Příspěvky uživatele - 151.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Solanin v bramborách a rajčatech, 7.11.2011
Mám dotaz: Jak je to s kuchyňskou použitelností naklíčených nebo dokonce zelených brambor? V rozhlasové diskuzi zaznělo, že takové brambory v žádném případě nepoužívat a nekupovat, protože obsahují solanin a ten se prý nezničí ani vařením. Jinde jsem... celý příspěvek >
Zeleně olistěné sazenice, 3.11.2011
Naštěstí jsou vyzrálé a taky to vidím na ten sklep. Přiznám se, že jsem je před mrazem schovával. Ty listy jsou zelené, jako by byl srpen.
Zeleně olistěné sazenice, 2.11.2011
Koupil jsem koncem srpna sazenice, samozřejmě že jsem je pak už nehnojil. Nyní na začátku listopadu jsou některé z nich stále zelené, jako by žádná zima neměla přijít. A taky mám dvě další, které znovu vyrašily a jedna z nich má dokonce poupata. Mám... celý příspěvek >
Zakoreňovanie, 2.11.2011
Soused Izabelu má (bílou), dá se jíst až pozdě na podzim, když už všechny ostatní odrůdy odplodily a voní opravdu krásně. Jinak se opravdu málokdy stává, že by na konci podzimu nebyla kyselá. Letos je ten výjimečný rok. Pokud má paní Lída... celý příspěvek >
Vinná réva neplodí, 29.9.2011
Poupata už jsou v očkách založena (nebo taky nejsou). Pokud nyní pohnojíte fosforem, přispějete tím ke květenství v popříštím roce. Není důvod to neudělat - fosfor zůstává v zemi po velmi dlouhou dobu bez toho, aby se vyplavil do spodních vod.
Snížení kyselisti ve víně, 23.9.2011
Neberte tento můj návrh jako radu od odborníka - spíš jako nápad (nebo dotaz). Pokud se jedná o výrobu vína, kde není až tak nutné dodržet odrůdovost, pomohlo by přidat (ale ještě před "naložením" moštu) mošt z odrůd, které obsahují málo... celý příspěvek >
Interspecifické moštové odrůdy do 500 m.n.m, 21.9.2011
Tahle odrůda není neuznaná "zatím" - Chorvat patří k labruskovým křížencům, takže uznaná asi ani nebude.
Usychají listy, kde je problém?, 19.9.2011
Jj - ale léčit chlorozu v tomto období? Teď už je to skoro jedno... Uschlá část listů - to je prostě přicházející podzim. Listy révy nikdy neodumírají najednou a na povel.
Víno na balkón, 16.9.2011
Záleží KDE se větvička zlomila. Pokud se zlomila na místě mezi prvním očkem a kořeny, tak to už asi neobroste. Ale s vypěstováním nové sazeničky není žádný problém.
Teréz, Augusteller - fa Starkl, 16.9.2011
Není - jsou to dvě odlišné odrůdy. Augusteller vznikl v Německu, Prim je maďarská odrůda.
Ako Vám dozrievajú strapce?, 6.9.2011
Díky Paľo - tak to byla jenom podobnost. Velké bobule to má, ale velikost střapců nesouhlasí. S pozdním nástupem čehokoliv je to taky v tom mém případě jinak.
Ako Vám dozrievajú strapce?, 6.9.2011
Paľo, prosím Vás - zajímá mě ta odrůda pojmenovaná jako Venuše - ten list vzadu patří k této odrůdě? Pokud ano, možná ji mám a chybí mi k ní nejspíš název - koupil jsem ji kdysi jako odrůdu "Amurka". Má nějaké synonymum, podle kterého... celý příspěvek >
Sušené Baco Noir, 1.9.2011
Tak teda asi jo - mně plodilo jednou (poprvé) a nějak se mu do té barvy nechtělo. (Možná právě proto, že to bylo poprvé)
Sušené Baco Noir, 1.9.2011
Přiznám se, že to moje Baco je ze semenáčku, takže opravdu trochu "jiný klon". Ale já jsem se bavil o tom jednom typickém s prázdnějším dlouhým hroznem - právě z toho dělají v Americe víno, na které nedají dopustit. Já jsem pil víno z Baca u souseda... celý příspěvek >
Sušené Baco Noir, 1.9.2011
O.k. - plody Baco Noir suším spíš jako léčivku. Ale nedávno jsem potkal jednu známou a ta mi říkala, že chuťově vynikající jsou bobule psího vína - přísavníku - no nevím - i kdybych se přesvědčil že opravdu jo, vinici z přísavníku asi dělat nebudu.... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika