Příspěvky uživatele - 68.74

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Althanova renklóda - problém s plody, 8.9.2015
V bodech 1-4 s p. Vysloužilem souhlasím. Kdysi jsem ji míval na myrobalánu, na chráněném stanovišti s mizernou půdou a úrody byly většinou veliké, záleželo na ročníku. Plody sloužily převážně jako stolní ovoce, někdy i na tu metýnku. Koruna byla... celý příspěvek >
Je to Julie?, 3.9.2015
Souhlas, ani Hana to není.
Je to Julie?, 3.9.2015
Myslím, že to Julie není.
Kvalitní letní jabloň, 3.9.2015
Julie se vyznačuje vysokou polní odolností proti strupovitosti. I ve velmi nepříznivých ročnících s vysokým infekčním tlakem se strupovitost projevila pouze na listech, na plodech nikdy. Je to dáno častečně asi také tím, že svojí ranností sekundární... celý příspěvek >
Je to Panenské české nebo ne?, 27.8.2015
Plody na posledních obrázcích připomínají spíš Jeptišku než Panenské. Jistě, podle chuti by se to poznalo bezpečně. Ale v této době Panenské nemůže být zralé.
Je to Panenské české nebo ne?, 27.8.2015
Tvar, ani barva plodů Panenskému neodpovídá.
Náhrada za Idared, 23.8.2015
To je pravda. Shalimar vyžaduje poměrně dlohou vegetační dobu pro vyzrání pletiv a dobrou chuť plodů. Teplý podzim mu velice vyhovuje. To Idared jsem nejčastěji sklízel hned po Václavu. Takový Goldstar zraje přeci jen o poznání dříve než... celý příspěvek >
Náhrada za Idared, 22.8.2015
Třeba ještě Shalimar. Podobá se Idaredu trochu vzhledově, vysokou a pravidelnou plodností a dlouhou dobou skladovatelnosti, obě odrůdy se také velmi dobře tvarují.. Podobně jako Idared, chuťově ke špičce však nepatří. Na rozdíl, např., od Admirala... celý příspěvek >
Jak si stojí rané švestky?, 15.8.2015
Letos mě zaskočila moniliová hniloba plodů u ranných švestek. Nezanedbatelné to bylo u Hermana a nyní je to u Althanovy, která je u mě teprve na začátku zrání. V minulosti jsem významnější hnilobu zaznamenával především u pozdnějších odrůd, ¨hlavně... celý příspěvek >
Čo to može byť?, 30.7.2015
Pokud máte podezření na poškození rostlin na zahradě v důsledku nesprávné aplikace pesticidu na sousedním pozemku, máte možnost podat stížnost na Státní rostlinolékařsku správu (SRS). Ta má svá detašovaná pracoviště v každém okrese. V každém kraji... celý příspěvek >
Choroba plodů u Topazu, 30.7.2015
Je to hořká skvrnitost (pihovitost) jablek z nedostatku přijatelného Ca.  Může to být v důsledku i silného řezu a přehnojením N nebo K.Pomůžou opakované postřiky listovými vápenatými hnojivy.
Čo to može byť?, 29.7.2015
Na bídném stavu stromku má asi největší zásluhu to sucho.  Ale dávám za pravdu i Kukymu a Ivanovi , že jsou zde i další negativní vlivy, včetně té kukuřice. Např. na dřevě jsou vidět důsledky dírkovitosti způsobené houbou Stigmina... celý příspěvek >
Jak si stojí rané švestky?, 23.7.2015
Herman mám na St. Julien. Roste bujněji než např. Valjevka či Stanley, asi tak jako Althanova - všechny jsou na stejných podnožích.  Řekl bych, že ta intenzita růstu odpovídá tomu, co uvádí p. Vysloužil.
Jurrský ovopark, 22.7.2015
Ano, v seně ve stodole či na půdě jablka skladovat lze. Mám to ověřeno z dětství. Hromádky jablek (podle odrůd)  byly skladovány na půdě pod slámou i senem. Jenom jsme si museli pamatovat, kde je jaká odrůda a za mrazů opatrně do sena šláhnout... celý příspěvek >
Hořká pihovitost, 10.7.2015
Doporučuji objednat vápenaté hnojivo Florasin Calcium Plus, obsahuje také bór. Jsem s ním navýsost spokojený.Používám i na rajčata, papriky a okurky. Zasílají, samozřejmě, i do Česka. Litrové balení stojí okolo 80 Kč.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika