Příspěvky uživatele - 114.80

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bohemia, 29.11.2016
Názov novovyšľachtenej odrode dáva jej "tvorca", resp. objaviteľ mutácie. Nám sa jeho rozhodnutie páčiť môže alebo nemusí, ale nič s tým nenarobíme. Myslím že rozvíjať ďalej túto názorovú debatu veľký význam nemá. (V tej záplave odrôd sa môžu... celý příspěvek >
Bohemia, 28.11.2016
Pre Petra z H.: Čo sa píše o Rubíne, platí aj pre Bohemiu (tá je len farebnou mutáciou Rubínu, inak sú vlastnosťami zhodné). Ohľadom rezu Bohemie - veľmi stručne povedané: v prvých 2-3 rokoch robiť výchovný rez na vytvarovanie korunky (ten môže byť... celý příspěvek >
Zahradní trpaslíci, 26.11.2016
Tiež si myslím že netreba žiť podľa toho čo povedia susedia. A najmä: posudzovať ľudí len podľa toho že majú v záhrade trpaslíka sa mi zdá "trochu" pritiahnuté za vlasy. Len tam toho vyglancovaného Šmudlu na jar zasa pekne postavte.  IH
Bohemia, 23.11.2016
Pre V.: Fotky nie sú z mojej záhrady, dal som to len na ilustráciu. Ja mám Bohemiu na zákrpku, štíhle vretená až tak nemusím.  IH
Opravný řez Admirálu na M9, 4.4.2016
Dovolím si v češtine: Nelze než souhlasit. Život je skrátka o kompromisoch. Veď som v tom P.S. aj napísal, že ako výrobca ovocia by som mal zrejme iný názor. Mne sa veľmi páčilo, ako Ste v jednom svojom príspevku napísali, že pre niekoho môže byť... celý příspěvek >
Opravný řez Admirálu na M9, 4.4.2016
Pán Polehla, ak reagujete na môj príspevok, tak sa hlboko mýlite - nemyslel som na Vás. Ak by Ste si to prečítali dôkladne, pochopili by Ste že som chcel povedať pravý opak toho čo mi vkladáte do úst ("nepěstování"). Ten príspevok o čiernej moruši je... celý příspěvek >
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 3.4.2016
Zasadil som z jabloní: Lucy, Ligol, Lilla Seemik, Rozela,Camspur a Admiral (ten už mám, ale keďže ma presvedčil tak som pridal ešte jeden). Z hrušiek: Erika, Bieloruská zimná, Abate Fetel, Mramornaja a Nojabrskaja (poslednú rovnako ako uvádzam vyššie... celý příspěvek >
Aprimira, Aprikyra, Aprisali, 3.4.2016
Moja skúsenosť s Aprimirou:  1. Klady: dobre sa tvaruje, bohato rodí, asi je pomerne odolná voči šárke (pár metrov od nej mám starú slivku Domácu veľkoplodú -u nás nazývaná Bystrická - ktorá už roky trpí šárkou, k prenosu na Aprimiru nedošlo).... celý příspěvek >
Strihani svestky, 27.3.2016
Oprava: vypadlo mi tam jedno písmenko - správne má byť DVOJSTUPŇOVÝ sektorový rez. Prepáčte.
Strihani svestky, 27.3.2016
Ak môžem prispieť malou radou k otázke odklonu vetví (aby nerástli príliš kolmo): je možné použiť vyväzovanie do vodorovnejšej polohy, ale tiež takzvaný dvojtupňový sektorový rez. Jeho princíp je v tom, že pri skrátení vetvy režete nie na vonkajší,... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 27.3.2016
Rešpektujem Vaše stanovisko. Všetci sledujeme jeden cieľ - mať peknú úrodu. K tomu potrebujeme hmyz (bobra asi nie). Na "samosprašnosť" by som sa nespoliehal. Fungicídy potrebujeme tiež (nie som proti ich používaniu, sám ich používam). Pojmy "mierne... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 27.3.2016
Ako prevenciu moniliózy pri marhuliach používam Signum. Prvý postrek tesne pred kvitnutím, druhý tesne po odkvitnutí. Neskôr už nedávam nič iné. Sporgon a Horizon u nás už nie sú dostupné. Jeden sáčok Signum stojí u nás niečo vyše 1 Eura (je na 10... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 27.3.2016
Plne podporujem Vaše stanovisko ohľadne ochrany včiel. Včely sú (mali by byť) pre záhradkára posvätné. Nikdy by som nepostrekoval počas kvitnutia. Veď si len položme jednoduchú otázku: potrebujeme viac fungicídy, alebo včely? Bez včiel by sme si... celý příspěvek >
Kubáček 2016, 27.3.2016
Ako alternatívu navrhujem Braillovo písmo - a problém s farbivom je vyriešený!
Kubáček 2016, 27.3.2016
U zodpovedného predajcu, ktorému záleží na dobrom mene, takéto cedule NESMÚ OPUSTIŤ areál predajne. Je to pohŕdanie zákazníkom. Uvediem 2 prípady, ktoré asi ale nie sú zriedkavé. Kamarát kupoval pred 2 rokmi niekoľko stromčekov, väčšina bola zo... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika