Příspěvky uživatele - 19.131

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čím prihnojit, 3.11.2015
Nejlepší je kvalitní kompost.  3 - 5 kg na m2.
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 14.9.2015
Solaris Vám nezmrzne i bez přikrývání.
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 13.9.2015
Vaše péče si zaslouží uznání, pokud nic nezpackáte, bude určitě už druhým rokem úroda. Pro lenochy jako jsem já dodávám, že Solaris roste všude i bez rigolace, jen zarodí o rok později. Z letošní úrody už mám burčák, při vysoké úrodě byla... celý příspěvek >
Pestovani revy vinne ve skleniku, 13.9.2015
Ve skleníku roste dobře většina stolních odrůd, nemusíte se bát ani velkoplodých stolních. Speciální odrůdy jsou také, osvědčený je Royal nebo naše Vitra, Pola. 
Řez vinné révy, 4.8.2015
Prosím za prominutí, jsem jeden z těch s klapakama  na očích. Už jsme to tu několikrát probírali: RÉVA NENÍ IDEÁLNÍ JAKO - CELOROČNÍ STĚNA. Důvod je jednoduchý, v listopadu prostě opadne listí a je po parádě. Na druhou stranu, pouhý jeden... celý příspěvek >
Choroba nebo škůdce, 27.7.2015
Černé tečky jsou místa, kde se pokoušelo uchytit oidium. Suvenýr díky vysokým teplotám reaguje hypersenzitivně, neboli v místě, kde se pokouší houba uchytit rostlinná pletiva odumřou a vznikne korkovitá vrstvička. Ochrana není nutná, ale klasický... celý příspěvek >
Odrůda révy Solaris, 5.7.2015
Bohužel, i tak dobrá odrůda jako Solaris má své mouchy: Už dříve jsme upozorńovali na různé fyziologické poruchy, které se manifestují podobně jako nedostatetek hořčíku.  Chlorózou trpí také,  i když ne tolik jako Muscaris. Žluté keře... celý příspěvek >
Skvrny na listech révy, 27.6.2015
Většinou se v těchto případech jedná o poškození dedičné informace mutací - tzv. aberací chromozómů.  Přičinou může být poškození DNA mrazem, zářením atp. V příštím roce se většinou na postižené hlavě už poškození neobjeví. Tak či... celý příspěvek >
Choroba nebo škůdce?, 14.6.2015
Klasika - roztoči. Pomůže pečlivý jarní postřik Sulkou, případně i opakovaný. Nepoužívejte přípravky, které škodí predátorům /Ditthane atd./.
Vinic ako zivy plot, 3.6.2015
Nakonec nejméně pracné je obyčejné Rýnsko - Hessenské vedení.  Funkci živého plotu splní stejně jako jakákoliv ptákovina /kordóny, styl džungle atd. / Jakmile opadne listí bude každý plot z révy průhledný.  Výšku si určíte dráťěnkou.
Bezpecková stolní odrůda Rusbol, 20.5.2015
Připojuji se k předchozímu příspěvku. Zkuste vypěstovat dlouhý tažeň, u některých odrůd jsou nejplodnější očka až v pořadí 8 - 10. Ve svém bohatém sortimentu jsem měl nějakou středoasijsou odrůdu od jednoho pilota, který tam létal. Bohužel, se mě... celý příspěvek >
Hálčivec révový, 14.5.2015
Karate by mělo, i při teplotě 25 C,  vymlátit spolehlivě všechny rostoče, včetně těch dravých. A to je problém. Škodlivý se pak rychle namnoží a bude nutný další zásah. Už roky se chystám, že nějaký ten pyretroid použiji v srpnovém termínu,... celý příspěvek >
Canadice, Seneca máte skúsenosti?, 23.4.2015
Canadice jsem vysadil na základě informací ze zahraničí. Vlastní zkušenosti ještě nemám takže přikládám cizí: Canadice (NY 45625) je kříženec Bath x Himrod. Himrod posloužil jako dárce genu pro bezsemennost. Odrůda by měla být více mrazuvzdorná... celý příspěvek >
Výsadba vinné révy, 21.4.2015
Ano, doba je ideální, v praxi někdy sazíme i první týdny v květnu. Při dobré zálivce to není žádný problém.
Pár otázek k výsadbě révy, 15.4.2015
1. Roub musí být po výsadbě 5 cm nad zemí. Jinak rostou rosné kořeny. 2. Rosné kořeny jsou kořeny rostoucí z roubu.  V širším pojetí to mohou být i kořeny z podnože nebo pravokořenné révy, které jsou blízko povrchu a využívají po letních... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika