Příspěvky uživatele - 146.186

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hrušeň Dicolor, 19.7.2016
Vidím to stejně - plody pěkné, ale chuť fádně sladká. U mne na Kyjovsku vydrží ve sklepě v dobrém stavu do začátku prosince.
Voda zo strechy - bude závadná?, 18.7.2016
Vy si z toho děláte srandu, ale mně ten dotaz připadá oprávněný. Máme na přístavku stejně jako hromada dalších lidí eternitovou vlnovku a taky mi vrtá hlavou, zda je dešťová voda z této střechy v pořádku... Přece jenom většinu produkce ze zahrady... celý příspěvek >
Nemoc jabloně, 16.7.2016
Doporučuji Rubinolu na MM106. Není tedy sladká, ale sladce navinula. Stačí postřik proti obaleci.
Lokální šarka, 7.7.2016
Pokud se mi šárka projeví na části stromu, mám ho raději co nejdřív zlikvidovat s ohledem na okolní stromy, na kterých zatím žádné příznaky nejsou? Nebo je to jedno, protože vir už je rozšířen po celém sadu a prostě se teď u jednoho stromu z nějakého... celý příspěvek >
Obaleč švestkový 2.vlna, 27.6.2016
Díky moc za odborné informace. V sobotu navečer jsem stříknul Calypsem (4ml) + SilwetStar(10ml) + Wuxal(50ml) na 10l vody. Bohužel mezi jednou a druhou ranní přišla bouřka. Tak snad to nepřišlo vniveč. Koncem příštího týdne stříknu Reldanem. Na... celý příspěvek >
A co vaše višně?, 27.6.2016
Na griotku - 4l láhev plním tak 5cm pod okraj, přidám 40dkg cukru a zaliju pálenkou. Přisladit se dá vždy. Většinou používám meruňkovici, v nouzi jablkovicí. Ženským nejvíce chutná griotka z rumu (dělá máma). Nedávno jsem si dělal malý košt starších... celý příspěvek >
Obaleč švestkový - 1. generace, 25.6.2016
Nedávno jsem psal, že jsem přišel skoro o půlku úrody u některých mladých slivoni. Mýlil jsem se. Přišel jsem skoro o celou úrodu. Letos bez meruněk, bez broskví, skoro bez hrušek. Fajn říkal jsem si, vynahradí mi to bohatá násada švestek...
Řez mladé třešně, 24.6.2016
Když jsem zkrátil nové dlouhé výhony u naroubované hrušně a ptal se tu na radu co dál, byl jsem označen za diletanta (po právu). Jsem zvědav, co kdo poradí vám:) Když shrnu rady co jsem dostal - nechat tak nebo vyvázat/zatížit nebo dvoustupňový... celý příspěvek >
Obaleč švestkový 2.vlna, 24.6.2016
Podle čeho víte, že je týden po vrcholu? To je ten Set 350 stupňů? Díky.
Obaleč švestkový 2.vlna, 24.6.2016 Obsahuje fotku
Dobrý den, Obaleč mi letos v 1.vlně zlikvidoval většinu úrody mladých slivoní, tak mu chci v druhé vlně trochu zatopit. Dle AMS SET je z 99% konec kladení vajíček ve 2.vlně. Stříkat až začátkem července? Mám Calypso a Reldan, co je vhodnější?
A co vaše višně?, 22.6.2016
Griotka - to jsou právě ty višně ve ctyrlitrovych lahvích prosypane cukrem a zalité panenkou nebo rumem. Většinou nakladam do merunkovice.
A co vaše višně?, 22.6.2016
Sirup - višně a třešně bez stopek pomackat do sudu, může se nadrtit část pecek. Nechat min do druhého dne, pak prepasirovat. Z 50l drtě bylo 20litrů šťávy. Tu zahřát na max 80 stupňů, přidat cukr 1:1, kyselinu citronovou (poměr teď nevím) a přípravek... celý příspěvek >
A co vaše višně?, 21.6.2016 Obsahuje fotku
Pro letošek máme sklizeno a zpracováno. Dva stromy nejspíš Meteor korai. Zhruba 50l skvělého sirupu (1:1 s třešněmi Karešova), z druháku zkouším víno a asi tři kýblíky samotných višní šly naložit s cukrem a pálenkou nebo rumem. Džem máme ještě z... celý příspěvek >
General LeClerk - praskliny na vetvich pod vyhony, 21.6.2016 Obsahuje fotku
Přikládám aktuální fotku a porovnání s dubnem aneb reakce zababčeného stromku na radikální řez.
Doba postřiku, 19.6.2016
My už máme třešně i tresnovisne sklizeny. Červi byli jen v pár plodech v horní části koruny tresnovisne, kam ani rosičem nedostriknu. Třešeň Karesova je ještě vyšší, dozrává ale zhruba o týden dřív a vrtuli tak uteče.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika