Příspěvky uživatele - 45.252

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vyhlazení stromů hryzci, 15.10.2016
Kopat asi určitě nebudu, nory jsou tři a bůhví kolik let staré, navíc se můžou stáčet za plot na zarostlou mez a pole... Bud hraboši nebo hryzci mě mj. už stejně ohlodali broskve, víno a podezření je i na švestky, ty zatím nevykopávám. Pochytal... celý příspěvek >
Vyhlazení stromů hryzci, 15.10.2016 Obsahuje fotku
další výrazně starší ohlodání a zhojení
Vyhlazení stromů hryzci, 15.10.2016 Obsahuje fotku
jak jsem psal hryzci se na jabloni živili nejméně 5 let, je to vidět dle zhojení ohlodaných ran po okrajích a i nalezeném ztrouchnivělém kořeni, takže i nory na fotech budou staré asi roky...
Vyhlazení stromů hryzci, 15.10.2016 Obsahuje fotku
díra bestie
Vyhlazení stromů hryzci, 15.10.2016 Obsahuje fotku
Vykopal jsem další jablon 13-ti letou Rajka na A2, u které jsem roky marně pátral proč chřadne a neroste, jako prvních cca 8let. Až nápadné kymácení napovědělo. Jablon byla sázena v hustém koši z králičího pletiva o průměru cca 60cm, a stejné... celý příspěvek >
Prosím o určení velmi chutné staré odrůdy, 13.10.2016
Na fotech Malináče jsou na slupce vidět pravidelné tečky, ty já nemám. A také není dužnina pod slupkou načervenalá apod, ale bílá až nádechem do zelena. Svrkávání se vyskytuje zejména u maličkých jablíček velikosti Panenských, je možné že ty... celý příspěvek >
Jaká je Rajka, 13.10.2016
Ano, Rajka skutečně chutná... hlavně hrabošům... zlikvidovali mě během cca 3 let totálně cca 12letý silný strom zasazený v kvalitně spleteném velkém koši z králičího pletiva... a to jednoduše tak, že ohlodali kůru se všech kořenů co prorostli... celý příspěvek >
Prosím o určení velmi chutné staré odrůdy, 11.10.2016
Tato má odrůda na úvodu vlákna, však konzumně vydrží tak do Vánoc, dochází k jakémusi scvrkávání a vatovitosti a to není skladováním, vedle jsou red deulicius a ty vydrží do května.
Prosím o určení velmi chutné staré odrůdy, 10.10.2016
Strom roste v částečném stínu výrazně vyššího stromu od jihu, takže proto je možná žíhaný a není celý rudo-fialový. Tedy strom, už je to takový invalida s dvěma kosterními větvemi a Spartan? je naroubovaný jen na jedné.
Prosím o určení velmi chutné staré odrůdy, 10.10.2016
Ty nové odrůdy rezistent jablek jsou chutově nedobré. Podobné je to u těch německých rezistent švestek, zejména "slavná" Jojo. Spartanu by odpovídaly choroby- nekrozy kosterních větví a propad plodů a vzhled plodů. Na McIntosh se kouknu...
Prosím o určení velmi chutné staré odrůdy, 10.10.2016 Obsahuje fotku
poslední
Prosím o určení velmi chutné staré odrůdy, 10.10.2016 Obsahuje fotku
další
Prosím o určení velmi chutné staré odrůdy, 10.10.2016 Obsahuje fotku
další fota
Prosím o určení velmi chutné staré odrůdy, 10.10.2016 Obsahuje fotku
Jablka této odrůdy jsou mimořádně výborné chuti, jaksi vonavé chuti, bohužel strom na kterém jsou naroubovány umírá poslední roky. Výrazným a přímo charakteristickým znakem je silné bělavé, mlhavé ojínění slupky, které jde snadno otřít, opravdu jsem... celý příspěvek >
Co je to za "borůvku" našich velehor?, 16.9.2016
Děkuji, ano šicha to je. Neuvěřitělně mnoho bobulí, více jak listů, naštěstí mimo stezky, proto tam asi ještě je...  Existuje přírodní červená forma, v Jižní Americe
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika