Příspěvky uživatele - 100.5

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jahody, 17.8.2008
Jahodám se daří prakticky všude, i na Šumpersku. V Koutech bez problémů, na sedle už asi ne.
Jak napojit čerpadlo (zasuvku) ve venkovnim prostredi?, 17.8.2008
Zástrčku na prodlužce mám ve vodorovně uložené drenážce.
Neznámý ovocný strom, 17.8.2008
Althanova ryngle (patrně je to skutečně ona) často trpí pilatkou. Pokud kvete, a v okolí - i v sousedních zahradách - současně kvetoucí slivoně rostou, nedostatek opylovačů zřejmě nebude. Stálo by za zvážení strom prosvětlit, přihnojit, příp.... celý příspěvek >
Durancie, 17.8.2008
U durancií budou pravděpodobně semenáče mít podobné (ne však totožné) vlastnosti jako matečná odrůda. I tak budete mít jistější i rychlejší použít odkopek. Většina durancií je pravokořenných.
Bentonit a jiné kamenné moučky, 17.8.2008
Pravý bentonit je rozsivková zemina, používá se na čiření vín,  do suspenzí tekutých pudrů a m.j. k výrobě dynamitu. Mám za to, že čistý je poměrně drahý, nalezišť je stále méně. Na vylepšování půdy mi přijde skutečně drahý. Nebylo by snazší... celý příspěvek >
Starkinson, 16.8.2008
Jmenuje se Starkrimson (Delicious), v zahrádkách se ještě někde pěstuje. Zrušil jsem jej před mnoha lety.
Stará zahrada, poškozené jabloně, 16.8.2008
Nemyslím si, že je nutné stromy likvidovat, zejména pokud je pěstujete pro radost, nikoli na výdělek. Rány jsou staré a i když se nikdy zcela nezahojí, strom může žít a plodit ještě mnoho let. Zejména dostane-li přiměřenou výživu a šetrný... celý příspěvek >
Hniloba letních jablek, 16.8.2008
Soudím, že půjde o kombinaci vlhkého počasí (letos jsem nemusel ani jednou čerpat vodu dosudů z potoka, vždy stačila napršet), savého hmyzu a velké násady plodů (infikují se jeden od druhého dotykem). Sršni, podle mě, vzhledem k jejich počtu, nemají... celý příspěvek >
Stříhání jednoduše - broskev, 16.8.2008
Já bych tak zcela nesouhlasil.  Řez broskvoní a meruněk se dost zásadně liší. Broskvoně je nutné řezat nejen v prvních každoročně, nejen v prvních letech a zcela jinak než ostatní ovocné druhy. Dnes většina pěstitelů preferuje dlouhý (americký)... celý příspěvek >
Praskání meruněk, 16.8.2008
Nedostatkem hnojiva to určitě nebude, nadbytkem možná. Krom draslíku meruňky mimořádný přísun hnojiv nevyžadují. Mám pocit, že jim i víc svědčí mírné sucho než pravideloné zalévání.
Jed Akátu, 16.8.2008
Rána po píchnutí trnem se obvykle rychle hojí a to i když trn není sterilní.  Zanítí-li se, je často příčinou cizí těleso, tedy kousek ulomeného trnu v ráně. Trny žádný jed nevylučují.
švestička, 10.8.2008
Čacanská raná mi letrios zaplodila pár švestek, a byla víc do modra.
koupe hadice 3/4 na zahradu, 10.8.2008
Na některé práce Docela se mi osvědčilla tzv. savice - hadice se zalisovanou spirálou, sloužící jinak k nasávání před čerpadlem.. Nelze ji skroutit vůbec, takže se špatně navíjí na buben - má tendenci se sama odmotat. Její cena, prvda, vyšší, je... celý příspěvek >
Tolerantní švestky k šarce, 10.8.2008
Prolistováním starších příspěvků najdete řadu odrůd s rozdílnými názory a zkušenostmi pěstitelů.   Před 2 lety mi učarovala Tulu gras s čistými sladkými plody až do října, letos nic moc, navíc s šarkou. Letos je pěkná Hanita - sladké plody... celý příspěvek >
co pěstovat na písčité půdě, 10.8.2008
Na písčité půdě lze pěstovat všechno, většinou úspěšněji než na jílovité. Pravda, jsou větší nároky na zalévání. Právě rybíz a maliny písčitou půdu neocení, rostou dobře i v té vlhčí. Víno, až zakoření, určitě neuschne.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika