Příspěvky uživatele - Honza z Polabí

Namocenie semien do vody pred vysadbou, 3.5.2016
Ano, dřív /možná někde-někdo i dnes, nevím/ se semena okurek nakličovaly, paní 85-ti letá tchyně dodnes vypráví, jak na Mělnicku její matka i babička nosily pytlík namočených semínek doma za výstřihem. Pro okurky si potom jezdili... celý příspěvek >
Sázení nakladaček, 27.4.2016
Seju přímo na záhon kolem 10.05., asi 20 cm od sebe po jednom semínku. Přikryju netkanou textilií a hotovo. Pokud něco nevyjde, tak to prostě doseju, to už bude tepleji a rostlinky to v pohodě doženou. Klíčivost kupovaných semen je podle mne velmi... celý příspěvek >
Tyrolské muškáty, 20.4.2016 Obsahuje fotku
Nezaštipuju převislé ani vzpřímené.Je to reakce na jiný dotaz, zda zaštipovat. Ano, tkz.tyrolské muškáty je komerční název, odborně to je myslím Ville de Paris
Goldrich meruňka, 20.4.2016
Zdravím. I díky této diskuzi a krásným fotkám jsem si pořídil meruňku Goldrich na podnoži myrobalán. Výše zde se píše, že většina ostatních meruněk pokvete ve stejné době jako Goldrich. Přesto bych se chtěl zeptat, jakou konkrétní kvalitní odrůdu k... celý příspěvek >
Jahody, 11.4.2016
V posledním Zahrádkáři je hodnocení odrůd jahodníků a velmi dobře je hodnocena italská relativně nová odrůda ASIA. Nabízí jí někdo v ČR?  Zřejmě ano, když jí zahrnuli do hodnocení, já jsem ale nikoho neobjevil.
Skladování zralých rajčat, 11.4.2016
Zdravím pane Vladimíre ne, koupit si celou pětilitrovku rajčat v soli nebo vodě jsem neměl odvahu:-)) Jsou to rajčata konzervovaná pro další kuchyňské použití, vypadaly pěkně, nepopraskaná, červená. Na podzim to ale určitě zkusím s tou svíčkou.
Skladování zralých rajčat, 8.4.2016
V sobotu jsem se zastavil v ukrajinském obchůdku a viděl pětilitrovky se zralými rajčatami. Byly " ve vodě ", je prý varianta se solí nebo bez ní.Mně ale v následujícím rozhovoru zaujala jiná metoda, která se prý na východě používá: Vzít sklenici / 5... celý příspěvek >
Rady pro absolutního začátečníka, 8.4.2016
Zdravím pane Vladimíre - já jsem schválně psal, že jsme ta okna měli mezi prvními. A několik / dost / let nebyly nejmenší problémy. Až po čase, možná po 15 letech?? Já vubec nerozumím plastovým oknům ale snad je tam mezi nimi nějaký plyn nebo... celý příspěvek >
Rady pro absolutního začátečníka, 7.4.2016
Ano, myslím si to samé. sazeničky které se po přepíchání dají za okno, hlavně na západní stranu, kam ted svítí velmi douho, mě takhle taky dopadnou. Do přepíchání to slunce snášejí bez problémů, jak se vrátí na stejné místo po pikýrování tak... celý příspěvek >
Calypso, 6.4.2016
Ted jsem zjistil v prodejně, že Calypso už není. Čím tedy stříkat proti pilatce? Prý Mospilanem, pravila paní prodavačka?
Kdy pikýrujete rajčata a papriky, 1.4.2016
Podle mne tato diskuze ukazuje, že se k výsledku dá dojít různými způsoby. Já se přiznám, že prostě to pikýruju dlouhá léta protože to tak dělal táta a později to ukazovali i např. v Receptáři - a všude jinde. A říkali a psali všude, že by rostlinky... celý příspěvek >
Kdy pikýrujete rajčata a papriky, 30.3.2016
Zdravím, napadlo mne srovnat, kdy pikýrujete rajčata a papriky? Já po vyklíčení semen které je po ca 7 dnech od zasetí za dalších ca 14 dní. Kdysi jsem mluvil s Madarem a ten pikýroval mnohem později, snad 5-6 týdnů po vzejití. Tak mne napadlo... celý příspěvek >
Rajčata - moc brzy vysety - co s tím?, 21.3.2016
Já bych je zasadil hlouběji jak se píše zde již výše a omezil teplotu ale 5 a 10 st. je myslím málo.H.
Zloutnouci listky u malych sazenicek rajcat, 9.3.2016
Jenom jednu věc k rajčatům - v minulých dnech jsem přepichoval. Substrát který mám v kůlně jsem dal do kelímků, přivezl domů a nechal asi 2 dny v pokojové teplotě. Po přepíchání všechno v pořádku. Zbylo mi ještě pár rostlinek, tak jsem další den opět... celý příspěvek >
Semenaření, 4.3.2016
Jak zní otázka? H.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika