Příspěvky uživatele - vimon

Muchovník - jakou odrůdu, 13.4.2016
Musím souhlasit s p. Lídou, já mám muchovník také sladký a dozrává začátkem léta.
Balkonová keříčková rajčata - velikost truhlíku, 12.4.2016
Já letos vysel 100 semen a vyrostlo jich 98. Pokud ale některé semeno nevyklíčí dá se další a do týdne klíčí. Rajčata ale mají dobrou klíčivost, nebývá s nimi problém. Letos jsem pokusně vysel několik semen rajčat z roku 2008 a klíčivost 100%. 
Sazenice révy 2016, 10.4.2016
Já si na p. Knížka nemůžu stěžovat, kupuji od něj už asi 6 let. Mám od něj asi 20 odrůd a myslím, že jeho sazenice révy nejsou horší než u ostatních prodejců. To platí i pro ostatní sazenice. Např.sazenice borůvek - lepší jsem nikde nekoupil ani... celý příspěvek >
Stolové hrozno, 3.4.2016 Obsahuje fotku
Přímo vedle Viktorie je odrůda Himrod a dále v okruhu několika metrů jsou odrůdy, Galahad, Rošfor, Nero, Milenium, Venus, Preobraženie a Vodograj, tak si myslím, že na opylení má Viktorie výběr. Jinak ve vzálenosti do 10m jsou další odrůdy Aladin,... celý příspěvek >
Stolové hrozno, 3.4.2016 Obsahuje fotku
Já bych zkusil odrůdu Viktoria. Mám s ní dobrou zkušenost a je odolnější, než třeba Arkadia. Pěstuji jí v n.v. 215m.
Vinic ako zivy plot, 21.2.2016
Já bych to řezal na 5 - 8 oček maximálně.
Japonske star, 5.1.2016 Obsahuje fotku
V příspěvku p. Milana se píše o odrůdě Timur, kterou jsem několik let pěstoval. Chuť měla jen průměrnou a navíc málo odolná nemocem. Přerouboval jsem ji na Preobraženie a s úrodou, chutí i odolností jsem spokojen. Na foto je úroda 1rok po... celý příspěvek >
Kvapková závlaha, 25.12.2015
Myslím, že je důležité kolik máte kapkovačů v jednom úseku. Já mám na jednom úseku 36 kapkovačů a trubku 3/4'' a funguje to perfektně. Délka je skoro 50m. Záleží tedy na tom, jaký počet zavlažovaných míst dáte do jednoho úseku. Když jsem s tím... celý příspěvek >
Papriky 2016, 1.12.2015
Dobrý den, dovoluji si reagovat na příspěvek p. Vladimíra (i když byl na p. Kateřinu) a to k termínu výsevu paprik. Loni jsem vyséval papriky na 4x, podle toho jak jsem sehnal semena. První výsev byl 20.1. a poslední 15.3. a zjistil jsem, že v druhé... celý příspěvek >
Je tohle odrůda Nero?, 25.11.2015 Obsahuje fotku
Našel jsem tu ve svém archivu fotky Nera a Dakony a je vidět, že je to podobné více Dakoně.
Je tohle odrůda Nero?, 17.11.2015
Je to Neru podobné i když bobule na foto jsou dost špičaté. Bylo by třeba vědět kdy to dozrálo a v jakých podmínkách. Také záleží na tvaru a barvě listu.
BV-18-109, 5.10.2015
BV-18-109 jsem vysadil asi před 8 roky a po 5 letech jsem ji přerouboval, protože chuť nebyla nic moc a nikdo jí nechtěl jíst. Teď tam roste Rošfor a myslím, že patří k těm nejlepším ze 40 odrůd co pěstuji.
Rajčata pro sezónu 2015, 21.9.2015
Reaguji na příspěvek p. Vladimíra, že chce příští rok zkusit pěstovat nové rajče Mandat F1. Určitě tuto odrůdu doporučuji, nám chutná ještě víc než Valdo a hlavně vůbec nepraská. Goldkrone je zatím naše jednička, ale jsem rád, že Moravoseed dal na... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2015, 6.9.2015
Já musím Mandat také pochválit. Letos jsem ho pěstoval poprvé a byl jsem příjemně překvapený, že se u nás objevila tak dobrá odrůda rajčete. Má správnou rajčatovou chuť, je sladké a co je důležité - nepraská. Pěstuji jej venku a zatím sklízím ze 7... celý příspěvek >
Paradajky v skleniku, 31.8.2015 Obsahuje fotku
Já pěstuji rajčata ve skleníku víc než 25 let a zatím jsem problémy s opylením neměl. Skleník ale koncem května otevřu (dvěře i ventilaci) a zavírám jej podle počasí až v druhé polovině září. Čmeláci, včeličky a další havět hučí celý den ve skleníku... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika