Příspěvky uživatele - 12.162

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 1.1.2013
Nákup jabloní jsem vždy dělal v podniku (asi 100 km), který produkuje nad milion stromků a vždy na vícero podnožích. Například jabloně. M 9 T 337, MM 106, M 26, A2. A ty vzrůstnější šly i na Valašsku a moc dobře. M9 nešlo nebo to sežral hryzec.
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 1.1.2013
Nastala skutečně doba, kdy objektivita v hodnocení vlastností nových kultivarů je na posledním místě a na prvním je síla reklamy a do něj vložený balík peněz. Ale to je i jinde a než se na to přijde, tak už je "vydělané". To je jako s tím přístrojem... celý příspěvek >
Svícení v kurníku, 25.12.2012
Co říkate na svícení v kurníku, nastavit třeba na 6 hod. raní než je pustím ven i když ted v zímě stejně ven nechtějí.Zrno a granule mají v kurníku tak bych jim vlastně jen posvítil na krmení, děkuji za názory
Betonování plotového sloupku - jak na beton?, 22.12.2012
Obávám se, že na svahu se bude plot vychylovat pořád. I když bude kotven do nezámrzné hloubky. Ona ta zamrzlá půda nahoře jej spolehlivě každý rok o něco vychýlí a nikdy se nevrátí zpět. Jediná pomoc je udělat sloupky "štelovací"  nebo se budují... celý příspěvek >
Nůž, 22.12.2012
Dobrá poznámka o možné levotočivosti. Šroub zatuhlý se může poklepat aby se "otlačily" závity a taky nahřát aby taky otlačily závity a pak správným směrem povolit.  Levotočivé bývají označené jak LH (left hand) nebo mají hrany hlavy po... celý příspěvek >
Hrušeň neroste, 8.12.2012
Mne ve 450 m taky moc nejdou hrušně. Zde navíc je nějaké odumírání pletiva, což může být způsobeno kde čím ale i stanovištěm.
Černý rybíz - jaký?, 3.12.2012
Pětoval jsem mnoho druhů černého rybízu ale už ne. Přesto nejvíce mne chutnal kyselejší (vysoký obsah vitamínů) Karštejnský dlouhohrozen a velmi skorý maďarský FERTODI (O se dvěma tečkami).
Řez třešně, 28.11.2012 Obsahuje fotku
Ta třešeň asi nemá dobré světelné poměry vzhledem k těm vytáhlým stromům kolem se také vytahuje. Trochu jsem tu fotku zesvětlil aby i ostatní viděli lépe.
Řez třešně, 27.11.2012 Obsahuje fotku
Už to bylo vyřčeno a k tomu nemám co dodat leda obrázek, kde je to naznačeno.
Razantní prořez staré jabloně, 21.11.2012
Jak PP tak Wimpi mají pravdu. "Zahodit sentiment " a sázet, případně odebrat rouby. Donekonečna nejde prodlužovat život (i kdyby ta rány tam nebyly) .Mé heslo je, že sadař je od slova sázet.
Jadernicka moravska, 14.11.2012
Ano je to tak. Mniši už v minulých stoletích uměli se stromy takové věci (řezání a štěpování), že je to až k neuvěření. Bavilo jich to a ptřilo to k bontonu a ke vzdělanosti. Proto farské zahrady byly k pohledání.
Vychovny rez - ceresna, 9.11.2012
Tak nějak podobně akorát bych dopručil ty vyšší a strmější větvě zakrátit více a na venkovní očko a ty odkloněné na vnitřní očko a tu nejslabší a nejvíce odkloněnou nezakracovat (zatím) vůbec.
Slivka - vychovny rez, 7.11.2012
To Wimpi Podle mne ta "rasocha" nahoře by byla vhodná ponechat pouze v tom případě, že by ty výhony byly slabší ale ony jsou silné a už hodně vysoko a proto ty o hodně níže už nepojedou tak jak by se žádalo. Jinak souhlasím, že tím prvním řezem... celý příspěvek >
Slivka - vychovny rez, 7.11.2012 Obsahuje fotku
Sestřihněte to takto. U švesstky stačí i 3 postranní kostrové větve. Terminál je mohutný a proto se při střihu vůči ostatním nesmí nechat delší, má a bude mít růstovou dominanci. Tenké větve se mohou ponechat delší a možná se vytvoří nějaký další... celý příspěvek >
Idaret, 3.11.2012
Dlouho jsem pěstoval Idared ale postupné silné" zaplevelení" strupovitostí, které jaksi narůstalo stářím stromu mne od dalšího pěstování odradilo a většinu stromů jsem likvidoval. Skladovatelnost výborná, vadnutí téměř nepostřehnutelné. Vadila mne... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika