Příspěvky uživatele - 153.9

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Roubování víceletým dřevem?, 26.3.2016
Rouboval jsem dvouletým, takže ano. JZ
Věřte - nevěřte, 25.3.2016
Před časem mi jeden zahrádkář vysvětloval: "Udělal sem hlúposť, že sem tu Jadernicu vykácal. Jabka opadaly, vydržaly celú zimu pod sněhem a zjara sem mohl přilepšovat ovcám." Tož každý si na odrůdě cení jiných vlastností. JZ
Lišejník po "padesáté", 25.3.2016
Dobrý den, ne, že by k danému tématu nebylo napsáno již dost, ale fotka mi připomněla mou zahradu, takže zkusím pár postřehů. 1. Osobně si nejsem jist, zda lišejníky jsou pro stromy zcela neškodné. Kdysi jsem četl o jižní Patagonii, že se tam... celý příspěvek >
Meruňky Pincot a Kioto, 23.3.2016
U mne taky vloni přešla zahrada mrazem a stromky Kjóta (na wa x wa) jako jediné to přežily bez úhony, zatímco jiné odrůdy byly méně či více (Bergeron jen jeden plod) poznamenané. Přitom stromky Kjóta jsou nejnižší a očekával bych, že to odnesou... celý příspěvek >
Predklíčenie brambor - svetlo, 29.2.2016
Není potřeba. Jen že UV zážení má dezinfekční účinky, o nic jiného nejde. Zapomněl jsem tam dát chechtáčka . JZ
Predklíčenie brambor - svetlo, 28.2.2016
Koukám, že Vám tu hned tak někdo neodpoví... Takže brambory na sadbu rozložím v jedné vrstvě na dno papírových krabic a nechám ve tmě a teple naklíčit. Jakmile jsou klíčky 0,5 až 1 cm dlouhé, přenesu krabice s bramborami na světlo. Růst klíčků do... celý příspěvek >
Ananasová reneta, nebo jiná?, 27.2.2016
Dobrý den, z Vámi vyjmenovaných odrůd pěstuji pouze Jaderničku a Čistecké. Ještě asi tak před deseti lety jsme si při degustacích říkali, že jsou v dobré konzumní zralosti v chuti porovnatelné s novými odrůdami. V poslední době si už ale říkáme,... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2016, 27.2.2016
Dobrý den, zdaleka nejsem odborník, mám jen pár hlav na radost, proto mne berte s rezervou. Vloni jsem stříhal začátkem února, v polovině února jsem udělal několik drobných oprav. Původní řezy netekly vůbec, opravy během dvou týdnů začaly plakat.... celý příspěvek >
To byly časy, 17.2.2016
Ad 3: Svého času jsem četl (Knihovnička Květů č. XY) o sadaři, který kořeny jabloní přes výsadbou máčel v kaši z hlíny z krtinců a lejna od březí krávy. Prý něco jako stimulátor... Nicméně tamtéž, asi jen v jiném čísle, jiný sadař v nepříznivých... celý příspěvek >
Valašská reneta, 17.2.2016
Já měl loni taky pár prvních plodů na dvou roubech, byly zhruba dvojnásobné velikosti jako Jadrničky. Degustovali jsme je po Vánocích, byly překvapivě dobré, tvrdé, ještě by vydržely. Kuželovitý tvar potvrzuji, strupovitost nebyla zpozorována. Je to... celý příspěvek >
Vanda nebo Vysočina, 14.2.2016
Ještě jsem zapomně jedno. Říkáte semenáček, z toho usuzuji na vysokokmen. Vanda před dozráváním hodně padá, máme pod ní vždy "naseto". A když dopadne na tvrdé, tak je "nakaši". Při sklizni se vyplatí ji protrhávat - sklízet alespoň nadvakrát. Jak... celý příspěvek >
Vanda nebo Vysočina, 13.2.2016
Dobrý den, záeží na tom, co od odrůdy očekáváte. Vandu pěstuji asi dvacet let v nadmořské výšce podobné Vaši a za tu dobu jen jednou nezarodila (mráz v květu), jinak velmi spolehlivá. Ale nevydrží dlouho a při skladování jsou s ní problémy. Vysočinu... celý příspěvek >
Benita hruška, 16.12.2015
I já potvrzuji výskyt rzi hrušňové na listech i při slabém tlaku choroby. Ještě nezarodila, uvidíme. Pokud jsou podmínky, asi bych preferoval Nashi. JZ
Tomel pro republiku, 12.12.2015
S Ostravskem nemám zkušenosti. Na venkovní výsadbu bych váhal mezi některou odrůdou tomelu virginského a základním hybridem Nikitskaja Bordovaja. Do květináče bych dal určit hybrid (Nikita, některé z ukrajinských hor - Hora Hoverla, Hora Rogers).... celý příspěvek >
Je tohle odrůda Nero?, 24.11.2015
Souhlas, Nero má plody v podstatě kulaté. JZ
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika