Příspěvky uživatele - 54.174

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pokus s bramborami, 23.5.2019
K tématu ozobávání se na jednom fóru objevila čerstvě podobná zmínka, kdy rostliny ozobala kuřata - se stejnou spekulací, že za tím může být nedostatek solaninu. V mém případě některé rostliny už zmizely. protože je záhodno (pro účely jídla) vybírat... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 23.5.2019
Za tyto nedostatky se omlouvám. Nedokážu v sobě najít dost kázně, abych si příspěvky předem napsal a zformátoval obrázky, takže to smolím a odesílám z mobilu ve 2 v noci, když se náhodou vzbudím. Vím, že to slohově a grafickou úpravou neohromí, ale... celý příspěvek >
Česnek ze semen, 20.5.2019
Takže teď k tomu, u kterých typů česneku se předpokládá největší šance na úspěch s tvorbou semen. Skupina Purple striped - česneky podobné Slavinu: Víc než 10 stroužků, intenzivní purpurové pruhování suknice, stovky pacibulek, stroužky ve tvaru... celý příspěvek >
Česnek ze semen, 20.5.2019
Moje hlavní výhrady jsou, že mi česnek přijde dost variabilní i při pěstování stejné odrůdy na různých místech v různých letech, kdy se může dost měnit zbarvení suknic, i počty stroužků... tak mi přijde dost složité a pochybné na tom postavit nějakou... celý příspěvek >
Česnek ze semen, 20.5.2019 Obsahuje fotku
Blíží se čas, kdy začnou růst květní stvoly a tak bych měl napsat něco o tom, jakými odrůdami česneku má největší smysl se zabývat. Na různých anglickojazyčných stránkách se zabydlela určitá klasifikace odrůd česneku, o které se tvrdí, že má oporu i... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 19.5.2019 Obsahuje fotku
A pak je tu skoro poslední část, semena z IPK Gatersleben. To jsou přímo sběry z Jižní Ameriky. Ty jsem sázel v tomto týdnu a předtím fotil na perlitu.
Pokus s bramborami, 19.5.2019 Obsahuje fotku
A potom jsou tu semena. Větší část od zmíněného pěstitele. Tady půjde o různě pokříženou směs(diploidní, tetraploidní, phureja, andigenum) jak to víceméně volně křížil a postupem času vybral. Tohle je asi nejzajímavější část pokusu, protože v těchto... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 19.5.2019
Na jednom záhoně mám směs odrůd. Jsou tam staré odrůdy, které se víceméně dají snadno sehnat (bamberské rohlíčky, pink fir apple, arran victory...). Těchto odrůd je asi 8. Pak jeden pěstitel zdaleka mě podaroval 13 hlízami, co kus to jeho vyšlechtěný... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 18.5.2019 Obsahuje fotku
Na záhoně se semenáčky jsou některé poškozeny mrazem, ale významnější možná je, že některé rostliny si oblíbili ptáci a docela je ozobali. Další jsou netknuté. Nevím, jestli se dá spekulovat, že to napovídá o množství glykoalkaloidů v rostlinkách.
Pokus s bramborami, 18.5.2019 Obsahuje fotku
Poslední 2 týdny jsem se bál, že příroda velkou část mého pokusu s bramborami ukončila. Hlavní pokusné místo se nachází v opravdu chladné lokalitě 520 m.n.m. Dnes jsem tam s obavou přijel sečíst ztráty a našel jsem tohle. Zdá se že velká část... celý příspěvek >
Česnek ze semen, 3.5.2019
Pokud by někoho zajímaly detaily k tomu, co tu tak neuměle vykládám, tak většinu toho (a spoustu dalšího) lze najít v článcích těchto autorů: T. Etoh Maria Jenderek Rina Kamenetsky
Česnek ze semen, 3.5.2019
Další část teorie: Soudí se, že horká sušší jara urychlují vytváření stroužků, zatímco chladný průběh podporuje rozvoj květenství. Taky se soudí, že samotná tvorba stroužků a tvorba pacibulek je kontrolována stejným hormonálním... celý příspěvek >
Česnek ze semen, 2.5.2019
Nerad bych tvrdil něco špatně - ale proti virózám a háďátku množení pacibulkami myslím nefunguje Ohledně sklerocia si nejsem jist Ostatně nikomu neříkám, jak má co pěstovat, ani co je lepší a co horší. Snažím se ukázat cestu, která je podle... celý příspěvek >
Česnek ze semen, 2.5.2019
Pokud pomineme ten důvod, že gurmeti hledají jemné rozdíly mezi stovkami odrůd - a toto je nástroj, který otevírá dveře nekonečné rozmanitosti, pak důvody jsou minimálně tři. Háďátko zhoubné, sklerociová hniloba, virózy.
Česnek ze semen, 2.5.2019
V rámci teoretické přípravy bych chtěl doporučit ke studiu tento patent: EP0984693A1
Další diskuze:  6,  7,  8,  9  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika