Příspěvky uživatele - 192.253

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co je to za ryngli?, 16.7.2011
Malvazinka.
Je to strupovitost?, 8.7.2011
Myslím si, že je to následkem mrazového poškození.Také já jsem měl na zahradě mráz při zemi -3 stupně a u odrůdy Biogolden se na jablíčkách, které byly nejníže udělaly mrazové pásy.Postupně se poškození zvětšovala, tak jsem je otrhal.
Ještě jednou o roubování, 26.6.2011
Nevím jestli by rouby přežily do dalšího roku, ale předloni se mně stalo něco podobného.Už jsem si říkal že jabloňku vyhodím, ale rouby se probudily až koncem července a dnes je to pěkný stromek.
Uskladněná jablka, 13.6.2011
Pane Vysloužil jablka vypadají ještě velmi pěkně na tuto dobu.U nás na JM drží ještě Idared, odrůdy Angold a Delor skončily v březnu.Včera jsme s přáteli degustovali odrůdy Meteor, Goldstar,Topaz, Fuji a Pink Lady.Výborné byly Goldstar, Pink Lady a... celý příspěvek >
Blaník, 13.6.2011
Blaník pěstuji již několik let na JM, je to skutečně pěkné a chutné jablíčko, ale u nás do Vánoc. Tonda
Jabloň luna, opál sirius, 17.5.2011
Sirius dozrává v říjnu a vydrží do dubna.Z těchto odrůd se zdá nejchutnější Luna i když i Orion, Sirius a Opál jsou chuťově velmi dobré.Pokud je chcete do stěny, tak na podnoži J-TE-E nebo M9.
Coxova reneta (Cox´s Orange Renette, *1825 M.R. Cox v Colnbrook-Lawnu), 5.5.2011
Orion mám na podnoži J-TE-E asi 6 let, od druhého roku plodí úplně bez problémů, musím v červnu protrhávat. Letos zase krásně kvetl, sice přišly kroupy na velikonoční pondělí, ale škody nejsou tak velké jak jsem si myslel.Pokud nic dalšího podobného... celý příspěvek >
Náhrada za Idared, 24.4.2011
Plně se připojuji k názorům na Otavu pánů Boštičky a Vysloužila.Sám ji mám asi 8 let a nikdy nepropadávala, musí se ale protrhávat, aby netrpěla střídavou plodností.Poslední jablka Otavy jsme snědli v polovině dubna.Hořkou pihovitostí určitě netrpí a... celý příspěvek >
Sloupové jabloně, 23.3.2011
Ne že bych měl malou zahrádku, ale chtěl jsem vyzkoušet co to obnáší mít sloupovité odrůdy jabloní.Mám asi 15 odrůd, Maypole jsem vyřadil, je to skutečně jenom okrasná balerina. Odrůdy Gold CATS a Green CATS -ovoce mám ještě ve sklepě, nevadnou,ale... celý příspěvek >
Sirius, Luna, Otava na Ostravsku?, 20.3.2011
S Orionem mám asi čtyřletou zkušenost se skladováním, je bez problémů, nevadne jako GD, který jsem v loňském roce poslední zrušil.Stejně tak Sirius a Heliodor jsou bez problémů.Trochu mně vadne Otava, ale ne tolik jako GD. Také Luna nevadne, ale... celý příspěvek >
Letošní boj se strupovitostí, 28.2.2011
Ještě bych se vrátil k té strupovitosti.Na internetu jsem narazil na zprávu Ing.Jaromíra Čepičky CSc z tematického zájezdu OUMS do oblasti Dolního Rakouska, Maďarska a Slovenska z července 2010.Velmi zajímavé počtení.Jabloně v Maďarsku i na... celý příspěvek >
Vysledky degustací jabblek v Hořicích, 26.2.2011
Pro doplnění v Lysicích při degustaci 1.12.2010 byla Rozela desátá, první byl Orion, druhá Bohemia dále Rubín, Topaz,Sirius, Jonagold,Luna, Vanda,Mikra a Rozela. 
Vysledky degustací jabblek v Hořicích, 26.2.2011
Není to Andrea, ale ANDERA a je to kříženec Melrose x Rubín ve zkouškách pod číslem HL 623.
Stará (ne)známá jablon, 20.2.2011
Podle popisu mně to jablko spíš přpomíná odrůdu Smiřické vzácné, které jsem měl po dědovi v sadu, ale bez fotografie a ochutnání je to těžké určit.Budeme muset počkat na podzim.
Další diskuze:  6  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika