Příspěvky uživatele - 248.101

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kanadská borůvka - neprospívá, 9.7.2015
Já používám rohovinu, ale tetička musí používat kapalnou formu (tedy Hycol či OBM) kvůli psům. Oni totiž klasicky drcenou rohovinu hledají hrabáním a pokud ji najdou jako hrubé kousky, tak ji sežerou a pozvrací se. Tedy proti rozhrabávání je nutné... celý příspěvek >
Ako sa mnozia stale rodiace jahody?, 9.7.2015
Stáleplodící jahody odnožují minimálně. Pokud k jejich namnožení nestačí počet odnoží (to podpoříme přihnojením dusíkem začátkem června), pak je potřeba starší rostliny nakopčit více pařeništní zeminou nebo tříletým kompostem. Jak se jednotlivé... celý příspěvek >
Oleandr problém, 8.7.2015
nejčastěji přelití ve velkých vedrech nebo při poměrném chladu (v zimě). Za normálnách teplot může být zálivka vydatná, ale pokud zastaví růst pro extrémní teplotu, má oleandr radši u kořenů sucho.
Jak se zbavit křenu?, 8.7.2015
No, ale pokud s těmi lístečky odstraníte i část kořínků, půjde to vysílení rychleji. První rok co nejvíce vysílit odkopáváním a napodzim na tom místě založit kompost. Po roce, až kompost zlikvidujete rozvezením, bude záhonek čistý.
Kanadská borůvka - neprospívá, 7.7.2015
Až zakoření na novém stanovišti a porostou nové silné výhony, tak ty už budou vzpřímené. Vždy záleží, kde byl na matečném keři odebírán řízek. Pokud jsou řízky ze staršího obrostu, tak to v prvních 3 letech dělají, že se tváří jako přírůstek plodného... celý příspěvek >
Česnek jako cibule, 7.7.2015
Nemáte fotky toho "ČP"? Mně letos nejvíce jednostroužkových cibulí narostlo u Antonu (nepaličák) sázených z těch stroužků vylezlých nad cibuli. Protože jsou jednostroužkové cibule velké jak 5 stroužků obyčejných, tak půjdou do kuchyně (přeci... celý příspěvek >
Prošlá expirační lhůta, 5.7.2015
Nejde o to, jestli načnuté nebo originál, ale jak´ý je to přípravek. Takový Kuprikol, Champion, Roundup a podobné jsou stabilní chemické sloučeniny a tam je doba prakticky neomezená i u načnutého balení. A jsou naopak velmi citlivé přípravky, které... celý příspěvek >
Serizeni motoru stare sekacky, 5.7.2015
A vyplatí se vůbec tolik práce kolem sekačky staré přes 25 let? (kupovaná v Tuzexu). Kompresi za studena má - ale měřil jste ji i po ohřátí motoru? Kolik má naběháno provozních hodin? kdy byly naposledy nové pístní kroužky?...
Clematis - vadnutí, 5.7.2015
To máte naprostou pravdu, suché stanoviště s čistou otlučenou vápennou omítkou (v době cementových se už blbě schání) jsou schopny klematisy i zplanět, jak se jim dobře daří. Naopak když sousedka pořála nově nakoupenému C. čistého kompostu, tak byl... celý příspěvek >
Serizeni motoru stare sekacky, 5.7.2015
A sítko palivového filtru jste kontroloval (respektive v mnoha případech při ceně 20Kč za nový filtr jestli jste dal nový)? Někdy je i sítko na výtoku z nádrže a to může být taky zašlemované. Tj po pár sekundách nestačí palivo dotékat do karburátoru... celý příspěvek >
Zerou indicti bezci mandelinky z brambor?, 4.7.2015
U skořápek je důvod převáření jediný v tom, že mohou být nositeli salmonely. Tam je tuším potřeba teplota vyšší než pasterační (75°C) po dobu 7 minut. Pokud drcené skořápky dáte vařit spolu s bramborami pro přípravu krmné směsi (+šrot +kopřivy), tak... celý příspěvek >
Mandelinka, 4.7.2015
Některé nepřežijí, jiné se neobtěžují už lézt na rostlinu a zavrtají se do země k zakuklení. Hlavně ale na zemi jsou dostupné pro některé predátory (ježky, ptactvo). Další věcí je, že plno lidí sbírá dospělce, ale neobtěžuje se v okolí nálezu... celý příspěvek >
Mandelinka, 4.7.2015
Nepotřebuji, mám Mospilan a ten mi stačí. Navíc pozoruji, že mandelinky jsou vybíravé a na některých odrůdách je téměř nemám, na jiných jsou v malém množství i po postřiku. Na zítra plánuji další postřik proti obaleči, tak pokud mi zbyde Calypso,... celý příspěvek >
Clematis - vadnutí, 4.7.2015
Když mi zbyde postřik Dithane nebo Acrobatu na brambory, tak občas je stříknu na Clematis kvůli padlí. Zkuste se kouknout co máte doma a co budete na zahrádce ošetřovat nějakým fungicidem a pak se koukněte, jestli jeho účinná látka nepůsobí na možné... celý příspěvek >
Mandelinka, 4.7.2015
Actara je jen v "Profibalení" pro použití na 10 ha = pro paní na 100 let. Mospilan má stejný mechanismus účinku a nejmenší balení je na 20 m dlouhý řádek brambor.
Další diskuze:  6,  7  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika