Příspěvky uživatele - 191.123

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ma cenu mit zahon vedle pole?, 29.5.2018
Ani nevíte, jak vám rozumím. U nás je letos cukrová řepa, postřiků už má za sebou minimálně deset, a ty první byly už v momentě, kdy ještě ani řepa nevyklíčila. Navíc celý duben trvale foukalo a nikomu to nevadilo, postřikovalo se v silném větru, šlo... celý příspěvek >
Nejranější odrůdy meruněk, 26.5.2018 Obsahuje fotku
No já už mám bohužel první část sklizně za sebou. Je to Bergeron a bohužel pro něj podpěry ještě nemám doma. Opravdu jsem nečekal, že už v květnu budou zrovna u něj potřeba, a začal jsem u jiných stromů. :/
Broskvoň a nektarinka odolná více kadeřavosti?, 22.5.2018
Mám taky jednu takovou. Je z pecky a darovaná jako malý stromek, takže nevím z jaké pecky ani odkud. Plodí velmi pozdě -polovina září, bělo/zelenomasá, nic moc kvalitní struktura dužiny (na kompoty to není, asi by se to rozvařilo). Nejhorší je asi... celý příspěvek >
Žloutnutí středový listů rajčat, 22.5.2018
Já bych nepochyboval o tom že jde o zbytky herbicidů, nejspíš v zemině. Mi se takový problém stal cca před třemi roky, zničilo mi to polovinu sadby. Od té doby jsem vynechal nákup substrátů od inkriminované firmy a beru ten úplně nejlevnější z... celý příspěvek >
Špatné klíčení semen v zahradě - problém půdy, nebo vody?, 22.5.2018
Dobrý den, obracím se na vás s problémem, který máme už velice dlouho, teprve letos se ale ukázalo, že je lokální a že tedy asi lze určit příčinu (a odstranit ji?) Máme v zahradě odvěký problém s klíčením zeleninových osiv. Folklórem jsou mrkve a... celý příspěvek >
Letošní venkovní sázení rajčat a paprik, 17.5.2018
Letos jsem 10.4. přenášel sazenice (všechny jsem vyséval o měsíc dříve ve stejný den) do skleníku v kelímcích, a protože jsem jich měl moc, tak jsem pět kousků zkusil dát ven - že to risknu. No a vyšlo to, jenom jeden den, resp. noc, klesla teplota... celý příspěvek >
Sklizeň běleného chřestu, 24.4.2018
Díky oběma, bělit takto mě nenapadlo. Letos už to nechám na hrůbcích když už jsem je udělal, pro příští sezonu si ten záhon upravím tak aby šlo zakrývat, mám kyblíky docela vhodné velikosti. Díky.
Sklizeň běleného chřestu, 20.4.2018
Tak jsem po pěti letech od výsevu včera poprvé sklízel bílý chřest (semínka SEMO, odrůda nevím). Zelenina je v pohodě, daří se jí dobře, ale sklízet to je hotová věda. A já nepřišel na to jak. Ze všech moudrých zdrojů jsem vyčetl, že je na to potřeba... celý příspěvek >
Totální herbicid bez glyfosátu?, 21.3.2018
Toto je nejlepší vynález co znám, na druhou stranu zase chápu že to ne vždy stačí. Sám bojuju v jednom koutku zahrady se svlačcem už snad pět let, a i když jde o obdělávaný záhon, neumím ho zlikvidovat. Pýr nebo kopřiva mi tak urputný... celý příspěvek >
Totální herbicid bez glyfosátu?, 20.3.2018
S Finalsanem (kyselina pelargonová) mám stejné zkušenosti. Zasažené části rostlin postřik "spálí", ale rostlina dál žije a obrůstá. Výrobce nicméně udává že je potřeba aplikovat minimálně 4x v intervalech 21-40 dnů - toto jsem nedělal, protože bych... celý příspěvek >
Rajčata LSL, 12.3.2018
Podle profi katalogu Sema je Parto pouze ESL, tedy extended shelf life (prodloužená životnost)- tedy něco mezi LSL a normálem.
Ostružiník - odrůda, 2.3.2018
Dobrý den, dlouhá léta jsme na zahradě měli nějaký "bezejmenný" beztrný ostružiník. Plodnost byla v pohodě, ale plody byly bohužel mizerné. Z tvrdé kyselé ostružiny přímý přechod do navinulé, ne příliš chutné břečky. Zbavili jsme se ho, nicméně... celý příspěvek >
Kde koupit kvalitní ovocné stromky (zásilkové zahradnictví)?, 15.2.2018
Od pana Kubáčka (ovocná školka Střílky) jsem už objednával hodněkrát, vždycky dorazil kvalitní materiál. Ale nemá až tak široký sortiment. Z Uherského Ostrohu (prodejstromku.cz) jsem bral zboží asi třikrát, stromky dorazily v dobré kvalitě, byť... celý příspěvek >
Co zasázet k bramborům, je to nutné?, 13.2.2018
A nezvažoval jste nechat tu polovinu pole ležet jeden rok ladem odpočívat?
Gardenberry, 9.1.2018
U mě (Opava, 2016 a 2017) v obou letech byly nejranějšími z cca 25 odrůd rajčat, ranější než Stupické a Tamina (které mají být velmi rané). V roce 2017 nicméně v dešti praskalo (ne nijak dramaticky ve srovnání s jinými, ale ani to nebylo... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika