Příspěvky uživatele - 94.12

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vysavač listí, 3.9.2009
Sekačka možná je větší investicí, ale oproti vysavači má jednu docela výhodnou vlastnost. Umí sekat trrávu. A na 400 metrů by nemusela být z těch nejvýkonějších s širokým záběrem, možná ani motorová.
Černí brouci, 3.9.2009
Kvapník plstnatý není stejná čeleď s potemníky). Patří do čeledi střevlíků. Všichni střevlíci (s výjimkou vcelku vzácného hrbáče osenního) jsou dravci. Kvapník je hojný brouk, ale vzhledem ke způsobu obživy jeho enormní přemnožení... celý příspěvek >
Zemní vruty pro kotvení plotů, 3.9.2009
Nevím, jak velkou úsporu času vruty představují. Když jsem stavěl pergolu, představovalo vyvrtání děr a zabetonování patek v celkovém čase stavby vcelku nevýznamný zlomek. Navíc bylo možno patku umístit naprosto přesně.
Voda z bazenu na zahradu?, 3.9.2009
Asi záleží na tom, kolik té skalice ve vodě je. Měď jako stopový prvek je součástí i některých hnojiv. Viz Wikipedie: Hnojiva jsou směsi, používané pro zlepšení růstu rostlin. Obvykle jsou aplikována přes půdu (pro příjem kořeny) nebo hnojením... celý příspěvek >
Vypalování trávy, 3.9.2009
Já ji neřeším. Plevele se často umějí šířit i bez kompostu. Když třeba odkvétají pampelišky, mám bílými padáčky v záhoncích nastláno. Takže plevele do kompostu dávám a věřím, že co půdě odeberou, to jí dodají po rozložení na organickou hmotu.  ... celý příspěvek >
Travní fréza, 3.9.2009
Mám jenom ten elektrický, takže porovnat je nedovedu. Kupoval jsem jej v době, kdy motorové stály 15 t. a více. Při porovnání cen těch dvou bych tehdy zřejmě volil ten benzínový.    Dnes jsem docela rád, že mám jen elektrický. Tahat... celý příspěvek >
Kdy rizkovat rybiz?, 3.9.2009
Zajímalo by mě, jestli někdo zkusil to množení roubováním na řízek černého rybízu, jak se píše v knihách. Po zakořenění angreštu pak údajně rybíz odumře. Já jsem to nezkoušel, ale množil jsem podobně červený rybíz Heinemannův pozdní, který mi jinak z... celý příspěvek >
Jak a kdy prořezat ovocné stromy?, 3.9.2009
Když odřežete vlky a prořežete jabloně nyní, nic hrozného se jim asi nestane, ale v předjaří, kdy už nehrozí namrznutí řezných ploch, je to lepší.    Na termín řezu větších větví ořešáku není jednotný názor.
Správné uskladnění jablek, 3.9.2009
Myslím si, že je to jedno. Proložený papír o něco málo snižuje riziko hnití plodů jeden od druhého a možná snižuje odpar. Na druhé straně kromě horní vrstvy nelze jablka kontrolovat zrakem.
Dá se hnojit granulemi na mulč?, 2.9.2009
Skalku jsem zatím nehnojil. Mám zato, že skalka a alpinky napodobují horské prstředí chudé na živiny. Spíš mám problém, že některé vitálnější skalničky se příliš rozrůstají a třeba je tlumit.  Nevylučuji, že v extrémně chudé půdě je vhodné... celý příspěvek >
Špendlíky - kolik cukru do kvasu?, 2.9.2009
Neodsuzuji přidavače cukru, třebaže sám jej nepřidávám. Budou to pít oni sami.    Na rozdíl od Honzy P si myslím, že přidání cukru nutné není, ale stejně jako on někdy přidávám trochu medu. Kvasný proces nastartuje stejně rychle... celý příspěvek >
Drevo na údenie, 2.9.2009
Diskuzní fórum není odborná příručka ani metodický pokyn. Je o zkušenostech, ale i názorech a dojmech. Nikdo se jími ostatně závazně řídit nemusí.     Podle mého je správný takový postup uzení, který si ten který uzenář oblíbil a... celý příspěvek >
Slepičí trus - zkvašený nebo sušený, 1.9.2009
Sousedi, spíš sousedky, sypou sušené slepičáky pod kytky - i do truhlíků. A pochvalují si to. Já, stejně jako p. Lída jenom zálivkou zkvašenými, zředěnými 
Zakoření beztrnná ostružina?, 31.8.2009
Ostružiny jsem dřív úspěšněji množil řízky kořenovými, než stonkovými. Tedy, pokud jsem si vyptal část rostliny od přátel. Z vlastní ostružiny je hřížení, jak píše p.18.164 asi rychlejší.
Fígl na prokypření půdy - kultivátor atd.?, 31.8.2009
Jistý fígl, pokud tolik spěcháte,  by se dal použít. Tam, kde se provádějí zemní úpravy, sežeňte 2 -3 fůry zeminy. Tu můžete rozhrnout   po ploše -  na 400 m2 to jde i ručně, stačí jen pár cm a do ní zaset trávu. A zalévat. Její... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika