Příspěvky uživatele - 102.7

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zemina na merunku, 22.5.2012
Zahradnický substrát sám o sebe příčinou špatného růstu přesazených meruněk nejspíš nebude. Spíš šlo o následky přesazení a nedostatečného seříznutí korunky. Třebaže opticky velké kořeny zůstaly neporušené, většina vlasových kořínků se přesazením... celý příspěvek >
Škody způsobené pozdními mrazíky, 19.5.2012
Všechny dřeviny by měly obrazit znovu.
Letos zasazená Renkloda Alth. neraší, 19.5.2012
Jeden letorost je tam navíc.  Jeden z těch dlouhých odstraňte (a ten malý taky). Strtomku ponechte 1 terminál a 4 ramena.
Co so zmrznutymi zemiakmi?, 19.5.2012
To kdyby platilo, tak bychom vzešlou bramborovou nať každoročně pokosili v zájmu vyšší úrody/. To by mělo totiž stejný efekt, jako mráz.
Stromky - ochrana proti sekačce, 19.5.2012
To si neumím představit. Nože rotační sekačky jsou skryty pod šasi a omylem se dá useknout pouze to, co se velze pod sekačku. Posekl jsem tak řadu rostlin, co jsem nechtěl, ale stromek nikdy. Něco jiného je křoviňák nebo bubnovka (talířová). Tam k... celý příspěvek >
Co so zmrznutymi zemiakmi?, 19.5.2012
Záleží na tom, jak velkou nať brambory měly. Jestli jste sázel brzy (přirychlené) a keříky už začaly kvést, bude úroda mizerná a je snad lepší vysadit nové. Je-li umrtzlá nať jen nízká - kolem 20 cm a keříky jsou nakopčené, vyrazí znovu a úroda by... celý příspěvek >
Letošní jaro - vyhlídky, 19.5.2012
Mám stejné pocity jako Rony. Mnohokrát přišly mrazy do květu - úroda pak bídná, ale stihly sem tam vykvést ještě nerozvitá zapomenutá poupata a něco bylo. Všechny ty kalamity typu mšice, slimáci, monilie, kadeřavost, obaleči vezmou část a něco... celý příspěvek >
Kvetoucí roub, 13.5.2012
U jabloní je květní a listový pupen na jednoletém letorostu "zabalen" do jednoho, takže ne vždy je možné je rozpoznat..
Hrušeň roubovaná na jabloni, 13.5.2012
Jenom perličku. Kdysi jsem vysel semínka asijské hrušně, v době, kdy se prodávaly jen plody a ještě ne stromky. Říkalo se jim hruškojabka a dokonce jsme si mysleli, že jde o mezidruhové křížence.  Semenáčky měly listy, které se podobaly víc... celý příspěvek >
Dione, 13.5.2012
Rouby Dione jsem si nechal poslat před několika lety ze Sempry. Jablka mě tedy vůbec nenadchla. Trochu mi připomínají odrůdu Doris - jednak vejčitým tvarem, taky mírně nakyslou chutí. Golden teda nepřipomíná ani vzdáleně. Navíc nemá extra dlouhou... celý příspěvek >
Hrušeň Bohemica, 12.5.2012
Dneska se asi na údaje uvedené v katalozích, na zabalených stromkách a na rady prodavačů spolehnout nemůžeme. Lepší je odrůdu zná a potom ji koupit.
Grimesovo zlatožluté - dvojník Golden Delicia, 12.5.2012
Díky, docela by mě to zajímalo. S pěstováním Goldenů jsem se před lety loučil s dost těžkým srdcem. Ale kvalita plodů v chladných letech a citlivost ke strupovitosti rozhodly, že to fakt nemá smysl.
Dosavadní klady a zápory letošní ovocnářské sezóny, 12.5.2012
U nás vypadá letošní sezóna zatím nadějně. V době mrazů stromy ještě nekvetly. Kvetení padlo na dobu extrémně vysokých teplot - tím pádem kvetlo všechno zaráz a poměrně krátkou dobu. Nezdá se, že by to kvalitě opylení ublížilo, a to přes to, že téměř... celý příspěvek >
Řez třešně, 12.5.2012
Odstranil bych suché větve co nejdřív. Pokud možno řezem ve zdravém dřevě.
Hrušeň Bohemica, 5.5.2012
Pane Martine,  myslím, že trochu přeháníte. Pan Paľo je zkušený pěstitel, který se rád se svými poznatky podělí. Jeho příspěvky mají vysokou hodnotu, odborně i lidsky. Jen někdy nerad přiznává, že se mýlí a občas vidí v lidech s jiným názorem... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika