Příspěvky uživatele - 192.253

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nové zimní rezistentní jablko Admirál, 22.12.2011
Admirál mám na podnoži J-TE-E od roku 2009.V roce 2010 už ukázal dvě pěkná jablka a v letošním roce asi 5 výběrových krásných jablek.Na této podnoži nemá velké přírůstky, tak si myslím, že do stěny, ve které ho mám i já nebo na štíhlé vřeteno bez... celý příspěvek >
Nové zimní rezistentní jablko Admirál, 19.12.2011
Odrůda Admirál vypadá velmi nadějně podle dvou sklizní, které byly letos i loni. Velká pěkná jablka s výbornou chutí.Na degustaci v Uh.Ostrohu se umístnila na 4 místě z celkově 46 hodnocených odrůd.
Orion, 17.12.2011
První Orion mám z roku 2005 na OH 18,několik dalších na J-TE-E z roku 2006. Plodí velmi dobře, musím protrhávat.Jinak krásné výběrové plody, které ve sklepě nevadnou a chuťově jsou výborné. Pěstuji na JM v dá se říci ideální jabloňářské poloze s... celý příspěvek >
Kam se poděl Šampion?, 10.12.2011
Omlouvám se za překlep: novějšími
Kam se poděl Šampion?, 10.12.2011
Pokud se týká těch degustací, tak jsem si vytáhl hodnocení na různých degustacích v roce 2010 a zjistil jsem, že na prvních místech byly hodnoceny tyto odrůdy: Rozela a Angold 5x, Orion a Bohemia 4x, Rubín,Topaz, Sirius,Luna, Admirál a Rubinola 3x.Co... celý příspěvek >
Golden Delicious a Golden Delicious Reinders, 29.11.2011
Reinders mám už více let, kdy jedna firma v okolí dělala pro Holanďany stromečky, ale rozdíl v chuti oproti Goldenu jsem nezjistil.Je opravdu méně rzivý, ale ostatní vlastnosti totožné s G.D.hlavně to je silná náchylnost ke strupovitosti.
Slivoň Tipala - jaký opylovač, 12.11.2011
V letáčku Plantexu s.r.o. Veselé jsou uvedeny jako opylovači Tipaly švestky Hanita, Katinka a Čačanská lepotica.
Zakoreňovanie, 8.11.2011
V loňském roce jsem na začátku zimy likvidoval řádek vinice a protože jsem chtěl zachovat nějaké odrůdy, tak jsem si nastříhal řízky.Nechtělo se mně je nechávat zakořeňovat, tak jsem je, protože nebyla ještě zamrznutá půda vysadil po dvou řízcích a... celý příspěvek >
Pomologie nových odrůd jabloní, 8.11.2011
Kanadskou renetu, nebo také Kmínovou renetu obé jedno jsou, jsem musel pro stáří i nemoci v loňském roce vykopat. Byl to strom, který sadil tchán někdy kolem roku 1935. Byl to poslední strom z jeho výsadby sadu, proto jsem dlouho váhal s jeho... celý příspěvek >
Sloupovité ovocné stromky, 26.10.2011
Geneticky daný sloupovitý růst mají jenom jabloně pocházející z odrůdy Mac Intosh Wijcik a jejich následné křížení.Ostatní ovocné druhy nemají tyto předpoklady. Pouze snad ta zkrslá nektarinka jak píše pan Kafka a naše hrušeň Decora, která není... celý příspěvek >
Mespilus germanica, 25.10.2011
Mišpuli Holandskou mám už nejméně 20 let ve svém sadu na JM.Je to opravdu krásný strom, zvláště v době květu a taky na podzim.Ovšem využití plodů je diskutabilní.Kdysi po přejití mrazem jsem si ji sklidil, nechal u kotle ÚT vykvasit a pak... celý příspěvek >
Doplnění vápníku proti hořké pihovatosti, 24.8.2011
V zahrádkářské prodejně jsem objevil přípravek Kalcolit Forte, který nyní používám místo Wuxalu Aminocal.
Co právě sklízíte?, 22.8.2011
Mám sklizenu Julii, Mantet-výborné jablko, šťavnaté voňavé, Ametyst jsem sklidil předminulý týden, menší jablka, ale všechny stejné velikosti, krásně ojíněné, chuťově výborné až tak týden a více po sklizni.Teď jsem začal sklízet Delikates-velké... celý příspěvek >
Rosič Farm 3, 21.8.2011
Čínská elektronika dobrá, jinak šmejd materiál.
Černé skvrny na ořechu, 9.8.2011
Prosím o radu jak ošetřit ořech, který má na listech i plodech černé skvrny a jaká nemoc toto způsobuje.Děkuji Karel Bobčík.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika