Příspěvky uživatele - 78.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Malinové holovouské, 15.10.2012
V letošním roce jsem si opět užíval této opravdové delikatesy- jemnost, malinová vůně a chuť je u této odrůdy opravdu mimořádná, člověk se až diví proč se nepoužívá ve šlechtění, aspoň u nás. Jaké jsou vaše zkušenosti s touto kdysi zimní, dnes spíše... celý příspěvek >
Grosdemange nebo Thirriotova, 3.10.2012
Thiriotova určitě ne, Avransššská taky ne. Grosdemange snad ano.            Ing. Fidla
Mně neznámé onemočnění jabloně, kdo poradí?, 1.10.2012
Rakovinu můžeme do značné míry omezit nebo i vyloučit použitím bujně rostoucí podnože, ideální je semenáč. Samozřejmě je značný rozdíl ve vnímavosti jednotlivých odrůd. Staré odrůdy většinou odolávají lépe, např. na odrůdě Major jsem nikdy tuto nemoc... celý příspěvek >
2. rok hrušeň Konference, 30.9.2012
Princip řezu je v rovnováze mezi nadzemní apodzemní části. Když strom neroste je to většinou proto že koženy nestíhají vyživit velkou nadzemní část. Proto stromky po zasazení musíme zakrátit abychom vytvořili rovnováhu. V případě vašeho stromku bych... celý příspěvek >
Vhodné moderní odrůdy jabloní pro extensivní způsob pěstování na vysokokmenu, 30.9.2012
Je to tak jak píše Miloš.Když se podíváme z čeho se nové odrůdy šlechtí, nemůžeme očekávat že budou dlouhověké. Odrůdy Coxova, Mc Intosh, Jonathan či Golden, to vše jsou pěstitelsky i klimaticky náročnšjší odrůdy a podobné vlastnosti lze očekávat i u... celý příspěvek >
Nonety - matčino, dají se ještě sehnat?, 28.9.2012
U mě na Opavsku se Matčino jeví prakticky jako resistent. Strupovitosti odolává velice dobře. Kladem je rovněž pravidelná plodnost. Co bych mu vyt¨knul je veliká atraktivnost pro obaleče a to že malé plody jsou bez chuti. Ale proti tomu se dá bojovat... celý příspěvek >
Stará odrůda hrušky - šurpovka, 28.9.2012
Co se chuti týče je Špinka jedinečná. Takové praskyřičné aroma nemá žádná jiná odrůda. Obsahem cukru a geniální chutí hravě válcuje veškeré novodobé hybridy. Jen je prostě příliš nevzhledná, malá a příliš vzrůstná a tak se do dnešní doby nehodí.... celý příspěvek >
Jonathan, 28.9.2012
No je to tak, problém u Jonathanu není ani tak s padáním, jako s náchylností na sklovitost dužniny. Jablka pak mají mnohem kratší dobu skladovatelnosti. Vzpomínám jak jsem kdysi vyhazoval dobže 150 kd luxusních Jonathanů ze sklepa už někdy v... celý příspěvek >
Beforest, 27.9.2012
Ono těch zajímavých a v dnešní době nezvyklých chutí je u starých odrůd vícero, o Beforestovi jsem zatím jen slyšel, ale věřím že bude výbborný. Je zajímavé že některé dosti dobré odrůdy zůstavají známé jen úzkému okruhu lidí. Např. výtečné Čistecké... celý příspěvek >
Zelena rengloda, 26.9.2012
Ve starých plomologiích se můžeme doočíst, že ne každá Zelená rengloda je originál, že existuje sposta semenáčů jejichž kvalita je výrazně horší. Vzhledem ke stáří odrůdy- mnoho set roků je navíc zřejmé že existuje vícero klonů. Kromě toho ještě... celý příspěvek >
Sparťan, 26.9.2012
Dle mého je Lord chutnější než všudepřítomný RUbín. Ovšem z podzimních odrůd to u mě vyhrává Grávštýn.            Ing. Fidla
Jablon Gravštýnské, 23.9.2012
Graávštýnské je chuťovka, Měl jsem tu čest letos jíst jak klasické Grávštýnské, tak jeho slezskou variantu Lašské, jehož chut není až tak dokonalá a konzistence tak jemná, za to je však zdá se plodnější. Nemÿslím si že dávat Grávštýn na menší... celý příspěvek >
Poznáte co je to za hrušku?, 22.9.2012
Dobrý Den Letos je všechno o něco dříve. Navíc odrůdy merodovy jsem viděl v posledním týdnu asi 3 stromy, plody vypadyly úplně přesně jako ta vaše. Je pravda že řervené líčko nemá, ale to ani ty na fotce, snad lehký nádech. O Kongresovku se... celý příspěvek >
Staré hrušky, 19.9.2012
Hotové stromky muškatelek i krvavek jsou k sehnání u pánů Peška v Bojkovicích, či Bočka v Crhově u Boskovic. Dospělý strom Muškatelky turecké je k shlédnutí v areálu břevnovského... celý příspěvek >
Poznáte co je to za hrušku?, 19.9.2012
Je to opravdu tak, v neděli jsme si na nich pochutnával..            Ing. Fidla
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika