Příspěvky uživatele - 78.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Omlazení sadu, 30.10.2012
Takže Miloš Vysloužil má i Dohnálka? No to jsou věci, není to moc známá kniha... Netvrdím že extensivní sad je alternativa k intensivnímu sadu. Plody na nízkých tvarech jsou běžně až dvojnásobné,  dnešní rozmazlený zákazník je asi vyžaduje.... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 29.10.2012
Inu samozřejmě, někdy není v případě nevyhovujícíh sponu zbytí a musí se nějaké stromy dát pryč. Každý strom potřebuje, stejně jako každá větev svůj prostor.      I.F.
Plodový myrobalán, 29.10.2012
Ono se není čemu divit, že myrobalán nemá takovou kvalitu jako švestky. přepokládá se že slivoň vznikla někdy v dávné minulosti spontánním křížením myrobalánu a trnky někdy v oblasti Zakavkazí. Vzhledem k tomu že vznikl velice zajímavý materiál,... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 29.10.2012
Jenže to je právě ono- pisatel píše- pořád jen řežu a to je právě špatně- řez rozhodně není každoroční záležitost. Dovolím si citovat z nadčasové knihy doktora Dohnálka z roku 1939- Ovocný strom a jeho pěstění. Byl to mimochodem asi největší odborník... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 29.10.2012
Pravdu máte zřejmě oba, jak Miloš Vysloužil, tak sadař Vlada. Dlouholetá praktická zkušenost je něco jiného než teotie vyčtená v knížkách, která nemusí být nic jiného než neustále jen přepisovaná a okopírovaná dogmata. Řeknu příklad: O špenátu se asi... celý příspěvek >
Durancie, 29.10.2012
Má někdo zkušenosti s Top Tastem a Durancií zároveň? ŘÍká se že Top Taste je nejlepší náhrada za švestku domácí. Dle mě je to spíš odrůda Gabrovská, nejsem si jistá zde Top Taste není spíše náhrada za Durancii. Mimořádná sladkost, ne zcela... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 25.10.2012
To právě jádro problému. Chceme vše přizpůsobovat nám a nechceme se přizpůsobobat my prostředí v kterém žijeme. Výsledkem je krajina, ve které se nemůže snad nikdo cítit zcela dobře. Po venkově tu jezdí traktory Johny Deere, které jsou dělány naobří... celý příspěvek >
Durancie, 25.10.2012
Citlivost na monili vidím jako achillovu matu Durancií. Jakkoliv záleží asi i od klonu, místa... Letos byly durancie tady u nás úplně k ničemu, o 20 km dále byla obří úroda, velké plody a po monilii ani... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 25.10.2012
Ano vřetena jsou také rostliny, jistě. Problém je, že mají samozřejmě mnohem vyšší výnos v přepočtu na váhu dřeva. Tedy těch látek se dostaně ze sadu pryč výrazně více. Navíc samozřejmě koření jen ve velice mělkých sférách. Samozřejmě netvrdím že... celý příspěvek >
Major, 24.10.2012
Pro mě to je taky Top. Tady na opavském venkově to kdysi byla jedna z nějpěstovanějších odrůd. Já na zahradě stále držím několik stromů a budu sadit nové. Vytkl bych jí sice jistou citlivost na strupovitost, ale je to opravdu chuťovka. Lidé se mě... celý příspěvek >
Poznáte tuto starou odrůdu?, 23.10.2012
Vždy mě pobaví jak lidé většinou dle pomologie dojdou k nějaké nepravděpodobné a zřídka vídané odrůdě. Naposled jsem se smál, když mi člověk přinesl Jonathan se slovy zda se jedná o Princ Albert. Určitě se jedná o odrůdu... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 23.10.2012
Nemyslím si že se nelze vyhnout fázi radikálního zmlazení stromu. V případě že mám strom pod dohledem mohu zmlazovat mírnou formou každých několik let dle potřeby, abych udržel stále ideální přírůstky a kvalitu plodů.A abych samozřejmě zabránil... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 23.10.2012
Já vidím ovocný sad jako dokonalý systém, který může fungovat bez jakýhkoliv impaktů zvenčí. Prostě uzavřený koloběh, snažím se napodobit co nejvíc přírodní procesy i s velkými býložravci, v mém případě ovce- vyženu je tam vždy po sklizni. Mimochodem... celý příspěvek >
Major, 23.10.2012
Je nás tady na fóru pár, kteří tuto opavskou odrůdu mají a nedají na ni dopustit. Letos si, jako každý jiný rok opět užívám jejich výjimečnost. Až takovou, že ji v ideálním zralostním stadiu upřednostním před jakoukoliv jinou, Jonathan, Golden,... celý příspěvek >
Durancie, 23.10.2012
Minulý týden jsem měl možnost ochutnat plně vyzrálé durancie v kopcích blízko slovenského Zvolena. Znovu jsem si uvědomil výjimečnost této odrůdy. Vzhledem k menší úrodě byly plody velké jako hodně velké Domácí, neskutečně šťavnaté a cukernaté.... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika