Příspěvky uživatele - 62.91

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Copak těm paprikám asi je?, 9.6.2012
Zdravím Mirku. Nevhodný kompost opravdu může uškodit i držákům, kteří si jinak v bohatě vyhnojené půdě libují. Pokud děláte kompost z posekané trávy, tak je nezbytné ji nejprve nechat na trávníku zavadnout a do kompostu ji dávat až polosuchou. To... celý příspěvek >
Copak těm paprikám asi je?, 9.6.2012
Ty vyhnívající skvrny na paprikách jsou typický nedostatek vápníku. Začel bych do vody na zálivku přidávat přiměřeně vápna a mělo by se to srovnat. Nevidím ale půdu v tom foliáku, pokud bude hodně hnojená a kyslá, tak to bude ono. Milan
Postřik rajčat proti plísni bramborové, 8.6.2012
Jestli ona to není spíš doba, po kterou se musí chodit v ošetřeném porostu jen v ochranném obleku . Dnes jsem např. stříkal mospilanem koplet skleník kvůli mšícím a OL je tam psaná jen 3 dny (papriky). Přitom vím ze stromů, že mšicím v... celý příspěvek >
Divný brouk, 7.6.2012
Tak se omlouvám za mýlku, podle obrázků tohle dřepčík není ani po zmenšení. Milan
Divný brouk, 7.6.2012
Takhle krásně zvětšené to vypadá jak něco z hvězdných válek. Pokud by to ale bylo tak 4 mm velké, měl by to být dřepčík. Mimo ředkviček si tuze rád pošmákne např. na rukole. Nasejte jim rukolu a utoučou se po ní . Milan
Řez švestek, 7.6.2012
Zdravím, tak právě takový "smeták" skýtá právě jedinečnou příležitost pro ověřování teorie v praxi . Ale uznávám, že udělat z takového delší dobu neodborně ošetřovaného a zanedbaného smetáka alespoň pěkně plodící stromek s bujným větvovím dá... celý příspěvek >
Řez švestek, 7.6.2012
Ono řez je zřejmě základ a nějaké vylamování nevhodných výhonků už za vegetace je jaksi až na druhém místě. Jak už jsem napsal, olistěná korunka je velmi nepřehledná, proto si holt tyto věci často necháváme až na období řezu, kdy uděláme párkrát... celý příspěvek >
Řez švestek, 7.6.2012
Tak jsme se asi dostali na stejnou notu. Pokud ale máme jen olistěný "smeták", tak těžko na něm budem uplatňovat takovéto principy. Ono jedním z dobrých důvodů řezu brzy na jaře je, že stromek je bez listů a jeho ovětvení je nejlíp přehledné.... celý příspěvek >
Řez švestek, 6.6.2012
S tou růstovou dominancí zcela souhlasím, snad hormon auxin má být za to nějak zodpovědný. Není to ale jen o kolmosti větví ale i o jejich výšce vzhledem k ostatním. Snadno by se mohlo např. stát, že založené druhé patro by silně přerostlo to... celý příspěvek >
Řez švestek, 6.6.2012
Vidíte, a já mám na to názor přesně takový, jaký jsem napsal. Na tom ale přece není nic neznámého, že pokud stromek nechcete provokovat k růstu (či předčasnému obrostu), tak zkracování necháte na léto, případně do květu. Ten stromek přece nyní nemá... celý příspěvek >
Řez švestek, 6.6.2012
Ostříhání konců větviček by v tuto dobu způsobilo zastavení jejich růstu a to opravdu nechcete, vám stromek málo roste a sílí už tak.  Pro vývin větví se naopak střihá (zakracuje na vybraný pupen) v onu uvedenou dobu, to už je si ale potřeba... celý příspěvek >
Řez švestek, 5.6.2012
Dobře že jste to začali řešit, takhle by se vám ten stromek "zababčil" (terminus technikus). V tuto dobu byjste mu již řezem nepomohli, musíte počkat až do příštího března až nejpozději počátku dubna. To mu budete muset založit korunku, jak na to... celý příspěvek >
Pěstování dýně (hokaido), 5.6.2012
S tím by asi byl problém, protože hokaido se normálně dost rychle rozroste do velkých rozměrů a pak by už s tím nešlo dobře manipulovat. Lepší by myslím bylo zkusit radu Honzy s tím plastovým obrubníkem. Oni slimouši totiž nedokáží přelézt přes ostrý... celý příspěvek >
Borax, 5.6.2012
Od předků máme mnoho cenných zkušeností, u nás se např. k ořechu nezakopává železo ale staří praktici radí dát mu vápno. A je pravda, že po té, co jsme to udělali se náš tehdy už celkem velký a starý ořešák konečně rozplodil. Zakopávání... celý příspěvek >
Listy na paprikach?, 4.6.2012
Taky mi to tak připadá. Ono by to chtělo vidět i stav jiných rostlin (hlavně okurek) v tom skleníku a pak by bylo možné říct, co s tím dál. Řešil bych to myslím přidáním trochy vápeného hydrátu do zálivky, záleží ale jak je skleník velký. Milan
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika