Příspěvky uživatele - 143.84

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jabloň rubín, 24.3.2017
Ivan Hlavatý : zřejmě se na té stránce jedná o nesprávný překlad. Správně mělo být, že se jedná o výmladek z kořenů semenné podnože, na které byl naroubován Krasokvět Žlutý... According to a 1907 USDA Yearbook, in 1875 a Yellow Bellflower apple... celý příspěvek >
Jabloň rubín, 24.3.2017
K původu odrůdy Red Delicious - mnohem pravděpodobnější pro mne je, že se jedná o mutaci odrůdy Delicious viz zde. Vzpomínám, že ve vláknu Kidd´s orange probíhala před několika roky diskuze, zda kromě Coxovy Renety je druhou rodičovskou odrůdou... celý příspěvek >
Kůl ke stromkům, 23.3.2017
Nejlépe ze strany převládajících větrů, aby se stromek neodíral o kůl.
Opál, 22.3.2017
Středně velké plody Opálu s načervenalým líčkem, koupené v Lysicích, ve mě vyvolaly nadšení z jejich chuti. Nadšení bylo později vystřídáno zklamáním, když jsem se dočetl, že nároky na podnebí a půdu jsou podobné jako u Golden Delicious, vyžaduje... celý příspěvek >
Nenáročné jabloně, 22.3.2017
M9 je dostatečně mrazuodolná, kupte stromek a zasaďte, pár roků poroste a budete mít první plody na ochutnání. Později z něj můžete odebírat rouby pro roubování na vlastní semenáče, nebo na koupené podnože A2.
Nenáročné jabloně, 22.3.2017
Na vašem místě bych zkusil bych Honeycrisp. Snáší dobře mrazivé zimy a údajně má lepší chuť z chladnějších poloh než teplých poloh.
Pôvod jednotlivých odrôd jabloní, 12.3.2017
Ivan Hlavatý: S tím "pravděpodobně" jsem měl na mysli spíše neznámou druhou rodičovskou odrůdu. Jak vyplývá z tohoto případu, tak soudruzi z University of Minnesota udělali někde chybu, ze které vzešla odrůda světového významu. Navíc je údajně... celý příspěvek >
Pôvod jednotlivých odrôd jabloní, 12.3.2017
Jeden postřeh navíc. U odrůdy Honeycrisp je uvedeno rodičovské křížení Macoun x Honeygold, což bylo v minulosti zpochybňováno a nakonec testy DNA vyvráceno.  Jedním z rodičů byla identifikována odrůda Keepsake; (MN447 x Northern Spy), druhý... celý příspěvek >
Pôvod jednotlivých odrôd jabloní, 11.3.2017
Souhlasím s názorem p. Vysloužila, že zahrádkář (který pěstuje bez dotací) má stále svobodu volby z dostatečné nabídky odrůd a chutí. Neznám zahrádkáře, který by se bezhlavě zbavil chutné a odolné odrůdy v honbě za nejistými novinkami. Původnímu... celý příspěvek >
Kde koupit (zasláním) špičkové nové rezist. odrůdy na A2?, 7.3.2017
Arbia Malenovice... a kterou odrůdu na A2 neseženete, tu můžete naroubovat.
Kam kráčí zahrádkář?, 27.2.2017
Jen můj soukromý názor. Redakce časopisu Zahrádkář ať hledá nové čtenáře a místo na trhu tiskovin, jak uzná za vhodné. Nevím co bych mohl poradit, tak mohu jen popřát, aby se to podařilo. Pro mne bylo zázrakem objevení těchto webových... celý příspěvek >
Obleva, 20.2.2017
Z oblevy určitě nemáte radost jenom vy sám. Oproti nám ostatním ji máte jen o něco dřív. Např. stromy u nás začínají kvést o 3-4 týdny později než na Balkánu. Slovy Františka Pavlíčka: "V čase předjaří,  po měsících kdy jsem si připadal jako... celý příspěvek >
Karneval, 11.2.2017
Odrůd s bílou dužinou se dnes tolik nepěstuje. Zajímavý by mohl být kříženec Karnevalu s Mc Intosh Red, který by zdědil po Karnevalu odolnost proti strupovitosti a současně by měl chutnou bílou dužinu po rodičovských odrůdách.
O jakou odrůdu se jedná?, 8.2.2017
Pouze hádám - Spencer?      Jiří II
Pôvod jednotlivých odrôd jabloní, 6.2.2017
Pro Ivana Hlavatého. Samozřejmě že všichni vámi jmenovaní otcové zakladatelé jsou současně  "potomci zakladatelů",  odrůd Grimes Golden, Ribstonské, Esopus Spitzenburg, Fameuse, Delicious, Grimes Golden a j. Přesnější by také bylo... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika