Příspěvky uživatele - 19.131

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
BV odrůdy, 20.1.2017
Vaše informace není úplně přesná.„BV odrůdy“ vyšlechtil kolektiv pracovníků tehdějšího Vědecko výzkumného sdružení Rezistant ve spolupráci šlechtitelů M.  Michlovský, Prof. Kraus, F. Mádl,   V.  Peřina, L.  Glos a... celý příspěvek >
Choroba vínné révy?, 19.11.2016
Jestli myslíte tu odřeninu, tak to bude nejspíš ten drát.
Choroba vínné révy?, 19.11.2016
Fotka nic moc, ale jestli se jedná o ty fialové fleky, případně celopovrchové zbarvení réví - to příznak napadení padlí.  V tomto roční období je to jen estetická vada. Příští rok zvažte ochranu.
Jaké jsou zásady přeroubování révy?, 27.10.2016
Na vaši otázku je jednoduchá odpověď - u révy na kombinaci odrůdy a podnože při přeroubování nezáleží.  Problémy s afinitou nejsou nikdy tak velké jako třeba u některých hrušek. Výjimkou může být, že vaše „podnož“ trpí nedostatkem železa a... celý příspěvek >
Odrůda cabernet cortis, 24.10.2016
Nevěřte mu ani slovo.  Úrody jsou stejné jako u Solarisu nebo Müllerky. Hrozen je sice řídký jako u Cabernetu Sauvibnon, ale je velký. Druhá věc je nutnost pěčlivé ochrany. Modré sladké a voňavé hrozny lákají zloděje všeho druhu, nejvíce... celý příspěvek >
Odrůda cabernet cortis, 24.10.2016
Je to super odrůda. Odolná k chorobám, vitální. Vloni i letos cukernatost 25.
Výsadba odrůd révy bronner, souvignier gris, 24.10.2016
S. Gris máme vysázen na jižním svahu JM 240 m. n. m. Půda - vápenité váté spraše.  U odrůdy zatím žádnou zvláštní aromatiku nepozoruji, ale líbí se mě odolnost proti chorobám - včetně plísně šedé a vitalita. Dané lokalita je více jak 100 let... celý příspěvek >
Špačci - skorce, 21.10.2016
Problém je v porušování zásad selského rozumu. Před rokem 1989 prý u nás žilo 0,6 mil párů špačka obecného.  Dnes 1,8 mil. Tento pták ničí výsledky práce statisíců lidí. Naše osvícená vrchnost ho ovšem chrání. Selský rozum říká, mandelinka,... celý příspěvek >
Výsadba odrůd révy bronner, souvignier gris, 20.10.2016
Loni Solaris 28 oNM, Muscaris 25, S. gris 22, Rondo 23 Letos Solaris 22 /musel být sklizen dřív kvůli loupeživým včelám, Rondo 22, Muscaris 25, S. gris 21
Výsadba odrůd révy bronner, souvignier gris, 19.10.2016
S. gris mám asi pět let v podobných podmínkách. Je to   dobře rostoucí otužilá odrůda, odolná k houbovým chorobám i proti hnilobě. Rondo mám delší dobu - velmi rané, také vitální. Bronner jsem nevysazoval, protože mám Mezlink, který... celý příspěvek >
Solaris, 30.9.2016
Včelařská lež. Nám odrůdu Solarisu, každý rok sežerou loupeživé včely. Aby se včelaři vyhnuli odpovědnosti za velké škody, tak tvrdí, že včely nemají kusadla nebo že zakrnělá kusadla jsou slabá, aby prokousla slupku hroznů. Je to lež a... celý příspěvek >
Solaris, 23.9.2016
Zázrak! Všichni máme Solaris sezřaný od včel, ale chovatel ji to asi umí politicky podat.
Včely na malinách, 22.9.2016
U nás má jeden dobrodinec 140 včelstev, přímo v obci. Broskve, maliny, meruňky,  nemá cenu pěstovat, hrušky a další ovoce silně poškozeno. Ranné hrozny úplně sežrané. Bojovat se proti tomu nedá.  Včelaři jsou velmi agresivní loby a... celý příspěvek >
Lahodné hrozno, 15.9.2016
Podle fotky se jedná o labruskovou odrůdu Noah. Je to tzv. přímoplodící hybrid neboli samorodák. Některým lidem její aroma sedí, jiným smrdí. Někteří se dokonce mohou osypat následkem alergické reakce. Pokud vám chutná, je to trefa do... celý příspěvek >
Solaris, 14.9.2016
U nás měl Solaris před 14 dny 21  oNM. Už je vypitý. Letos hodně hnil a drancovaly ho loupeživé včely.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika