Příspěvky uživatele - 45.252

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sklená vata záchrana před hryzci?, 7.11.2016
Tak zjištovat kopáním, zda jsou u zdravého rostoucího stromu kořeny stopově "potaženy" jehličkami skelné vaty nedává logicky smysl. Důkazem je přeci sám zdravý silný strom o stáří 10-20-25let v jehož sousedství jsou podobné stromy bez skelné vaty... celý příspěvek >
Proč nám odumírají stromky?, 2.11.2016
Jen aby vám tam taky neřádily ty bestie, hryzci a hraboši. Díry a hromady hlíny nemusí být od nich vůbec vidět, neb mazaně hloubí chodby až ze sousedních pozemků, mezí a polí! Doporučuji vykopat umírající stromek i s kořeny a prozkoumat kořeny, zda... celý příspěvek >
Sklená vata záchrana před hryzci?, 2.11.2016
Prof. odborník na zahrady a stromy mi poradil, že ověřeným receptem proti hryzcům je, při výsadbě stromků po obvodu jámy dát jakési "pažení" z pletiva, aby skelná vata, která přijde mezi pletivo a stěny jámy??, měla o co opřít. Pletivo stačí dát jen... celý příspěvek >
Jablonové semenáče hryzci nežerou?, 31.10.2016
Podzemní voda je 30M hluboko... Píště že vám ořrali všechny delší větve, ale tito hlodavci na stromy nelezou zcela určitě... Ouniverzální podnoži vlašského ořechu slyším poprvé... to vůbec funguje, tj. roste?? nebo spíše roste pak nad touto... celý příspěvek >
Jablonové semenáče hryzci nežerou?, 31.10.2016
Prosím o vyjádření, zda těm bestiím hyzcům nechutnají podnože - jablonový semenáč?? Slyšel jsem to opakovaně, tak nevím... Žere hryzec kořeny i meruněk?? Mě tedy bud hraboš nebo hryzec ohlodal kůru kořenů v zemi na dvou broskvoních mimo samozřejmě... celý příspěvek >
Vydrží mladý ořech useknutí silného kořene?, 30.10.2016
Tak odsekání!, nikoliv odřezání kořene (chtěl bych vidět jak budete řezat kořen v půdě, jedině motorovou pilou a smířen s tím že značně ztupím řetěz) zcela určitě na rok, dva či více oslabí bujný růst ořechu, ostatně se doporučuje i u jiných ovocných... celý příspěvek >
Vydrží mladý ořech useknutí silného kořene?, 30.10.2016
Ořech jsem nesázel já... nasadil ho na dvůr asi 4-5M od původního starého 50-ti letého pokáceného, bohužel "dál od baráku, at neškodí baráku", ale zase ted začíná stínit zahradě a jemné kořínky jsem při rytí našel i na záhonu asi 8-10M od ořechu...... celý příspěvek >
Vyhlazení stromů hryzci, 29.10.2016
Jak jsem psal, jablon byla na A2, tudíž s daleko vyšší životností. Podle částečně zhojených ran na kořenech i podle jejího "zamrznutí" v růstu se dá s jisotou usuzovat na ožírání přes zimu už od jejího min. 10 roku věku. Také jsem psal, že... celý příspěvek >
Vydrží mladý ořech useknutí silného kořene?, 29.10.2016
Mám asi 15-ti letý mohutný ořech, který má roční přírůstky klidně 1 -1,5M. Koruna začíná utlačovat okolní stromy i stavby, kořeny zvedly půdu o 30cm na jednom místě! Částečné každoroční prořezaní jedné uhlové výseče koruny sice pomůže, ale... logicky... celý příspěvek >
Tepelné médium do dvouplášťového kotle, 23.10.2016
Dobrý, tak píšete že máte destil. přístroj nerezový, tak je asi na profi úrovni a stačí dolít do pláště vodu, vyměnit či dodat bezpečnostní přetlakový ventil a je hotovo. Pokud máte nějaký samoděl v netlakovém provedení pláště, tak na el.... celý příspěvek >
Jak na krtky, hraboše a hryzce?, 23.10.2016
Tak jsem dočetl celou diskuzi a prakticky žádná rada prokazatelně účinná zde není. Kočku vykastrovanou jsme měli cca 15let, chytala hraboše na poli hlavně, hryzec ji nezajímá. Do pasti Super Cat jsem pochytal desítky hrabošů na zahradě. Avšak na... celý příspěvek >
Vyhlazení stromů hryzci, 23.10.2016
Pletivo pouze oddálí smrt mladého stromku o 10-15 let. Koš z pletiva by musel mět tak 2-3 metry v průměru, aby strom vydržel déle... ale ani to není zárukou. Jak kořeny rostou jisto jistě prorostou i dnem koše, kde je pletivo často pouze zmačkané do... celý příspěvek >
Vyhlazení stromů hryzci, 23.10.2016
Tak jsem pátral v paměti a uvědomil jsem si, že před lety za plotem na mezi, byly opravdu velké hromady vyhrabané hlíny, tehdy jsem tomu nevěnoval pozornost a myslel si, že je to od krtků či hrabošů. Pouze jsem se trochu divil jaké to jsou velké... celý příspěvek >
Všechny na jaře vysazené smaragdy mi náhle zvnitřku reziví, 16.10.2016
Takové "starosti" bych chtěl mět... Žádná zelená rostlina neumí růst a držet si zelen v trvalé tmě a šeru, jaká je uvnitř těchto stálezelených stromů. U starých thújí, jalovců apod. jsou uvnitř sloupce koruny kilogramy a kilogramy suchého... celý příspěvek >
Vyhlazení stromů hryzci, 16.10.2016
Jelikož ty tři nory vedly přímo ke koši s kořeny 13-ti leté jabloně, tak je jasné, že jsou staré max 5-8let. Také mě velmi zaráží fakt, že kořeny na jabloni (a ne jen jí) jsou vždy pouze ohlodané od kůry, ale nikoliv přehlodané a scházející. Hryzci... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika