Příspěvky uživatele - 79.90

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Topaz - nerozevřené listy, 22.5.2009
Obecně -padlí se lidově říká moučenka, moučnatka a tak podobně.  Pokud by mělo být na Vašem stromku, prohlédněte konce letošních výhonů včetně nejmladších listů a měl byste tam najít drobné bílé kupky této houby. To žloutnutí listů, spíš bych... celý příspěvek >
Netradiční metoda řezu, 22.5.2009
Díky za informace.
Hořká pihovatost a červivost u Goldstar jabloně, 22.5.2009
Toto hnojivo na jabloně samozřejmě použít můžete. Otázka ovšem je, za jakým účelem a v jakém období. V současné době, pro jeho poměrně vysoký obsah dusíku, bych ho nedoporučoval, právě s ohledem na nebezpečí výskytu hořké skvrnitosti u náchylných... celý příspěvek >
Pýr mezi tújemi, 18.5.2009
Graminicidy jsou k dvouděložným rostlinám naprosto bezpečné, odrostlejším thůjím neuškodí ani v pýrohubné dávce. V zemědělství se používají již dlouhá léta. Představte si vzešlou cukrovku nebo mák ve fázi teprve dvou nebo čtyř pravých lístků a... celý příspěvek >
Černání okrajů listů a skvrny, 18.5.2009
Podle mne se v každém případě jedná o roztoče. Mám ho na tříletém vřetenu Bohemica. Bohužel na stromě se dost obtížně zjišťuje, musí být k dispozici silná lupa, ještě lepší je dát list pod mikroskop. Také jsem dnes stříkal Omite. Problém je, že to je... celý příspěvek >
Rez nebo cizopasník?, 17.5.2009
Zřejmě jste udělal dobře. Na projevy rzi bych řekl, že je ještě brzo. Pravděpodobně je na příčině roztoč hrušňový. Prohlédněte pozorně lupou spodní stranu postižených listů. Postřik Omitem by bylo dobré asi za 14 dní zopakovat.
Nadúroda, 17.5.2009
Samozřejmě, že to lze.
Vrtule třešňová, 17.5.2009
Kosové a špačci jsou velký problém. Pokud je na zahradě jedna raná třešen a v blízkém okolí žádná jiná, většinu úrody sklidí oni. Pokud jde o vrtuli třešnovou, sice již rozkletl černý bez a červenají se plody Rychlice neměcké, ale denní teploty... celý příspěvek >
Jak na Bršlici - Kozí nohu?, 15.5.2009
Omlouvám se za včerejší nepřesnou informaci ohledně Casaronu. Je už skutečně potvrzeno, že se příští rok nebude smět prodávat.
Okrasná višeň - díry v listech nebo okousané listy, 15.5.2009
Pokud jste nenašel žádné housenky, potom jedinou snad možnou příčinou dírkovitosti Vaší višně je houbová choroba- skvrnitost listů třešně. Přesný název houby si nepamatuji. Na listech se vytvoří červené skvrny, tkáň v tom místě postupně odumírá a... celý příspěvek >
Hálčivec - jak na něj?, 15.5.2009
O roztočích zde již bylo vícekrát psáno. K ošetření je třeba použít některý z akaricidních přípravků. Přečtěte si další témata.
Netradiční metoda řezu, 15.5.2009
Nemám žádné zkušenosti s Pillar systémem i když mě velice lákal, když jsem postupně opouštěl volné zákrsky. Proto jsem postupně začal se štíhlými vřeteny dle rad p. Zemana, příp. doc. Suse. U bujněji rostoucích odrůd jako je např. Rubinola je to je... celý příspěvek >
Jak na Bršlici - Kozí nohu?, 14.5.2009
Neselekltivní herbicidy jako je Roundup nebo Garlon bršlici bezpečně zničí. Ovšem nedokážu si představit jak by to šlo v malinách. Proto plně Doporučuji použít časně na jaře zde zmiňovaný Casaron. Mám to ověřené už nejméně 2O let. Brzy na jaře to... celý příspěvek >
Okrasná višeň - díry v listech nebo okousané listy, 14.5.2009
Domnívám, že příčinou dírkovitosti Vaší višně jsou housenky některé z píďalek, podzimní nebo zhoubné. Ošetření by se mělo provádět již při rašení. Prohlédněte dobře listy Vaší višně. Pokud zde najdete housenky, preoveďte postřik některým... celý příspěvek >
Choroba švestky, 14.5.2009
Mám informace o o zvýšeném výskytu žlabatek v letošním roce na okrasných keřích i jiných rostlinách. Pokud by byla i na Vaší švestce, musela byste je zjistit pomocí lupy na spodní straně listu.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika