Příspěvky uživatele - 61.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Třešeň dvoják, 17.10.2010
Asi bych jeden ze dvou kmenů zkrátil - tak na metrový pahýl (víceméně podle Zahna). Ze začátku to bude vypadat blbě, ale až ponechaný kmen zesílí a bude 2x silnější než ten pahýl, odřízl bych pahýl úplně. Rána by měla mít šanci se zahojit.
Ochrana dřevěného plotu, 17.10.2010
Osobně si myslím, že vyrobit vodorovné části plotu z dubu se nevyplatí. Odolnost dubového dřeva proti povětrnosti není zdaleka taková, jako třeba pod vodou,  je srovnatelná s modřínem či borovicí.
Ochrana dřevěného plotu, 17.10.2010
Nemyslím si, že pražce byly impregnovány běžně prodávaným karbolineem. V minulosti jsem s ním hojně natíral, když 5 kg plechovka stála 15 Kčs. Zasychalo dlouho - asi měsíc, ale po té době dřevo opravdu nesmrdělo.  Později se karbolineum razantně... celý příspěvek >
Jak zorat pole ležící ladem?, 16.10.2010
Myslím, že by mohl stačit na jaře malotraktor s jednou radlicí a při orbě sázet pod obrácený drn brambory. Před mnoha lety jsme tak zúrodnili kus trávníku mezi stromy v sadu. Roundup tehdy ještě nebyl, dnes bych ho před orbou použil
Ochrana dřevěného plotu, 16.10.2010
Lněná fermež (též jen fermež) vzniká tepelnou úpravou lněného oleje a používá se jako pojivo v barvách nebo i samotná pro povrchovou úpravu dřeva. Lněný olej zahříváním polymerizuje a oxiduje, čímž houstne a zkracuje se jeho doba zasychání Tolik... celý příspěvek >
Podnož M26, 16.10.2010
U semenáče se uvádí až 400%ní růst. Podle toho výpočtu by měl strom na semenáči mít oproti 3metrovému zákrsku na M9 výšku 12 metrů
Podnož M26, 16.10.2010
Úplně přesně si neumím představit to vyjádření růstu v procentech. Jedná se o délku přírůstků, sílu kmínku či objem koruny? Ví to někdo?
Ochrana dřevěného plotu, 16.10.2010
Lněný olej mají všude, jmenuje se fermež. Řepkovým olejem se nahradit nedá. Na neokrasný plot je lněný olej trochu drahý špás.
Dublet, 16.10.2010
Mohu potvrdit stejnou zkušenost (samozřejmě u Diadému dlouhá skladovatelnost není). Denár nestrupatí a vypadá jako Golden. Ale to je vše. Chuť je prázdnější.   S tím Diamantem o příspěvek výše jsem se spletl, ten mi ještě nerodí.. Měl jsem na... celý příspěvek >
Kongresovka, 16.10.2010
Měl jsem Kongresovku kdysi. Vypadala jak pytel brambor. Veliké plody, ale chuť spíš podprůměrná. Nedoporučuji
Přiroubování druhé odrůdy, 12.10.2010
Intersterilitau hrušní asi existuje, ale je vzácná. Není-li Váš stromek jediný širokodaleko, neřešte to. Každá plodná hrušeň chce dobrou půdu, hrušně obecně hlubší a spodní vodu ne moc vysoko. Holt musejí růst tam, kde máte zahradu
Co to je?, 10.10.2010
děkuji Vám:)
Zavarat ekonomicky, 9.10.2010
Abych to nezamotal. To, co jsem psal, platí hlavně na okurky, houby, nakládanou kukuřici, marinované zelí. Tedy zeleninu, která se ochucuje kořeněným sladkokyselým nálevem. Tam se snažím, aby chybějící zelenina se nenahrazovala větším množstvím láku.... celý příspěvek >
Zacatecnik zachrana jabloni, 9.10.2010
Jabloně jsou nějaký čas neudržované, ale myslím, že poměrně zdravé. Z letošní neúrody nelze dělat závěry.  Někteří mí přátelé letos taky nic nesklidili a přitom o stromy pečovali. Jaro po neúrodném roce je vhodný čas pro důkladný průklest, příp.... celý příspěvek >
Neznámé nebo známé jablko?, 9.10.2010
Fotku jsem si prohlížel dřív než jsem četl příspěvky a tipoval jsem Jonathan - i ta vláknitá rzivost u něj bývá. Je pravda, že před 20 lety byly klony (Jonared)  a kříženci Jonathanu (Jonared, Secor, Jonagold, Jonadel, Holly, Holiday, Watson J.,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika