Příspěvky uživatele - 147.173

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Škodí mravenec rostlině?, 11.5.2010
Já nanáším lepidlo. Mravenci to nepřekonají, Snaží se tak 3dny, pak to vzdají, Většinou se otáčí již 3mm před lepidlem.
Mrkev jako telegrafní sloupy, 4.5.2010
Může to být např: zasetá příliš hluboko, nebylo zaléváno a semena naklíčila a přeschla, nebo seto do velmi mokré půdy a semeno zimou zkřenčelo, nebo starý sáček s prošlou lhůtou, příčin může být víc.Ještě je ČAS zasít novou.
Žloutnutí listů u česneku, 28.4.2010
Ještě Vás musím uklidnit. Loni mne žloutnucí listy česneku dohnaly k tomu, že jsem se záhonu vyhýbal, nemohl jsem se na to dívat. Sklidil jsem poměrně slušnou úrodu, ještě teď z něj vaříme.
Mravenci a msice, 28.4.2010
Proti mravencům lezoucí na stromy je k dostání lep. Loni jsem namazal každý strom ve výšce cca 0,5m páskem širokým cca 10 cm.Lepidlo vydrželo až do zimy a od mravenců na stromech jsem měl pokoj.
Žloutnutí listů u česneku, 22.4.2010
Žloutnutí listů česneků je způsobeno blokací dusíku v půdě, způsobeno chladem a mokrem. Postihlo to více pěstitelů, viz diskuze na stránkách šlechtitele česneku. Z jeho jedné odpovědi částečně cituji: použít ledek vápenatý 15,5% N,1kg ledku na ar.... celý příspěvek >
Majoránka, 21.4.2010
Vždy jsem kupoval sazenice majoránky na trhu. Loni poprve jsem ji vysel přímo na zahradu a s úspěchem. Semena vyset přímo na urovnanou zem a buď neznatelně! zakrýt zeminou, nebo nechat volně. Pozor nesmí přeschnout.
Co s naklíčenou sadbou?, 19.4.2010
Odkličkovávám brambory ve sklepě i 5x za zimu. Vždy nasadí spolehlivě nové klíčky ve stejném množství.Jak by to vypadalo po zasazení takto odličkovaných brambor z hlediska úrody, jsem nezkoumal.
Zahrada den po dni. Co jste dnes dělali?, 19.4.2010
Jak je chytáte?Pan Václav Větvička radil slupky z jablek a slupky z brambor pod kýbl.
Jak to vypadá s nakvétáním meruněk?, 14.4.2010
ZN: už napršelo 35 mm od neděle, meruňky smutně kvetou.
Kočka na zahradě, 2.4.2010
Vždy jsem se usmíval nad rozhrabanými záhony. Mne se to dosud netýkalo, až teď má soused kočku, hned po zasazení semen cibule jsem měl přehrabaný záhon, že jsem v někjterých místech nepoznal, kde jsou řádky. Od té doby záhon vlhčím a nenechám jej... celý příspěvek >
Přesazení jahod, 1.4.2010
Vydržte 3apůl měsíce, pak už je po sběru jahod a zároveň můžete sázet nové odnože.
Přesazení jahod, 31.3.2010
Pokud jsou jahody hodně staré, mám zkušenost, že se po přesazení špatně ujímají. Soustředil bych se na založení nového jahodiště, doporučuji srpen do zač. září a vybrat si nejsilnější odnože ze silných starých sazenic, nebo z těch odrůd, které Vám... celý příspěvek >
Jak na krtky, hraboše a hryzce?, 24.3.2010
Dýmovnice jsem také používal, z okruhu dosahu dýmu se odstěhuje, ale zabydlí se jinde.cca za 3 měsíce se vrátil na stejné místo, takhle jsem použil v jednom roce asi 10 patron. Když jsem si spočítal náklady, a po zjištění, že jsem krtka nebo krtky ze... celý příspěvek >
Papriky - kypření, 16.3.2010
Je několik tvarů a velikostí, vpředu většinou kolečko, pak tyč, na které je uchcen nůž ve tvaru "U". Spodní břitovou částí se zaboří do půdy cca 3cm a odstraňuje tím¨-rozrušuje -půdní škraloup a zároveň ukrajuje kořínky plevelů.
Jakou odrůdu brambor doporučujete, 10.3.2010
Děkuji 203202,že mi ulehčil hledání o odrůdě ADELA.Loni jsem vysadil 3 hlavní odrůdy a 4 odrůdy po 1kg.Také se už delší dobu chystám, že udělám degustaci vařených brambor, zatím k tomu nedošlo. Hodnotit mohu skladovatelnost Ditta=Lenka a Dali... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika