Příspěvky uživatele - 191.123

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Doporučte zahradnický substrát pro předpěstování rajčat a paprik, 8.1.2018
Na výsevy používám supresivní substát - výrobce/značku z hlavy nevím (myslím že žlutá barva). Cena je celkem vysoká, ale už při prvním pikýrování používám standardní a levný "univerzální" od Agra a loni jsem byl spokojený i s nějakou privátní značkou... celý příspěvek >
Papriky 2018, 7.1.2018
Já osobně papriky vysévám do perlitu. Stejně jako zakladatel vlákna vysévám cca 20 odrůd po pár kusech, některé neklíčí nebo klíčí velmi dlouho a neochotně. Pařeniště na okně s perlitem vyplním vodou a nemusím řešit zálivku ani riziko proschnutí (u... celý příspěvek >
Velmi pozdní odrůda jabloně do malé zahrady, 26.12.2017
Nehledejte problémy tam, kde nejsou. Můj děda měl na chalupě taky vysokokmeny, a tohle ho netrápilo protože věděl že jeho děti až vyrostou, tak budou mít vlastní děti - nás. Dítě v rodině není žádná limitovaná série.
Velmi pozdní odrůda jabloně do malé zahrady, 26.12.2017
Ano, na některé odrůdy zimních jablek (např. Rajka) vosy útočí, ale to až v případě příznivých podmínek kdy jablka chytají barvu - tj. až v druhé polovině, spíše koncem září. Nepředpokládám že za zářijových teplot ještě děti běhají bosé. Tohoto bych... celý příspěvek >
Rajčata 2018, 16.12.2017
V sezoně 2017 se mi bohužel vinou kočky na parapetu promísilo několik odrůd rajčat, nicméně mi vyrostla jakási odrůda, která neodpovídala popisu žádné z pěstovaných. Po prohlížení letošních novinek od SEMO jsem si téměř jistý tím, že se mi do... celý příspěvek >
Chopin, 9.12.2017
"Nová polská odrůda zimního zeleného jablka" s uvedeným názvem ŠOPSKÉ na Uherském Ostrohu, nejedná se náhodou o jedno a totéž?
Atlantic Giant / obří dýně, 25.11.2017
Pěkný den, v příští sezoně se mi uvolní větší plocha, kde mám na příští podzim (po oplocení) v plánu vysadit ovocné stromky. Do té doby bych již připravenou část plochy rád využil pro pěstování dýní, které byly v zahradě vždycky "utlačovány"... celý příspěvek >
Cyperus paapyrus, 22.11.2017
Dva roky zpět jsem si koupil semínka papyru od "koexflor", vyklíčilo všechno, porozdával jsem to po všech známých a sám si nechal rostlinu do malého jezírka. Rostlina roztrhala květináč, takže teď zimuje v kýblu, je to fakt "plevel". Koexflor už... celý příspěvek >
Fruca stlpová slivka, 14.11.2017
Mě zase "odrazují" ty přehnané superlativa. "Ovoce je odolné všem známým chorobám, nechutná škůdcům, jde dobře od pecky, je šťavnaté, sladké, nevímjaké a zamilují si je hlavně děti (tuhle vlastnost odrůd nechápu ze všeho nejvíc). Z popisu se... celý příspěvek >
Zahradnictví Na Zázvorce (Tatobity), 12.11.2017
"Školkaři v mém nejbližším okolí" vymřeli. Nebo aspoň si to myslím. Jedna ovocná školka se tady nachází, na výběr napříč sortimentem dají dohromady zhruba 15 odrůd všech ovocných druhů a orientují se zejména na kultivary, které lidi znají ze... celý příspěvek >
Česnek Štěpán, 5.11.2017
PS: Jelikož si kupuji každoročně novou sadbu, tak u Štěpána oceňuji jeho pravidelnou dostupnost. Zatímco sehnat Karla IV. nebo třeba Dukát jde jen někdy, Štěpán je k dispozici pravidelně - patrně právě proto, že nepaličáky tolik... celý příspěvek >
Česnek Štěpán, 5.11.2017
Ačkoliv si spotřebitelé většinou vybírají přednostně paličáky (a ještě k tomu preferují fialové a hnědé před čistě bílými), Štěpán je "přehlížený" neprávem. Je to rozhodně dobrý nepaličák, má cca 8-10 stroužků v palici, pokud zvolíte dostatečný... celý příspěvek >
Malý sad - jak kombinovat jednotlivé druhy?, 22.10.2017
Včelaři tady v blízkosti jsou a včely to tady mají rády, mají u nás malý záhonek aby bylo co jíst i na podzim a místo na nějakou svazenku a trvalky kvetoucí na podzim nebo okrasné keře se najdou i v "sadu", takže si je hodlám hýčkat, s tím se počítá... celý příspěvek >
Malý sad - jak kombinovat jednotlivé druhy?, 22.10.2017
Lokalita Opavsko, cca 250 m.n.m., otevřený prostor (v poli). Několik desítek metrů od uvedeného pozemku mám zahradu otevřenou všemi směry, nikdy jsem si žádných mrazových potíží nevšiml (mám jednu Williams hrušeň například a meruňky mi jdou taky... celý příspěvek >
Malý sad - jak kombinovat jednotlivé druhy?, 22.10.2017
Hezký den, na mírně svažitém pozemku orientovanému západním směrem se chystám vysazovat cca 20 ovocných stromků, místa je dost a využití pro ovoce bude taky dost. Dominovat budou jabloně, kromě nich ale chci přidat po dvou až třech hruškách,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika