Příspěvky uživatele - 58.114

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jablko Red Devil, 31.3.2013 Obsahuje fotku
Podrobný rodokmen Red Devil - viz foto
Stará červená letní jabloň, 30.3.2013
Na webu jsem našel :  Roční srážkové úhrny kolísají na území ČR od 410 mm (v Žatecké pánvi, kde se projevuje závětří Krušných hor) po více než 1700 mm v Jizerských horách. Na více než 60 % území potom roční úhrn srážek dosahuje 600-800 mm.... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 24.3.2013
Já nejvíce používám na zjišťování počasí stránky www.in-pocasi.cz, po zobrazení stránky kliknete na aktuální počasí, pak na vzniklém obrázku na aktuální barevnou teplotní mapu a pak vlevo dole na mapu stanic. Ukáže se mnoho amatérských... celý příspěvek >
Opylovač Rivan, 24.3.2013
Množství ovoce samozřejmě závisí na použité podnoži vaší zasazené třešně - na podnoži ptáčnice je strom třešně obrovský, na podnoži Colt je menší a na podnoži Gisela ještě menší.
Třešen Kordia, 24.3.2013
Já bych nejdříve zvážil, zda dokážu v budoucnu zpracovat ovoce ze 2 vzrostlých třešní. Pokud ano, zvolte odrůdy uvedené místními odborníky. Pokud si nejste jistý, tak nekupujte další strom jen kvůli opylení. Naroubujte si na váš nyní mladý stromek... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 23.3.2013
Podrobnou předpověď počasí na mnoho dní dopředu  (teplota, oblačnost, srážky, vítr,...) najdete pro svoje konkrétní město na webových stránkách Slunečno.cz
Red Lane - balerina, 21.3.2013
Já už bych si podruhé Red Lane nekoupil, neboť drobné plody mají velikost pinpongového míčku a chuť je pro mě velmi kyselá. Je to ovšem malý stromek, tak ho ponechám na zahradě jako okrasnou ozdobu, neboť listy jsou mírně načervenalé a velké množství... celý příspěvek >
Kde sehnat broskvoň Catharinu (NJC 83)?, 19.3.2013
Já bych to udělal tak, že bych si tu ověřenou odrůdu broskve naočkoval na mladou podnož a neřešil bych název (několik vhodných oček lze určitě najít i na starším stromě). Pokud bych neuměl očkovat, tak se domluvím v nejbližší ovoc. školce a za flašku... celý příspěvek >
Rez hrušňová - vím jak na ní, 18.3.2013 Obsahuje fotku
Mně rez hrušková před několika lety napadla i letorost - viz foto
Odrůda Jupiter (Coxova x Starking Delicious), 9.3.2013 Obsahuje fotku
Zadal jsem hledat do Googlu slova  : Jupiter apple trees    a jsou tam nějaké stránky v angličtině, které lze v mém prohlížeči Google Chrome přímo orientačně překládat do češtiny. Bylo tam i tato fotka
Líska a šištičky, 5.3.2013
Ještě jednu maličkou poznámku - na webu jsem vyčetl, že původní líska obecná je vždy cizosprašná (opyluje se větrem), ale mezi kulturními odrůdami najdeme také odrůdy částečně samosprašné (proto mám na zahradě 4 odrůdy). Máte-li na zahradě pouze 1... celý příspěvek >
Červený válec, 4.3.2013 Obsahuje fotku
Popis u fotky je bohužel jen v němčině, viz zde. 
Červený válec, 4.3.2013
Řehtáč soudkovitý???
Líska a šištičky, 4.3.2013 Obsahuje fotku
Já bych to upřesnil, že ty "šišky" jsou jehnědy plné pylu (časem opadají) a vlastní plody lísky vyrostou až z takových maličkých zárodků s červenými střapatými pestíky (na fotce je to trochu vidět)
Zpracování révy na šťávu, 3.3.2013
Já vinnou révu nemám, ale u jablek vylisovanou šťávu zmrazím v PET lahvích v mrazáku při -20°C (poror - nutno ponechat v lahvi mezeru kvůli roztažnosti ledu) a pak postupně lahve rozmrazuji a piji čerstvé. U vinné šťávy by to mohlo fungovat podobně,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika