Příspěvky uživatele - 243.114

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2019/2, 2.10.2019
Asi že máte rozvařit rajčata, nahrubo přecedit přes cedník s velkými oky a pak protřít přes jemnější cedník. Doporučuji rozmixovat a pak to vzít rovnou přes ten jemný.
Název odrůdy?, 10.9.2019
Je pořád v květináči, takže tak tak žije.
Název odrůdy?, 9.9.2019
Na zahrádkářské výstavě kdosi vystavoval jako raritu semena "fazolí", které se pěstují na lusky. Semena byla černá a velmi drobná, tak 10 x 3 mm. Co by to mohlo být? S vystavujícím jsem se bohužel nepotkala.
Plísni odolná hadovka, 3.9.2019
Pokud nemáte plíseň vy, neznamená to, že ji ostatní nemají. Mám okurky venku i ve skleníku, oboje napadlo padlí i plíseň. Troufám si říct, že po třiceti letech pěstování ty choroby poznám. Letos hodně záleží asi na lokalitě, u nás na konci července... celý příspěvek >
Konzumace plodů rajčete napadených plísní, 3.9.2019
Pánové, je vidět, že toho víte o zahradě a pěstování rostlin hodně málo. Možná bude pro vás lepší to prodat, zavřít se do utěsněné místnosti, vše vymýt Savem, filtrovat vzduch a pravidelně se ozařovat nejen UV, ono i radioaktivní záření hubí některé... celý příspěvek >
Plísni odolná hadovka, 1.9.2019
Já jsem včera sklidila ze čtyř rostlin ve skleníku cca 5 kg okurek a vypadá to, že ještě nějaké budou. Odrůda Minisprint (asi, je ze zahradnictví), pak Konsa F1 (semena z Lidlu) a Chinese Slangen (semena z Lidlu) - ty vypadají nejhůř., dnes jsem... celý příspěvek >
Vietnamská okurka, 31.8.2019
Asi vosk. Beninkasa voskonosná
Konzumace plodů rajčete napadených plísní, 31.8.2019
Spíše septorióza, plíseň vypadá jinak.
Černé díry v paprikách, 31.8.2019
Suchá hniloba - nedostatek vápníku, stříknout wuxalem.
Konzumace plodů rajčete napadených plísní, 31.8.2019
A tu plíseň máte kde? 
Poškození plodů, 25.8.2019
U nás to bylo stejné, zřejmě namrzly.
Sušení ovoce, 23.8.2019
Tak loni asi nebyl problém při těch skoro čtyřicítkách... Sušení v troubě má dvě nevýhody - horko v baráku a všechna voda jde do domu. Sušička se dá vyhodit na terasu, tam si může hřát do aleluja 
Sušení ovoce, 23.8.2019
Na 50°C je podle mých zkušeností málo, nechávám sušit na max, to je cca 60ºC, u druhé sušičky dávám 68°C. Je také dobré prohodit síta, švestky obrátit (u těch lepších sušiček není třeba), napůl usušené nechat vychladnout (natáhnou vlhkost... celý příspěvek >
Sušení ovoce, 22.8.2019
Já suším všechno ovoce v sušičce - jablka na plátky, hrušky na osminly, švestky na poloviny. Dám sušit večer, za jeden a půl dne jsou i švestky suché. Ale hodně závisí na sušičce, levné šunty typu Concept, Eta, Hundai neusuší, dříve to zkvasí nebo... celý příspěvek >
Praskání kmene mladé třešně, 19.8.2019
Tak ono to zničehožnic nebylo - v zimě stromek namrzl, v poškozeném místě nerostla kůra a když se zvětšil průměr kmínku, tak ta odumřelá kůra praskla a odhalila i mrtvé dřevo...
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika