Sparťan



host - 78.10 (?)
26.9.2012 20:06

Dle mého je Lord chutnější než všudepřítomný RUbín. Ovšem z podzimních odrůd to u mě vyhrává Grávštýn.

           Ing. Fidla

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 25.5.2010 12:10

Lord Lambourně jsem přirouboval před 32 roky do koruny již tehdy poměrně starého polokmene bujné zimní odrůdy (dnes bych to považoval za nerozum). Pozděi jsem na další větev naštěpoval červenoplodou mutaci (přijde mi, že má ještě o něco drobnější plody). Každoročním řezem se snažím, aby původní odrůda nepřerůstala slaběrostoucí Lordy, na nichž jsem nucen dělat detailní redukci obrostu. Nicméně plodnost je každoroční a vysoká 150 - 200 kg), pravda padání je problém. Řešit se dá podtržením, ale tyto plody po dojití u nás nedosahují kvality těch dozrálých na stromě. Zajímavé je, že někdy neočešu jablka všechna,  několik jich zůstane na stromě a drží. Ty otrhávám až koncem října, či později, až padá listí, plody ybarené téměř do hněda a sladké jak med. Gumovitost odrůdu naštěstí minula, třebaže dvě Bohemie mi na ni odešly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.10 (?), 26.9.2012 20:06

Dle mého je Lord chutnější než všudepřítomný RUbín. Ovšem z podzimních odrůd to u mě vyhrává Grávštýn.

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 38.6 (?), 22.5.2010 15:17

V Sempře Litoměřice už nejsou v sortimentu stromky, ale rouby Spartana jsem tam letos kupoval...(i Matčino). Hezký den, PD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika