitek pro chuťové buňky, 8.9.2023 Obsahuje fotku
Williamsova červená (purpurová) - 2023 - vroubovaná do Lucasky Letos byli hmyzáci milostivější a sklizených plodů více. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Ovocinár zo Smolenice, 8.9.2023 Obsahuje fotku
Porovnání odlistěného a neodlistěného stromku budou nejspíše příští týden.V hicech nemakám a nyní relaksuji po čtyřdenním zápřahu.Polemiky zda tento zásah ohrožuje příští úrodu nebo dokonce celý strom neřeším.To bych musel být dávno bez jablek... celý příspěvek >
QTee, 7.9.2023 Obsahuje fotku
QTee - 2023 - naroubovaná do Lucasky Letos na malé větvičce opět 4 plody.Tři nejvyvinutější zničili hmyzáci.Přežila ta nejmenší viz příloha. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Ovocinár zo Smolenice, 7.9.2023
Od neděle jsem byl v kuse na zahradě a vrátil jsem se až dnes.Mimo jiný objem prácí jsem také prováděl odlisťování jabloní které zahušťují.Provádím to již mnoho let a na kvalitě a vybarvení plodů to je vidět. Evidentně to jablkům svědčí.Škoda, že... celý příspěvek >
Je to spartan?, 2.9.2023 Obsahuje fotku
Pane tazateli, nemůže se jednat o Spartan.Není prostě možné aby zimní odrůda zrála v půli srpna tedy o 5÷6 týdnů dříve.Vzpomeňte, jaro se letos opozdilo a bylo velmi chladné.Odhadoval jsem zpoždění asi 10 dnů.V červnu a červenci přišli první tropy a... celý příspěvek >
Jabloň Mio, 27.8.2023 Obsahuje fotku
V parnech které byly v minulých dnech jsem prošvihl sklizeň jablek Mio (dvě malé větvičky naroubované na Jonathanu).Nebyla síla, která by mě tam dostala.Mimo dvou plodů vše znehodnoceno na zemi.Jedno jsem utrhl a druhé méně vybarvené nechal na... celý příspěvek >
Sweet Tango 🍎, 27.8.2023 Obsahuje fotku
Nádherná úroda Milane.Já jsem byl včera na skok na zahradě a shodou okolností jsem vyfotil detail osluněných plodů.Pokud mě počasí pustí provedu částečné odlistění kolem ostatních plodů a klidit budu zřejmě až tak za deset dnů.Loňská prvoúroda byla... celý příspěvek >
Nové odrody marhúľ🍑, 21.8.2023
PzP, kdyby jste mě řekl do očí tu první větu tak než by jste ji dořekl tak bych vás vystřelil z trenek.Jste nešťastný člověk o čemž vypovídá vaše jazykové výrazivo proti všem s jiným názorem.Macoun? - nehorázná lež. Zahradě zdar - Mičurin II (470... celý příspěvek >
Ošetření řezných ran, 21.8.2023
Jsou různé názory zda rány zatírat a nebo ne.Osobně rány zamazávám i ty menší.Nejsme zaostalí to se nám jen snaží vsugerovat veřejnoprávní media.Držím se starší české literatury, kde je zamazávání ran doporučováno.Podívejme se na problém... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika