Příspěvky uživatele - 148.5

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Fialově kvetoucí keř z Beskyd, 28.9.2019
Lído, on by tady ani řez nepomohl(a teda ani by mne nenapadlo, ho řezat) protože on odejde najednou(letos odešel poslední velký) Normálně na jaře zakvete, pak svěsí lístky a... mrtvice. Podle příznaků bych si celkem tipla, že je to monilie(netuším,... celý příspěvek >
Javor platanoides výsadba v prosinci, 26.9.2019
Stromy se sází běžně v říjnu, ale v podstatě do zámrazu. Nikdo už nepočítá s tím, že by zakořenily, do zimy už ne, jsou spící. Takže za mne - normálně vysadit.
Sophora jap. pendula vysychá a žltnu jej listy, 25.9.2019
Byla sázená jako kontejnerovaná, takže by nároky na zálivku měla mít jako běžný strom. Pokud u vás neprší jako u nás, zalít jednou za 14 dní - 3 týdny pořádně. Takže si myslím, že zálivka byla i zbytečně moc, možná uhnily drobné kořínky. Je podzim,... celý příspěvek >
Co to je za kytku?, 24.9.2019
To jsme my zahradníci! Nekrademe z hotelů mejdlíčka a propisky ale větvičky a sbíráme semínka Také jsem si vozívala Teď kvůli psům na dovolené nejezdím, ale už bych se v dnešní době i bála něco propašovat do letadla Ale až se zase dostanu... stejně... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 23.9.2019
Pro toho, co se nepodepisuje: chtěla jsem tím říct, že nemá cenu řešit co na hromadu kompostu přihodit, mám listí - dám listí. Pokud by se mi zdála listí moc velká vrstva(což u mne nehrozí) dám si hromádku bokem a pak ho smíchám s něčím zeleným,... celý příspěvek >
Co to je za kytku?, 23.9.2019
Nikdy jsem tuto kytku neviděla, ale vypadá jako trubač, takže jsem hledala tímto směrem. Tecoma capensis(tekomárie kapská). SuperKde jste k ní přišli?
Zelené hnojení, 23.9.2019
Už jsem to psala mnohokrát. Mám obrovský dvoukomorový kompost, velikosti zahradního domku. Do jedné komory vozím odpad několik let. Nic nemíchám, nepřehazuju, nepřihazuju. Jediné, co musím díky velkému suchu dělat, je občas tam dát hadici s... celý příspěvek >
Mandloň, 19.9.2019
Já nemám, ale má teta na Slovensku a sklízí stejně, jako ořechy. Nechává padat a sbírá postupně, co nespadne tak nějak samo, tak to otříská holí Suší v bedničce na zápraží na sluníčku, nebo doma za oknem, podle počasí. 
Jacaranda mimosifolia - napadení rostliny, 18.9.2019
Ano, přesně tak. Ale hledala jsem na fotkách rostliny, jestli to třeba nedělá běžně a nenašla nic takového. No pravda, moc jsem tomu hledání nevěnovala
Bábiny zuby, 15.9.2019
Ty brďo! Tak díky vám mám alespoň semínka na příští rok a kotvičníku možná na tři čaje ale mám! Na novém místě, kde jsem myslela, že se mu bude dařit začal sice hezky růst, ale pak najednou, jak když obě rostlinky šlak trefí - do týdne byly komplet... celý příspěvek >
Plísni odolná hadovka, 15.9.2019
I já, zpočátku měla i svilušku, ale plíseň zaúřadovala velmi rychle. To je vždycky do 14 dní po okurkách
Ponravy v kompostu, 13.9.2019
Také si to myslím, mám je v kompostu a zlatohlávky všude kolem. Ale šmarjá, podle čeho to poznáte?!? Koukala jsem na larvy na obrázkách a přijdou mi téměř všechny stejné
Novozalozeny travnik plny plevelu, 12.9.2019
Pane Petře, máte můj obdiv, ale stejně nechápu Pravidelně sekáme asi všichni, co máme nějaký ten trávník u domu. Přesto se na mém trávníku, během 12 let tráva prakticky vytratila, je tam v některých částech už jen plevel. Nejvíce popenec, ale jinak... celý příspěvek >
Ibišek - neotevřená poupata padají, 12.9.2019
Podle toho, co popisujete, bych usoudila na nevhodné podmínky. Nepopsala jste ještě typ zeminy, ve kterém je zasazený, ale ibišky mají rády hodně slunce až úpal, žádné zalévání denně! Když už, pokud je sucho(jako třeba u nás) tak polít jednou za 14... celý příspěvek >
Jsou to modřence?, 12.9.2019
Přikrývat nemusíte ani modřence, ani pivoňku. Já teda všechno na podzim nechávám tak, jak to je, takže co tam nějaké listí napadá, to tam zůstává. Pivoňky zbytek listů trochu chrání, ale ony zimní ochranu nepotřebují.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika