Příspěvky uživatele - 142.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 19.6.2016 Obsahuje fotku
Tady řešíte plíseň bramborovou, ale happy na rajčeti nemá phytopftoru, má tam čerň. Přidávám foto ze svého skleníku z 29.7.2014. Letos se mi tam začíná též objevovat, loni jí moc nebylo, choroby závisí na průběhu počasí, některý rok je na houby, jiný... celý příspěvek >
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 19.6.2016
Nevím, jestli existuje nějaké padlí na rajčatech. Padlí např. na okurkách vypadá jinak. Jako rozhozená mouka po povrchu listů a odtud název moučnivka.  Padlí to jistě není.  J.
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 19.6.2016
Jde o postižení černí rajčatovou, způsobuje ji Cladosporium, jiným názvem plíseň sametová. Mívám ji ve skleníku každý rok, neřeším postřikem, nejvíce postižené listy odstraňuji, na plody to neleze, rajčata mi vydrží vždy do listopadu.. Osobně se... celý příspěvek >
Jahody a ptactvo, 12.6.2016 Obsahuje fotku
Letos jsem poprvé musela zasíťovat jahody před ptáky. Dneska jsem sklízela, i přes síť byly tři jahody naklované. Síť jsem měla koupenou k nakrytí borůvek, předčasně jsem ji použila k ochraně jahod. J.
Co sa stalo so slivkou? Hanita, 12.6.2016
Nové výhonky jsou nepřirozeně deformované, to neudělá hluboká výsadba, to umí jen herbicid. Stříkáte trávník proti dvouděložným?  Nebo zasažení větrem ze sousedství?  Vynechávám úvahu, že by šlo o zlý úmysl.   Jiřina Nejsem... celý příspěvek >
Zasychající okraje listů jahod, 4.6.2016
Stav mi přijde jako popálení okrajů listů od sluníčka. Může být po přehnojení, v půdě zasolené hnojivy rostlina špatně přijímá vodu.  J
Roubování okurek na tykev 2016, 29.5.2016
Letošní roubované okurky již začínají ve sklenících plodit, takže je čas na sepsání několika postřehů, které by se mohly ev. hodit někomu pro příští roky. Na jednom širokém parapetu v obýváku jsem vypěstovala asi padesát sazenic okurek. Roubuji v... celý příspěvek >
Počasí či plíseň?, 27.5.2016
Nestříkal jste před Calypsem něco Roundupem? Že by zůstala rezidua v postřikovači. Mám osobní zkušenost, manžel před lety nedokonale vypláchl postřikovač a objevilo se několik žlutých listů na jahodách.  J. 
Rajčata rostlinky plíseň, 23.5.2016
O plíseň bramborovou nejde, na tu je brzy. Plíseň bramboru prvně zničí listy, až potom stonky.  S bakteriální tečkovitostrí nemám naštěstí zkušenost. Nemáte ve skleníku příliš vysokou vzdušnou vlhkost?  J.
Choroba rajce, 15.5.2016
Rajčata se mi jeví zdravá, jen stres z přesazení či ze sluníčka. J.
Roubování okurek na tykev 2016, 15.5.2016
Předělávat již určitě ne. U začátečníků se stává, že zářez v obavě, aby "nepřefikli", mají příliš mělký. Dnes se snažím dělat zářezy do dvou třetin. Ne vždy se mi to povede. Již dříve jsem to zde v některém vláknu popisovala. Pokud máte mělký zářez,... celý příspěvek >
Roubování okurek na tykev 2016, 7.5.2016 Obsahuje fotku
Přikládám dnešní foto roubované okurky ve skleníku s dvěma 15 cm plody, které jsem dnes sklidila a okurku postříkala Vertimecem proti svilušce.  J.
Sazenice okurek - plíseň?, 4.5.2016
O plíseň se zcela jistě nejedná. Myslím si, že v bytových podmínkách se na listech ani nemůže objevit. Potřebuje určitou vzdušnou vlhkost, ovlhčení listů... Navíc se k nám dostane větrem z jihovýchodních oblastí Evropy na začátku léta. Sviluška by na... celý příspěvek >
Roubování okurek na tykev 2016, 28.4.2016
Rostliny roubuju vyjmuté z půdy "v ruce", potom sázím do kelímku se substrátem. Podívejte se na moje příspěvky z minulých let, mám tam fotky, které jsem při roubování nafotila druhou rukou mobilem. Čerstvé roubobvance silně vadnou, to jim ovšem... celý příspěvek >
Roubování okurek na tykev 2016, 27.4.2016
Fotky roubovaných okurek jsou z víkendu. Roubování rostlin do rozštěpu bylo provedeno začátkem dubna. Přesné datum si nepamatuju. Jde o další vývoj rostliny z fotky z příspěvku z 9.4. Můžete si porovnat o kolik narostla. Mezitím ji ještě popálilo... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika